Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

On 31. 8. 2023. at 10:56, Eleniko said:

 

 

tu sam.

 

ovako neko moje slučajno smatranje na osnovu par poseta nišu nakon korone je da je ugostiteljstvo na strmoglavu inflacije a da pritom velika cena nije neka garancija kvaliteta.

 

imao sam neprijatno iskustvo silaska sa autoputa tj ulaska u grad sa idejom da negde pojedem repove ili glavu a da me to ne košta bubreg. u nišlijskoj mehani je bilo prepuno, nisam hteo da čekam a i gledali su me popreko što sam bio sam, to je ipak kafana u koju se ide sa velikim društvom. mehana je inače OK, drži kvalitet i ne moraš da prodaješ bubreg, znači preporuka. pošto nisam hteo da pomeram auto sa teško osvojenog parkinga, u okolnoj uličici nađem kafanu olio koja je na dobrom glasu, uđem, pogledam meni u kome su repovi 1200 din porcija, auuu, međutim i tu bude nekih čudnih pogleda pa izađem. pređem reku i naletim na beli bagrem, tamo mi sve potaman na prvi pogled, meni, cene, dekor ali kao u mehani - krcato do vrha, bez šanse da se sedne bar sat vremena. pokrenem auto i produžim do orača preko puta bolnice u kome sam nekada bio i nisam ga upamtio kao napucanu kafanu sa belim stolnjacima i luksuzom, znači nalevo krug. tu negde odustanem od ideje da jedem sedeći i 50m dalje vidim jako jako dobar fast food u kome me je konačno zadovoljila velika gurmanska pljeska koju srećno izedem sa barskog stola u baštici. i to bi bilo to.

 

:)


Ovo je bilo manje više moje iskustvo u Nišu pre par godina. Mehana je bilo fino mesto, mada prvi put kad smo došli su rekli da im je dosta i da ne znaju odakle toliki ljudi :lolol:. To je makar bilo simpatično, a i naredni dan je bilo lepo. Nismo nigde rezervisali, jer smo taj dan stigli i računam ko uopšte u Srbiji ide oko 6 ili ranije na večeru, pritom nije bio vikend. Najjače je bilo na jednom mestu, zaboravio sam ime, gde su nešto nameštali u praznom restoranu i gledali nas kao da smo pali s Marsa, jer može samo s rezervacijom - onda smo završili negde drugde, pojeli, platili i u povratku opet prošli pored istog mesta gde i dalje nije bilo žive duše, bukvalno nikog. Mislim da smo taj dan završili kod Rajka, što je Nišliji s kojim smo bili bio veliki blam, jer tamo jedu samo turisti.

 

Previše filozofije.

Link to comment
On 27. 8. 2023. at 23:19, Moća said:

Nema bolje jedenje nego u Leskovac jelte?

Prve dve slike kafana Srč u Leskovcu, kad je vidite rekli bi ovi ostali u 80im ali kad dobijete hranu sve drugo zaboravljate.

Treca fotka daska na metar u kafani Koliba isto u Leskovcu, sve je bilo vrhunski ali mućkalica meni bila zvezda večeri.

 

ppp 2.jpeg

ppp 3.jpeg

ppp 1.jpeg

 

Od kad ja tandrčem na ovim stranama za taj Srč...samo si zaboravio najvažnije : posle 18h nema jedenje

 

U Leskovac zna se kad se ruča

  • Haha 1
Link to comment
5 hours ago, April said:

 

Od kad ja tandrčem na ovim stranama za taj Srč...samo si zaboravio najvažnije : posle 18h nema jedenje

 

U Leskovac zna se kad se ruča

To nisam znao jer sam oba puta bio oko 2 sata.

  • +1 1
Link to comment

Da li neko ima iskustvo gde valja da se jede u Smederevskoj Palanci? Ništa fensi niti kakve ribe, pasovao bi kakav ćumez s dobrim roštiljem.

Učtiv i unapred zahvalan. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Preporuka za Lisinski raj podno vodopada Veliki Buk. Dobar restoran na prelepoj lokaciji, a razni slapovi su praktično deo restorana. Ogroman je, izuzetno razuđen, tako da je površinom baš velik i gosti iz različitih delova restorana se praktično ni ne vide međusobno. Ima svoj ribnjak za pastrmku i plastenik za povrće, a sa brda se spušta voda koja je sprovedena direktno u ribnjak i za zalivanje plastenika. Cene solidne, pošto je restoran deo kompleksa oko vodopada u koji svraća svaka tura koja ide u Resavsku pećinu i Manasiju, tako da nije džabana kao u Knjaževcu i Pirotu.

 

 

 

Edited by napadaj
  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 29. 9. 2023. at 1:19, Eleniko said:

pirot odavno nije dzabana ako sedneš u premium kafane tipa kod piroćanca ili vitina iža ili kraljev čardak

 

ako odeš u mrnjak 2 ili zlatni groš, džabije je


a brte i kod piroćanca nas sedmoro se ubismo od ića i pića za 20 evra po glavi. gde ćeš jeftinije.

 

Link to comment
13 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

zrenjanin, nešto da valja?

 

 

 

@napadaj?

 

Nisam napadaj, ali mogu da pogledam :Jova:

 

Bašta mala - bistro sa pretenzijom, dobri odresci, ostalo su piletine, sendviči, salate i paste. Pristojan ambijent, dobra usluga.

 

Kovač - u Big tržnom centru, gužva, generičke paste, lososi i piletine. Na spratu imaju odličan azijski restoran. Iracionalno skupo, okruženje užasno.

 

Bistro Funk - dnevna ponuda odlična, rebarca zakivaju, burgeri osrednji. Prošireni fast food zapravo. Ne probati kućno kraft pivo, očaj živi

 

Salaš kod Stare dunje - pre grada jedno 10km iz pravca Bgd. Pošteno, domaće, sačevi, roštilj, gulaši

 

Trofej - malo napred od salaša, slično, korektno. bolji ambijent.

 

Pizze užasne svuda. Kod Šante -  pretenciozni promašaj. Kamel kafana - besmislena brda lošeg mesa.

 

Lion Pub - preko dana može da se sedi, krilca, kobaje, sve pristojno. Uveče gužva, dim, klinci.

 

Ima Valter, ko i svuda, prihvatljivo.

 

...i jbg. Muka u tom gradu. 

 

 

  • Wub 1
  • Haha 1
Link to comment

ja volim onaj fast food hamburgerija vanja na ulazu iz pravca beograda

 

peku svoje somune i imaju tj imali su pošteno meso

 

pored njih mi nikad nije palo napamet da tamo idem u kavanu nakon par loših iskustava

 

nisam davno bio pa ne znam da li se pokvarilo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...