Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

6 minutes ago, JakeBlues said:

Neka preporuka za piceriju u Čačku? Da može da se unutra lepo sedne tj da nije dostava / fast food?

Pizzeria Rimini i fenomenalna giros pica.

 

Zahvalices se kasnije 😁

P.S. mislim da ne rade nedeljom, proveri radno vreme

  • +1 2
Link to comment
On 17. 8. 2023. at 20:03, Milosh76 said:

Pizzeria Rimini i fenomenalna giros pica.

 

Zahvalices se kasnije 😁

P.S. mislim da ne rade nedeljom, proveri radno vreme

 

Dakle, been there done that.

 

IMG-20230818-174956-EDIT.jpg

 

Doduše, poručio sam pola "Capri" a pola "Giros", i nisam pogrešio. Giros je svakako zanimljiva varijanta, u sustini nije pita giros nego giros poslužen na pici :) 

Jedino što bih voleo da je bilo malo drugacije je testo - volim više ona vazdzušastija kao kod pice napoletane, no to su već lične preferencije. 

  • +1 2
Link to comment

Drago mi je da je preporuka dobra :D 

 

Desilo mi se par puta, da ujutro u subotu ustanemo doruckujemo, odemo do Cacka, zujimo po gradu pa na rucak u Rimini na  Giros picu i vratimo se za BG predvece :D

  • +1 1
Link to comment
On 14.8.2023. at 16:17, maheem said:

Dobra je Dunavac čarda, ako ne sednete ispod zvučnika. Čorba bez kosti sa komadima soma solidna, kečiga je super, smudja sam malo probao jer sam se već bio dobrano napunio.

 

Overili Nišlijsku mehanu u dva dana. Kažu da je roštilj najbolji u Mraku al nas je odbio ambijent i klijentela, pa smo dva dana orgijali sa mesom u Mehani. Baš dobar plejs, i stari i novi prostor, jednostavnog ambijenta. U novoj, žagor bez muzike, u staroj tihi narodnjaci, super konobari, bar ekipa koja se brinula oko nas. Kažu da se manje usmrdiš u novoj, kod nas se desilo obrnuto :)

Teleća glava i mućkalica pobednici :hail:roštilj ne zaostaje: ćevapi, valjkanji ćevapi, ovčiji ćevapi, kobasice i dimljena vešalica, sve odličnog ukusa i strukture, od priloga belmuž, urnebes, halumi, kajmak, moravska salata. lepinje dobre al sam ih konzumirao samo kao scarpettu.

Teletina ispod sača mi je bila najslabija, nije loša al nekako ispala najdosadnija od svega lol

Od rakija sam pio divlju krušku.

Cene neznatno jače od novosadskog fast fooda.

Nezdravo obžderavanje, al ne možeš odoleti. 

👍

Link to comment

Čarda Plavi Dunav u Banoštoru ima izvanrednu svežu ribu. jeo danas smuđa i soma, ozbiljni komadi u kotletima, pola prženo - pola sa roštilja i ne znam šta je bilo bolje. zapravo, ne znam da sam u kafani/čardi jeo tako svežu i tako dobro spremljenu - a nisam baš bez te vrste iskustva.

terasa uz Dunav, lep pogled ka Begeču. istina, okruženje nije reprezentativno, tu je magistrala i neki zapušteni plac pored. enterijer drvo cigla, karirani stolnjaci, bazično. na meniju čorba, fiš od soma, riba i nešto mesa s roštilja. lokalci hvale pljeskavicu, kažu velika, debela, za više ljudi, specijalni recept. standardno točeno pivo i skroman ali dobar izbor fruškorskih/banoštorskih vina. međutim, riba je za sesti u kola iz Beograda i otići na ručak, tek tako.

Edited by banatjanin
  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment

@aram Verovao ili ne, slab sam sa Nišom, tj znam što znaju i drugi. 

Dakle, Mrak sa svim svojim manama (ambijent, gosti) ali genijalnom ovčijom pljeskom, Brka u Jelašnici sa sukanom pitom, salatama, trljanicama i pečenom ovčetinom.u grnetu. Nišlijska mehana (ja volim novi deo) mi je odlična (sukana, trljanica, glava i naročito valjkani ćevapi), Dagi plus (na bizarnom mestu) isto kafana i po. 

Što se okoline tiče, do Pirota je sad autoput, za 30 min si tamo i vredi ići

1. Kod Piroćanca najbolja kafana tamo, butane šušpe, džigerica u skrami i trouglaste sarmice zakivaju. Vinska karta genijalna

2. Vitina Iža iznad grada

3. Dukat - više restoran, sve dobro, ima i odležala mesa

4. Ladna voda - kod muzeja - ajmokci, džige, recelj i takva stara južnjačka jela. Usluga onako

5. Kraljev čardak - za roštilj

Uopšte, teško da ćeš u Pirotu igde loše jesti

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
On 24.8.2023. at 21:31, banatjanin said:

 

2. Vitina Iža iznad grada

 

 

 

 

 

velika očekivanja i još veće razočarenje, bio sam tamo petak pre 10 dana

 

po lozom u zemunu posle vitine iže mišelin 3 zvezdice bukvalno

Link to comment
9 minutes ago, Eleniko said:

 

 

velika očekivanja i još veće razočarenje, bio sam tamo petak pre 10 dana

 

po lozom u zemunu posle vitine iže mišelin 3 zvezdice bukvalno

 

koliko bi se tek odusevio da si jeo i beloj reci.

 

edit

dobro nam dosao!

Edited by nenad
  • Haha 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...