Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

10 hours ago, Moća said:

Da li u MB pecenjari u Mladenovcu moze da se naruci za poneti? Imam sudjenje tamo a nemam posle vremena da sednem na klopu.

 

Proveri samo telefonom da li rade, čuo sam da su zatvoreni ovih dana. 

Link to comment

Može preporuka.
Brat mi dolazi u NS poslovno na dva dana, pa ako moze savjet za neko dobro mjesto za rucak/veceru?
Moze i neko fino mjesto za dobar dorucak.
Zahvaljujem

Link to comment

Niska Mehana.Sacuvaj Boze .Izbor vina i zestine odlican.Od rakija Gorda i Bojkovcanka i mnoge druge.Teleca glava jedna od boljih ikada.Rostilj odlican,muckalica isto.Salate Moravska i trljanica .Pogace vrele ,hrskave.

Ceh za petoro sa predjelom i glavnim 9k .

Cardak isto Nis.Porcije mozes lavove da hranis.Rostilj odlican,salate isto.Jeftinije od Mehane ,slabiji izbor pica i vina,vise da overis od hrane ili da se naruci pola porcije sto je opcija.

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Kafana kod Saše u Knjaževcu odlična, preporuka. Prepržolj sjajan, ovčiji ćevapi odlični, a cene sramotno niske u poređenju s onim što plaćamo u Beogradu za kojekakvu keretinu.

 

1 prepržolj, pola porcije ovčijih ćevapa, moravska salata, malo Zaječarsko, kafa, litar kisele - 1470 dinara.

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
zabranjen je ribolov i promet, ali postoji par uzgajališta (ribnjaka) kečiga

I naravno svaka kečiga je "iz ribnjaka"...





...shiit has hit the fan...
  • Haha 2
Link to comment
4 hours ago, Filozof manijak said:

zar nije zabranjen ulov kečige u nas?

 

Ukoliko je ovaj zakonski akt na snazi:

 

2. Ustanovljava se lovostaj za sledeće vrste riba, i to u periodu:

- kečiga Acipenser ruthenus od 1. marta do 31. maja

Link to comment
34 minutes ago, vookela said:

 

Iliti Kod Didike ,za lokalce...

Riblja čorba je top takođe.

Mene čorba nije impresionirala i pored krupnih komada somovine, ali to je više pitanje kulinarskog pristupa i dužine kuvanja.

Link to comment

Dobra je Dunavac čarda, ako ne sednete ispod zvučnika. Čorba bez kosti sa komadima soma solidna, kečiga je super, smudja sam malo probao jer sam se već bio dobrano napunio.

 

Overili Nišlijsku mehanu u dva dana. Kažu da je roštilj najbolji u Mraku al nas je odbio ambijent i klijentela, pa smo dva dana orgijali sa mesom u Mehani. Baš dobar plejs, i stari i novi prostor, jednostavnog ambijenta. U novoj, žagor bez muzike, u staroj tihi narodnjaci, super konobari, bar ekipa koja se brinula oko nas. Kažu da se manje usmrdiš u novoj, kod nas se desilo obrnuto :)

Teleća glava i mućkalica pobednici :hail:roštilj ne zaostaje: ćevapi, valjkanji ćevapi, ovčiji ćevapi, kobasice i dimljena vešalica, sve odličnog ukusa i strukture, od priloga belmuž, urnebes, halumi, kajmak, moravska salata. lepinje dobre al sam ih konzumirao samo kao scarpettu.

Teletina ispod sača mi je bila najslabija, nije loša al nekako ispala najdosadnija od svega lol

Od rakija sam pio divlju krušku.

Cene neznatno jače od novosadskog fast fooda.

Nezdravo obžderavanje, al ne možeš odoleti. 

  • +1 7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...