Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Svaki put kada odem u srbiju, svi samo kupuju meso ili pitu ispod saća. Ja iskreno ne vidimus neku razliku u ukusu. Ali svi se kunu u to "ispod saća". Da li su stvarno sve te pite i sva ta mesa ukusniji sa Tom tehnikom? I nesto ne vjerujem da svi ti koji se reklamiraju pale vatru svaki dan za pecenje.

Link to comment
40 minutes ago, Peter Fan said:

Bio bi zahvalan na preporukama za neko reprezentativnije mjesto za slavlja, a koje moze ugostiti do 50-ak ljudi. Pashe mi shira okolica BG, NS, Fruka Gora, Srem i Banat. 

 

Vinogradi u Grockoj

 

Ukoliko se pod reprezentativnim podrazumeva nešto luksuzniji izgled i opremljenost i iznadprosečni gastronomski užitak, onda zanemari preporuku.

Vinogradi su videli bolje dane, vreme kao da ih je pregazilo, a hrana je tek prosečna. Međutim kandiduju ga njegova pozicija u Grockoj na brdu, okućnica, odnosno imanje na kojem je smešten, okružen voćem i vinogradima, dok je pogled sa terase na Dunav ka Smederevu i Kovinu, sa Gročanskom adom u prvom planu i preko na Banat, takav da teško da mu ima pandana.

 

Edit. Bolji uvid na YT: 

 

Edited by Ras
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, Ras said:

 

Vinogradi u Grockoj

 

Ukoliko se pod reprezentativnim podrazumeva nešto luksuzniji izgled i opremljenost i iznadprosečni gastronomski užitak, onda zanemari preporuku.

Vinogradi su videli bolje dane, vreme kao da ih je pregazilo, a hrana je tek prosečna. Međutim kandiduju ga njegova pozicija u Grockoj na brdu, okućnica, odnosno imanje na kojem je smešten, okružen voćem i vinogradima, dok je pogled sa terase na Dunav ka Smederevu i Kovinu, sa Gročanskom adom u prvom planu i preko na Banat, takav da teško da mu ima pandana.

 

I jedno i drugo je vazno, a ovaj bas ima super ambijent. Predlozicu boljoj polovini na razmatranje. Hvala!

Link to comment
3 hours ago, Peter Fan said:

Bio bi zahvalan na preporukama za neko reprezentativnije mjesto za slavlja, a koje moze ugostiti do 50-ak ljudi. Pashe mi shira okolica BG, NS, Fruka Gora, Srem i Banat. 

 

Ne znam koliko šira okolina, pa ako nije predaleko, vinarija Tarpoš blizu Aranđelovca bi bila dobar izbor.

 

 

tarpos_restoran2.jpg

 

Vinarija-Tarpos-9-1.jpg

 

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, napadaj said:

 

Ne znam koliko šira okolina, pa ako nije predaleko, vinarija Tarpoš blizu Aranđelovca bi bila dobar izbor.

 

 

Hvala, ovo izgleda super, ali mi je malo zabaceno. Podsjeca me "Helveciju" u Vrscu, ali je ovo bolje.

Link to comment
25 minutes ago, napadaj said:

 

Ne znam koliko šira okolina, pa ako nije predaleko, vinarija Tarpoš blizu Aranđelovca bi bila dobar izbor.

 

 

tarpos_restoran2.jpg

 

Vinarija-Tarpos-9-1.jpg

 

Ovde sam jednom bio, sjajno je...

 

U okolini NS ima i Brkin Salas, ne mogu sad sa tel da trazim link, meni je to super mesto...

 

Pogledaj i ovo, ako ti nije zabačeno

 

 

https://www.zornicakuca.rs/

 

  • +1 1
Link to comment

Meni su ove vinarije i restorani u dalekoj prirodi, kompletan zen. Momentalno se izmestim u film Sideways :heart: Mi cesto odemo na Lanzarote na punjenje baterija i sve iznova vrsljamo po vinarijama. Nisam neki vinopija, nit se nesto razumem u vina, meni je to prava culna ekskurzija. Da ne pricam kakve su vinarije po Juznoj Africi, svaka ima svoju pricu, totalni Avatar osecaj.

Troll off/

 

Link to comment
50 minutes ago, radisa said:

Ovde sam jednom bio, sjajno je...

 

U okolini NS ima i Brkin Salas, ne mogu sad sa tel da trazim link, meni je to super mesto...

 

Pogledaj i ovo, ako ti nije zabačeno

 

 

https://www.zornicakuca.rs/

 

Hvala.  Malo su mi te etno/retro kombinacije dosadile.


Ovo iz Aradnjelovca je odlicno, kao i Reset. Zvao ih i vikendima imaju minimum od 130 ljudi :-(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...