Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

2 hours ago, Ras said:

Sledeći put ću da zaređam po kućama, a za svaki slučaj utefteriću ovo što @Elenikopiše.

 

 

Još me jedna stvar muči u vezi sa Zrenjaninom. Svraćao sam pre nekoliko godina, možda 7-8, u kafanu uređenu na tradicinalan način, sa svim onim peglama na žar i sličnim rekvizitima i gotovo sam siguran da se lokal nalazio u Gimnazijskoj ulici. U sećanju su mi super štrudle, dok drugu hranu onda nisam probao. Sada, odnosno letos taj lokal nisam uspeo da nađem. Ima li neko ideju koje je to mesto bilo? 

 

Etno Kućerak se zvalo, ne postoji više. Isti ljudi sad drže Salaš kod Stare dunje, na BG - ZR putu, malo pre Trofeja i Carske bare 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

ne znam kakve su cene po kafanama u zrenjaninima ali ako je na nivou većine ostatka srbije a sa neizvesnim kvalitetom, realno je bolje negde kupiti sendvič i umiriti životinju do kuće

  • +1 1
Link to comment
On 28.10.2023. at 12:32, kud u maglu Simoviću said:

žitorađe, kafana šajkača 1

 

IMG-7932.jpg

 

koje ti je ovo žitorađe, nije cecina i dačićeva žitorađa

 

kafana ovog imena ima kod vladičinog hana na putu ka vlasini, poznata radikalska jazbina

 

na zidovima slike poznatih četnika radikala od 1990 naovamo

 

Link to comment
1 hour ago, Eleniko said:

 

koje ti je ovo žitorađe, nije cecina i dačićeva žitorađa

 

kafana ovog imena ima kod vladičinog hana na putu ka vlasini, poznata radikalska jazbina

 

na zidovima slike poznatih četnika radikala od 1990 naovamo

 

to ovo je žitorađe

 

jedina pristojna klopa na putu vhan surdulica

😕

Link to comment
  • 1 month later...

Pozz iz Szabadke

 

Dobar je Boss, dobar je i Abraham, ali šampion je Gurinović, (ex Elza).

 

Izaberite obavezno gomboc čorbu. Supa od morke definitivno bolja nego kod Abrahama.

 

Od obaveznih stvari takođe nagusto tarana sa kobasicom, juneći perkelt uz domaće testo sa slaninicom, kiseli kupus i nenadjebiva pašteta od čvaraka sa ljubičastim lukom. 

 

Od slatkiša gomboci sa šljivama(mislim da je tajna u malo vanile unutra) i rezanci s makom.

 

Cene čudne, u najmanju ruku. Pomenute supe 300-400, glavna jela 800-900, poslastice 300-400. Kompletno ožderavanje za 20 jura po čoveku. Usluga bogovska, nas četvoricu služila 2 konobara sa komplet austrougarskim forama tipa vezivanje portikli, mirišljave maramice pre jela, domaće paštete na račun kuće, 2 konobara na nas četvoricu slonova i tako to. U toaletima frotirski peškirići umesto papirnih ubrusa i sušilica za ruke, etc. Parking ispred gostione. Ukratko, rasni ugostitelji.

  • +1 4
  • Wub 1
  • Hvala 2
Link to comment

Ogromna preporuka za "Usput", 10 km od Valjeva kad se krene ka Bajinoj Bašti. Bio sam tamo pre 8-9 godina, a pre mesec i po dana ponovo i još uvek je sjajno kao pre. Nema jelovnika, jede se ono što su tog dana spremili. Neuporedivo lepše mesto od izvikanog Bore, ni blizu takva gužva, još ako sedite napolju i slušate rečicu koja protiče ispod luće, nema bolje atmosfere. Mi smo jeli salatu od paradajza, domaćeg kozjeg sira, domaćeg pesta, rukole i maslinovog ulja, ribić koji se topi i domaći hleb.

 

Marka žvaka ima emisiju o tom mestu, pa da ja ne tupim dalje:

 

 

 

Posle toga odete do kanjona Gradca, ispod manastira Ćelije. Tamo se nalazi lokal "Skok po skok". Lokacija je prelepa, kolači takođe. Kad sam prethodni put bio tamo, nisu imali kuvana jela i roštilj, a pre mesec i po dana sam došao sit, tako da sam samo kolače jeo. Kažu da im je i sve drugo odlično.

 

https://www.instagram.com/skok_po_skok/

  • +1 3
Link to comment
47 minutes ago, napadaj said:

 

Posle toga odete do kanjona Gradca, ispod manastira Ćelije. Tamo se nalazi lokal "Skok po skok". Lokacija je prelepa, kolači takođe. Kad sam prethodni put bio tamo, nisu imali kuvana jela i roštilj, a pre mesec i po dana sam došao sit, tako da sam samo kolače jeo. Kažu da im je i sve drugo odlično.

 

https://www.instagram.com/skok_po_skok/

 

Obzirom da je jedini restoran u kome se može jesti a da se ne izlazi iz kanjona, u sezoni vikendom postoji problem da se dođe do slobodnog mesta. Nisam puno toga probao tamo, a sudećipo onome što jesam (gulaš, pastrmka), to je korektna hrana i ne više od toga. Na mestu pored same reke, očekivao bi da pastrmka izazove vau! efekat. Cic-pita (višnja, griz, šećerni sirup...) dobra.

Ne volim ni naziv domaćinstva, obzirom da neugodno podseća i na neke stanovnike kanjona koje baš i ne bi da sretneš.

No, sve to bude nevažno ukoliko za drveni astal kraj reke sedneš nakon što si se skvasio u njenoj ledenoj vodi i suočen sa osmehom blistavim poput tog letnjeg dana.

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment

Da, kad sam prethodni put bio tamo, pre sedam godina, imali su samo suvo meso, sir i slično, ali ne i kolače i ozbiljnija jela, tako da je mesto služilo samo za odmor posle kupanja i svraćanje nakon šetnje kanjonom. Sad vidim da su proširili i kapacitet i ponudu, a mislim da je za mesto tog tipa sasvim dovoljno da hrana bude korektna.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

"Kod Bebana", u Šljivovici između Čajetine i Kremana - najbolja teletina koju sam jeo. Durmitor je u poređenju s ovim krš menza. Kažu da ima i najbolju komplet lepinju u okolini Zlatibora, ali to nismo stigli da probamo.

Edited by napadaj
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

Ja prvi put probao tu cuvenu komplet lepinju pre dva dana, rodjak vozio neko meso u Mackat kod Zlatibora pa svratili u Stari Bajo. Sta znam, ukusno je to, kiselo mleko im je fantasticno, onaj preliv isto, sve kul, ali sam brzo posle ogladneo a vozili se kuci 4 sata i pregoreo sam. Posle mi ovi neki u teretani rekli da sam trebao da pojacam sa nekom prsutom ili necim ali jbg, kasno. Ovako ukus dobar ali za 500 dindzi za komplet lepinju i 150 za kiselo mleko ostadoh gladan. Bolje da sam spicio neke cevape, realno. 

  • +1 2
Link to comment

bajo je, onako, tanak što se komplet lepinje tiče. konfekcija

 

šuljaga u užicu je br. 1 za to

 

ima i sa dimljenim goveđim vratom, a za potpuno zakrčenje krvnih sudova, nudi i sa ćevapima

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...