Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Vanja, aka Kod tri groba (groblje prekoputa)

 

Nije, isto je, ali zapravo jedino punjena rolovana vešalica valja. Mleveno je odron, kao i svuda u Banatu. Tamo kad kažeš da su ćevapi juneći, pitaju: Samo od junetine?! (ne karikiram)

Link to comment
Just now, banatjanin said:

Vanja, aka Kod tri groba (groblje prekoputa)

 

Nije, isto je, ali zapravo jedino punjena rolovana vešalica valja. Mleveno je odron, kao i svuda u Banatu. Tamo kad kažeš da su ćevapi juneći, pitaju: Samo od junetine?! (ne karikiram)

 

bukvalno nikada tamo nisam jeo ništa drugo nego punjenu rolovanu, pogotovo što je 30 posto jeftinija nego u beogradu

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

zrenjanin, nešto da valja?

 

 

 

@napadaj?

 

39 minutes ago, banatjanin said:

 

Nisam napadaj, ali mogu da pogledam :Jova:

 

Bašta mala - bistro sa pretenzijom, dobri odresci, ostalo su piletine, sendviči, salate i paste. Pristojan ambijent, dobra usluga.

 

Kovač - u Big tržnom centru, gužva, generičke paste, lososi i piletine. Na spratu imaju odličan azijski restoran. Iracionalno skupo, okruženje užasno.

 

Bistro Funk - dnevna ponuda odlična, rebarca zakivaju, burgeri osrednji. Prošireni fast food zapravo. Ne probati kućno kraft pivo, očaj živi

 

Salaš kod Stare dunje - pre grada jedno 10km iz pravca Bgd. Pošteno, domaće, sačevi, roštilj, gulaši

 

Trofej - malo napred od salaša, slično, korektno. bolji ambijent.

 

Pizze užasne svuda. Kod Šante -  pretenciozni promašaj. Kamel kafana - besmislena brda lošeg mesa.

 

Lion Pub - preko dana može da se sedi, krilca, kobaje, sve pristojno. Uveče gužva, dim, klinci.

 

Ima Valter, ko i svuda, prihvatljivo.

 

...i jbg. Muka u tom gradu. 

 

 

 

 

Taj Bistro Funk je sad popularan i svi ga hvale. Jeo sam burgere, dobri su.

 

Trofej je sigurica, imaju i neka banatska jela, pa nije loše da se svrati. Ambijent je dobar.

 

U Salašu kod stare dunje nisam još bio, iako je otvoren pre pet godina.

 

Nije pomenut Kaštel u Ečkoj, a čini mi se po Instagramu da su uložili u sve poslednjih godina i podigli na viši nivo, pa pretpostavljam da je i hrana dobra. Ambijent najbolji, ali je radnim danima pusto, a vikendom su svadbe i slične proslave.

 

Picerija Pino je nekada bila dobra, ne znam kako je sad. I blizu je ulaza sa beogradske stane, pa je dobra opcija.

 

Meni je i dalje omiljeno mesto banjalučki ćevap na magistrali. :D

 

 

Zrenjanin je grad u kojem gastro ponuda baš nije neka, jer Banaćani prosto više vole da jedu kod kuće, posebno vikendom, al' zato imaš brdo poslastičarnica u centru. :D

 

 

  • Wub 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

mi bili u Nasa kafanica u mestu Todorvce u blizini Leskovca...stvarno je sve bilo ukusno,oodlican rostilj,sirevi,salate i vruce pogace i albanska salata

jedino sto smo malo duze cekali na klopu ali ok bila im je guzva..

Link to comment

zrenjanin update

 

jeo u kovaču, ok jaka 3


jeo u nekom kamelu u gradskom parku, kuku majko, jedva pretekoh. ćevapi odvratni, vrat žilav i nikakav, neki pileći strajpsovi su ustvari kajgana sa tragovima belog mesa. jedno od najgorih mesta na kojima sam jeo u srbiji, u top 5 sigurno

 

još priđe čovek da pita jel ok klopa

 

sutradan sam pobegao kući, na sendvič sa polijem

Link to comment

Bar dva puta sam u Zrenjaninu hteo da umrem gladan, jer uveče nije bilo apsolutno ničega da se kupi! Ok, jednom je to bilo na Božić.

Letos sam tamo jeo u nekoj kafani u centru grada i to je blagi očaj bio.

Evo nađoh ga: Gradska kafana Stara zanatlija

Link to comment
40 minutes ago, Ras said:

Bar dva puta sam u Zrenjaninu hteo da umrem gladan, jer uveče nije bilo apsolutno ničega da se kupi! Ok, jednom je to bilo na Božić.

Letos sam tamo jeo u nekoj kafani u centru grada i to je blagi očaj bio.

Evo nađoh ga: Gradska kafana Stara zanatlija

 

pisao sam već, hamburgerija vanja blizu autobuske stanice, domaći somun koji peku na licu mesta i punjena vešalica potpuno zadovoljavaju, naročito sa odronom kvaliteta u bgd

  • Hvala 1
Link to comment
58 minutes ago, Milošica said:

Lale uglavnom jedu kući.

Sledeći put ću da zaređam po kućama, a za svaki slučaj utefteriću ovo što @Elenikopiše.

 

 

Još me jedna stvar muči u vezi sa Zrenjaninom. Svraćao sam pre nekoliko godina, možda 7-8, u kafanu uređenu na tradicinalan način, sa svim onim peglama na žar i sličnim rekvizitima i gotovo sam siguran da se lokal nalazio u Gimnazijskoj ulici. U sećanju su mi super štrudle, dok drugu hranu onda nisam probao. Sada, odnosno letos taj lokal nisam uspeo da nađem. Ima li neko ideju koje je to mesto bilo? 

  • Haha 1
Link to comment
9 minutes ago, Ras said:

Sledeći put ću da…

…ponesem sendvič od kuće

 

baget iz maksija, buđola, majonez i mladi sir/mocarela i bob da me vidi

  • Haha 1
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

…ponesem sendvič od kuće

 

baget iz maksija, buđola, majonez i mladi sir/mocarela i bob da me vidi

Sramota da u Zrenjanin mora da se nosi majonez!

  • Haha 3
Link to comment
On 3. 10. 2023. at 19:59, banatjanin said:

 Kamel kafana - besmislena brda lošeg mesa.

 

 

 

 

Told you so... :fantom:

 

 

3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

zrenjanin update

 

jeo u kovaču, ok jaka 3


jeo u nekom kamelu u gradskom parku, kuku majko, jedva pretekoh. ćevapi odvratni, vrat žilav i nikakav, neki pileći strajpsovi su ustvari kajgana sa tragovima belog mesa. jedno od najgorih mesta na kojima sam jeo u srbiji, u top 5 sigurno

 

još priđe čovek da pita jel ok klopa

 

sutradan sam pobegao kući, na sendvič sa polijem

 

  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...