Jump to content
IGNORED

pussy riot vs rpc


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    133

  • Аврам Гојић

    87

  • kobni zelaya

    60

  • Caligula

    38

Razumem tvoj odnos prema domaćem aktivizmu, ali ovde grešiš - ovo je bila samo jedna u nizu provokacija i aktivističkih performansa, tobožnjih snimanja spotova itd. Pusi Rajot su pre svega aktivistička grupa.
tjah - ovo nisam znao, ali ne menja suštinu onoga što sam pisao - mogli su i drugačije, manje autodesktruktivno, da iznesu svoju poruku. Ovako mi previše miriše na egzibicionizam.uzgred - nisu ih pohapsili zbog ovog spota, zar ne? Iako nemam pojma šta znači зассал prilično sam siguran da nije nešto pohvalno.
Link to comment

Da li iko ovde ozbiljno misli da su clanice Pussy Riot provele ovoliko u zatvoru (i ko zna koliko ce jos) zato sto su uvredele pravoslavne vernike? Nema to veze sa rpc, osim sto je ovaj nastup uzet kao povod da se uhapse i da se na taj nacin jos jednom zastrase protivnici Putinovog rezima.

Link to comment
PR cega? Pussy Riot kao muzicke grupe, ili Pussy Riot kao politckih aktivista?
ne znam na sta tebi ovo lici ali ja bi ih sa sve scenografijom bacio na stejdz eurosonga.Ne znam sta im je bilo u glavama i koji su motivi, ali je publicitet ocigledno cilj - sto je opravdano i kao PR grupe i kao PR za politicki akivizam.pussy-riot-2.png
Link to comment
tjah - ovo nisam znao, ali ne menja suštinu onoga što sam pisao - mogli su i drugačije, manje autodesktruktivno, da iznesu svoju poruku. Ovako mi previše miriše na egzibicionizam.uzgred - nisu ih pohapsili zbog ovog spota, zar ne? Iako nemam pojma šta znači зассал prilično sam siguran da nije nešto pohvalno.
otprilike "zasrao".Nisu, nego zbog onog u crkvi.
Link to comment
Da li iko ovde ozbiljno misli da su clanice Pussy Riot provele ovoliko u zatvoru (i ko zna koliko ce jos) zato sto su uvredele pravoslavne vernike? Nema to veze sa rpc, osim sto je ovaj nastup uzet kao povod da se uhapse i da se na taj nacin jos jednom zastrase protivnici Putinovog rezima.
slažem se - ali, baš me briga. Ako je taj jebeni Putin dobar Rusima pa masovno glasaju za njega - ma meni je još bolji.a glede boldovanog - nije ništa uzeto nego su se sami namestili. Zato što su egzibicionisti makar koliko su i aktivisti. :Det zelaja - pa što nisu? komotno su mogli i ovde da im nešto napakuju tipa okupljanje bez dozvole, snimanje spota bez dozvole, remećenje javnog reda i mira itd itd - jbmti mog prijatelja su 90 i neke uhapsili jer je u kolima imao pecaroški nožić u automobilu (gepeku) pod izgovorom da nosi oružje, samo zato što je imao nalepnicu otpora na šoferki.PS Schadenfreude jakako - mnogo zdravije od lažne empatije. :D Edited by steins
Link to comment

Ovo mi sve liči na slučaj Voina.Voina su baš onako, hardkor. Njihova umetnost je performans-art, grafiti i sl. - politička opredeljenja su im za rusko društvo liberalna i antiputnistička i prožima njihovu umetnost.Banksy se zainteresovao za njihov slučaj, jer dele slični umetnički senzibilitet i anti-esteblišmentska opredeljenja. Samo što benksijeva je politika na nivou karikature i poneke sprdnje, lako je njemu se sprdati u GB gde su prava, slobode i obaveze građana ihaaaj uređenija. Ovi su tipovi bukvalno, jelte на воини protiv Putina.Na kraju su zglajznuli za prevrtanje nekih pandurskih kola, nisam siguran šta se sa njima zbiva ali ukupno im se broji 7 godina robije. Celoj grupi, valjda kao udruženju. Od kojih neki imaju takođe decu.Pussy Riot - pičkin dim za ove momke i devojke.IMHO mislim da je u slučaju PussyRiot to neka menadžerska igrarija da bi se jednom pank-grok bendu dao pravi oreol anti-esteblišmenta, pa se Putin i drugari popišmanili a možda malo ih i strah hvata pa su rešili da zastraše neke nove voine.philby mode:Jer zna se - za revoluciju je potrebna vanguard party. :s_p:A to su često opskurni umetničari i muzičari sumnjivih umetničkih kvaliteta i dometa, ali sa jakim političkim uverenjima. Ta kombinacija može da plane i podbuni narod. Kod nas to je bio neki Otpor...

