Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

Mislim da za ideolosko profilisanje Putina bitnije u sta je pretvorio Rusiju od kada je na vlasti (vladavina uskog kruga politicke i ultrabogate ekonomske elite), nego sluzba u KGB-u. Protest Pussy Riot, s druge strane je sa levicarskih (ti bi to nazvao komunjarskih) pozicija.
Од када су стрељали Романове, у Русији је сваки политички сукоб - па и овај - крљање бољшевика и мењшевика.
:Dono, da ga zamoli?
Јесте смешно ако у то не верујеш, слажем се, али ако не верујеш - а оне очигледно нису верујуће - једина два објашњења за одлазак у цркву и измишљање "молитви" су провокација и шизофренија.
dada, tema na topiku a i globalno je da li je performans u duhu pravoslavlja a ne da li je kazna primjerena performansu u crkvi
Мени се учинило да се у старту сви слажемо да је казна непримерена, а да смо ради кавзи па рекох 'ајде мало на ову воденицу.едит: Примедба да је песма лоша је била одговор на Симину примедбу како не говорим као панкер, па рекох када их брани као панкере да их и проценим као "панкере". Edited by Праслин
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Јесте смешно ако у то не верујеш, слажем се, али ако не верујеш - а оне очигледно нису верујуће - једина два објашњења за одлазак у цркву и измишљање "молитви" су провокација и шизофренија.
A po čemu je to tebi očigledno? I naravo da je u pitanju provokacija, i to izuzetno uspela.
Link to comment
едит: Примедба да је песма лоша је била одговор на Симину примедбу како не говорим као панкер, па рекох када их брани као панкере да их и проценим као "панкере".
Jerbo su pankeri uvek na prvo mesto stavljali muzičke kvalitete.
Link to comment
Јесте смешно ако у то не верујеш, слажем се, али ако не верујеш - а оне очигледно нису верујуће - једина два објашњења за одлазак у цркву и измишљање "молитви" су провокација и шизофренија.
ma smesna mi je velicina kakvom putina navodno predstavljas, da se mole bogorodici da ga urazumi :Dlozis ljude, i dobro ih lozis :)
Link to comment
Mislim da za ideolosko profilisanje Putina bitnije u sta je pretvorio Rusiju od kada je na vlasti (vladavina uskog kruga politicke i ultrabogate ekonomske elite), nego sluzba u KGB-u.
pa ja nekako cenim da je to u sta je pretvorio rusiju direktna posledica njegovog dosta visokog polozaja u kgb-u.
Link to comment
едит: Примедба да је песма лоша је била одговор на Симину примедбу како не говорим као панкер, па рекох када их брани као панкере да их и проценим као "панкере".
e, ma nisam to ni primjetila :Dvise sam se osvrnula na generalni sentiment o umjetnicima, inspirisana zelajinim postom. nisu prave pankerke, big dil. na vise nacina je nebitno.
Link to comment

У исто време и питаш и одговараш: верујући не долазе у цркву да би провоцирали. Осим ако нису у прелести к'о Артемијеви следбеници, али ми ове не личе на њих.

ma smesna mi je velicina kakvom putina navodno predstavljas, da se mole bogorodici da ga urazumi :Dlozis ljude, i dobro ih lozis :)
Нема то везе са Путином, то је питање односа према власти за коју православни хришћани морају да се моле, што није ништа чудно јер одмах после тога морају да се моле и за своје непријатеље. ;) Не ложим никога, само сам нешто другачијег мишљења, што ми је у средњој школи обезбеђивало статус "рођен за песнају", а на форуму 30 година касније статус трола. Edited by Праслин
Link to comment

ja bih hteo samo da skrenem praslinu paznju na nesto: ranohriscanska molitva i propoved su zapravo the original pussy riot. odnosno moliti se, u rimskom carstvu, bilo kome a ne odavati postu caru kao bogu jeste bio vrhunski politicki aktivizam. ovo je samo isprovociralo RPC da se razotkrije kao leglo sadukeja.btw, nema vise sovjetskog saveza. doticni je sada samo jedna niska u dugoj ogrlici ruskih imperijalnih pobeda u putinovom novogovoru.

Link to comment

cek majkumu, ima crkvena zapovijest 'moli se za one koji su na vlasti'. pusti stari rim, leglo razvrata i prezderavanja lezeci za stolom.

