Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Na kraju smo završili u Vajatu iza pijace, na preporuku vatrogasaca koji su tamo redovni.

 

Više razloga, prvi prelepo vreme koje je podrazumevalo baštu tog tipa, šteta propustiti sunce u oktobru, Drugi razlog je pet friendly. 

 

Utisci dosta dobri, po nekim ličnim kriterijumima: šopska odlična(lokalni sirevi su perfektni), crni luk svež, isečen tik pred posluživanje, ćevapi sa kafanskim šmekom, leskovačka mućkalica možda najbolja koju sam probao(imaju dobar paradajz), hladna plata tjah; recimo da prolazi zahvaljujući vrhunskom kajmaku mada sam od projica očekivao mnogo više; uštipci bez mane, pokidali. Mešano na plati osrednje, prosek, kobaje ozbiljno ljute, ko voli. Lepinje sveže i tople, ali nikakav spektakl. Nismo stigli da probamo sarme, to bi bio pravi test. Negaziranu vodu služe iz staklenih flaša, odlično ohlađenih.

 

Cene desetak posto jače od Drine, gužva prilična. Jako ljubazni ljudi, ali na maksimumu kapaciteta za porodičnu firmu; jedva postižu. Atmosfera domaća.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Neki dan overio ponovo Etno kuću Dinar u Vršcu - ne znam za bolje mesto za jelo u tom, da kažem južnobantatskom, kraju.
Originalno, franšiza je iz Temišvara, gde sam bio početkom decembra. Odlična klopa, ambijent, muzika srpska narodna...svaka preporuka ako je i u VŠ tako.
  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
23 minutes ago, vookela said:

Originalno, franšiza je iz Temišvara, gde sam bio početkom decembra. Odlična klopa, ambijent, muzika srpska narodna...svaka preporuka ako je i u VŠ tako.

Kako se zove u Temisvaru restoran?

Link to comment
Kako se zove u Temisvaru restoran?
Isto. Konobari znaju srpski, muzika Toma, Tozovac, Zvonko Bogdan... Odusevio sam se, cene skroz ok, porcije obilne.
Lokacija Studentski grad, Temišvar.
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, vookela said:

Isto. Konobari znaju srpski, muzika Toma, Tozovac, Zvonko Bogdan... Odusevio sam se, cene skroz ok, porcije obilne.
Lokacija Studentski grad, Temišvar.

Ima i u Bukuteštu takav restoran...

 

https://www.tavernasarbului.ro/

 

Bio sam par puta, ali mi je nekako bez veze da idem u Rumuniji u Srpski restoran... Opet, to mi je uglavnom najblizi restoran hotelu gde odsedam pa kad nema vremena, sasvim bude ok...

Link to comment

jeo sam kod njih u bukureštu i turnu severinu, oba puta silom prilika

 

nadam se da neću morati treći put

 

mada je ok parking u turnu severinu

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...