Link to comment
ne znam na sta tebi ovo lici ali ja bi ih sa sve scenografijom bacio na stejdz eurosonga.Ne znam sta im je bilo u glavama i koji su motivi, ali je publicitet ocigledno cilj - sto je opravdano i kao PR grupe i kao PR za politicki akivizam.pussy-riot-2.png
Ne znam, meni ove Pussy Riot akcije su ipak malo na fazon "slikam se ovde s maskom, pa se malo onda ovde slikam, pa ovde...." Mnogo su ozbiljnije bile akcije koje je Tolokonikova radila sa grupom Voina, evo na primer ova, kapiram da može da se razume: Акция «Тараканий суд»12 июля 2010 года во время оглашения приговора по делу организаторов выставки «Запретное искусство — 2006» в Таганском суде г. Москвы арт-группа «Война» устроила «тараканью провокацию» в здании суда, разбросав в коридоре около 3000 мадагаскарских тараканов[49][50]. Помимо постоянных активистов группы, в разбрасывании тараканов принимали участие Артём Лоскутов и активистка движения «Солидарность» Анастасия Рыбаченко. Активист «Войны» Пётр Верзилов и Анастасия Рыбаченко были задержаны и доставлены в ОВД.[51]. На них были составлены протоколы об административном правонарушении. Милиция передала документы в суд, однако бумаги были возвращены, так как суд счел, что протоколы были составлены с нарушениями[52]. Юрий Самодуров оценил эту акцию критически, считая, «…что так нельзя делать. Ведь в суд пришли не только люди, которых интересовал наш процесс, но и те, у кого были собственные дела в суде, зачем им вот эти тараканы»[52].edit - tarakani - to je ono što mi zovemo buba rusi. Edited by kobni zelaya
Link to comment
ne znam na sta tebi ovo lici ali ja bi ih sa sve scenografijom bacio na stejdz eurosonga.Ne znam sta im je bilo u glavama i koji su motivi, ali je publicitet ocigledno cilj - sto je opravdano i kao PR grupe i kao PR za politicki akivizam.pussy-riot-2.png
Ocigledno dajes terminu PR drugacije znacenje nego ja. Za mene je PR marketinska aktivnost koja se sastoji od pisanja saopstenja za medije, preskonferencija i sl.
Link to comment
Ne znam, meni ove Pussy Riot akcije su ipak malo na fazon "slikam se ovde s maskom, pa se malo onda ovde slikam, pa ovde...." Mnogo su ozbiljnije bile akcije koje je Tolokonikova radila sa grupom Voina, evo na primer ova, kapiram da može da se razume: Акция «Тараканий суд»12 июля 2010 года во время оглашения приговора по делу организаторов выставки «Запретное искусство — 2006» в Таганском суде г. Москвы арт-группа «Война» устроила «тараканью провокацию» в здании суда, разбросав в коридоре около 3000 мадагаскарских тараканов[49][50]. Помимо постоянных активистов группы, в разбрасывании тараканов принимали участие Артём Лоскутов и активистка движения «Солидарность» Анастасия Рыбаченко. Активист «Войны» Пётр Верзилов и Анастасия Рыбаченко были задержаны и доставлены в ОВД.[51]. На них были составлены протоколы об административном правонарушении. Милиция передала документы в суд, однако бумаги были возвращены, так как суд счел, что протоколы были составлены с нарушениями[52]. Юрий Самодуров оценил эту акцию критически, считая, «…что так нельзя делать. Ведь в суд пришли не только люди, которых интересовал наш процесс, но и те, у кого были собственные дела в суде, зачем им вот эти тараканы»[52].edit - tarakani - to je ono što mi zovemo buba rusi.
aaaahaaa....znači Riot i Voina su ista ekipa. Čudna ta zemlja Rusija, pevanje u crkvi je veći prestup nego jebanje po muzejima, bacanje šištećih azijskih bubašvaba po sudovima i prevrtanje pandurskih kola.
Link to comment
Super logika: Ako je taj Hitler dobar Nemcima te ga toliko podrzavaju, meni je jos bolji!
To je odlična logika koja bi sprečila mnoge ratove i razbijene zemlje po svetu.
Link to comment
Ne znam, meni ove Pussy Riot akcije su ipak malo na fazon "slikam se ovde s maskom, pa se malo onda ovde slikam, pa ovde...." Mnogo su ozbiljnije bile akcije koje je Tolokonikova radila sa grupom Voina, evo na primer ova, kapiram da može da se razume:
... pretekao te utvara.Njanjavo mi je ovo (mislim na pusi riots) za politicki aktivizam, sad sam malo cackao po jutjubu (btw. njihove 'provokacije' i jesu ciljale jutjub jer publike na aktivistickim seansama gotovo da nije ni bilo) ali se uglavnom sve svodi na iskazivanje svoje posebnosti bez jasnog koncepta (vidim, mrze putina i to je to).@Aion: napisao sam "gerila PR" koji ima dugacije metode od klasicnog PR-a.
Link to comment
aaaahaaa....znači Riot i Voina su ista ekipa. Čudna ta zemlja Rusija, pevanje u crkvi je veći prestup nego jebanje po muzejima, bacanje šištećih azijskih bubašvaba po sudovima i prevrtanje pandurskih kola.
Pa da, a to sa bubama im je mnogo bilo gotivnije....
Link to comment
... pretekao te utvara.Njanjavo mi je ovo (mislim na pusi riots) za politicki aktivizam, sad sam malo cackao po jutjubu (btw. njihove 'provokacije' i jesu ciljale jutjub jer publike na aktivistickim seansama gotovo da nije ni bilo) ali se uglavnom sve svodi na iskazivanje svoje posebnosti bez jasnog koncepta (vidim, mrze putina i to je to).
Ma, umetnički mi je sve to skroz jadno, pa i Voina, ali aktivistički - znaju da naprave dževu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...