Edited by morgana
Link to comment
@zelaya: ne znam vidis li koliko je ljigava Putinova reakcija? u sustini ona se svodi na "negde bi prosle jos gore", iako bi u velikoj vecini demokratskih zemalja (a Rusija zeli da je se zove demokratskom zemljom) bile osudjene na, sto neko rece, community service, ili cak ni na to. to je ono, mogu da te ubijem ali necu, samo cu ti pucam u kolena.i da, u Rusiji postoje polemike i mediji nisu zatvoreni za njih. citam ankete, veliki deo Rusa ovo smatra brukom i sramotom (i siguran sam da u Srbiji postoji mnogo veca mrznja prema akterima nego u samoj Rusiji). zapadni mediji su, kada je Rusija u pitanju, propagandno djubre koje ne uzimam uopste u obzir, a pogotovo rasisticke britanske medije. no, to ne menja cinjenicu da tim curama ipak preti kazna od 7 godina robije i da se sud za sada ne vodi krivicnim, nego sakralnim elementima slucaja, sto bi u carskoj Rusiji, u kojoj je pravoslavlje bilo drzavna vera, bilo izvrgnuto ruglu.
Putinova reakcija je relativizatorska i političarski ljigava i kreće se negde (ako uzmemo zemlju u kojoj je izrečena) u rangu Đilasovih izjava o gej paradi, ali svakako nije jednoznačna i nije tipična izjava jednog diktatora.Ja samo ne mogu da pristanem na bednu, pojednostavljenu sliku pusi rajot vs rpc - prvo rpc nije uhapsila devojke i ne sudi im ona, a drugo, devojke se u suštini nisu ni bavile rpc-om, nego Putinom.
Tako je! Sutra kad Putin bude u zatvoru Pussy Riota onda ga Dabovic nece braniti. -_-O ovom dogadjaju ne treba da sde vodi nikakva rasprava vec galopirajuca demokratija treba da pusti devojke iz zatvora.
Slažem se da devojke treba odmah pustiti (nema nikog na forumu ko se s tim ne slaže). Rasprava je, međutim itekako potrebna, zato što je ovo još jedan od mnogih primera kako se zapadni mediji, naročito kada je reč o Rusiji ponašaju kao obična propagandna ispostava bezbedonosnih službi.
Link to comment
cek majkumu, ima crkvena zapovijest 'moli se za one koji su na vlasti'. pusti stari rim, leglo razvrata i prezderavanja lezeci za stolom.
naravno. moli se za njih a ne njima. mozes da se molis da se urazume (kao sto piglet kaze) ili da ih strefi giht.
Link to comment
cek majkumu, ima crkvena zapovijest 'moli se za one koji su na vlasti'. pusti stari rim, leglo razvrata i prezderavanja lezeci za stolom.
Jako lose shvacena zapovest.Ona ne znaci da vernik treba da se moli za njihov ostanak na vlasti i telesnu dobrobit, vec da se moli za spas duse vladalaca, koji svakodnevno moraju da donose teske odluke koje stavljaju na probu njihov licni moral i ugrozavaju spasenje njihove duse.Ti se molis da vladalac radi u skladu sa bozjim zapovestima, eto sta znaci to crkveno pravilo. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

polako dabovicu, salila sam se, potpuno je irelevantna ovdje ta crkvena zapovijest, a jos vise starorimski odnos prema crkvi u odnosu na cara

Edited by morgana
Link to comment
Slažem se da devojke treba odmah pustiti (nema nikog na forumu ko se s tim ne slaže). Rasprava je, međutim itekako potrebna, zato što je ovo još jedan od mnogih primera kako se zapadni mediji, naročito kada je reč o Rusiji ponašaju kao obična propagandna ispostava bezbedonosnih službi.
Nisam spreman da verujem da MI6 daje uputstva Dejli mejlu, no nacelno se slazem.@morgana: ma ok znam, nego mi je jako stalo da dokazem sustinsku kanonsku pravilnost cina grupe Pussy Riot, i da nekako uklonim pricu o gradjanskoj pristojnosti iz polemike o jednom veoma ozbiljnom ideoloskom cinu. religija je jako vatrena, ozbiljna stvar, daleko iznad gradjanske pristojnosti, o cemu ce posvedociti i, recimo, Arije, koga je Sveti Nikola veoma nepristojno isamarao nasred Nikejskog sabora.inace najmanje jedna devojka iz benda je veoma bliska RPC, kao volonter u crkvenoj medicinskoj ustanovi. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ma meni je carski taj rezon, sire od ove teme, kako umjetnici moraju da dostignu izvjestan nivo kvaliteta da bi imali pravo na drustveni angazman, dok recimo knjigovodje mogu ali i ne moraju, oprostice im javnost.sta me briga kakva im je muzikica.
Društvenim angažmanom ima pravo da se bavi ko hoće, kako hoće i kad hoće, ali da bi se neko zvao umetnik mora da stvara nešto što je umetnost. Pusi rajot su aktivistkinje i njihovo je politička provokacija i aktivizam, a romantičarski tripovi o malom nezavisnom ruskom pank bendu su zapadna propaganda.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...