Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

On 21. 11. 2023. at 19:48, Grunf said:

pixel je dobar skroz. ja sam trosio jedno vreme 4a, bio sam ga uzeo najvise zbog dimenzije. telefoni, kao i kola, rastu bez potrebe. vise se za ispod 800 evra ne moze kupiti telefon normalnih karakteristika a da je manji od 6''

 

Pixel je bio mnogo bolji pre u smislu odnosa cena kvalitet. Sa 6 pokušavaju da uđu u premium klasu, ali ne ide im to najbolje. Mnogo problema i falinki, a cene jako rastu, već je osmica na 1100$ bila po izlasku a ako ukucate npr na bilo koji sajt poređenje 7 i 8 pa čak i 6, razlike su minorne. Svi imaju po 12gb (govorim o pro modelima), nema punjača, smešnih 128gb u basic varijanti dok Kinezi od 300e imaju po 512, kamere naravno kidaju, procesor gomilu problema sa pregrevanjem a ni brzina nije ne znam šta...

 

Tako da, treba dobro birati... 

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, Mil@n said:

 

Pixel je bio mnogo bolji pre u smislu odnosa cena kvalitet. Sa 6 pokušavaju da uđu u premium klasu, ali ne ide im to najbolje. Mnogo problema i falinki, a cene jako rastu, već je osmica na 1100$ bila po izlasku a ako ukucate npr na bilo koji sajt poređenje 7 i 8 pa čak i 6, razlike su minorne. Svi imaju po 12gb (govorim o pro modelima), nema punjača, smešnih 128gb u basic varijanti dok Kinezi od 300e imaju po 512, kamere naravno kidaju, procesor gomilu problema sa pregrevanjem a ni brzina nije ne znam šta...

 

Tako da, treba dobro birati... 

 

Da potpišem, brat ima 7 Pro skoro godinu dana i osim fotki, ništa drugo nije impresivno. 

Link to comment
17 minutes ago, copkillah said:

Da potpišem, brat ima 7 Pro skoro godinu dana i osim fotki, ništa drugo nije impresivno. 

 

Plus nedostaje milion opcija koje postoje na drugim Androidima.

 

Link to comment
3 minutes ago, bags said:

 

Plus nedostaje milion opcija koje postoje na drugim Androidima.

 

 

To ti je priča jbg, čist android, blabla. I ima to svoju draž, ali ne kao nekad jer je nenormalno brz hardver danas pogotovu u premium klasi i sve, koliko god da je natrpano blutverom radi super brzo. Takođe, pixel android nema neke opcije koje sam npr imao na xiaomi 10 pre njega. Ono što mi je više smetalo je po koji bag tu i tamo gde mu mesto nije.

 

Imao sam 6 pro, pa sada 7 pro, takod a ne govorim na prazno...

 

Edit: ne bih rekao da su to loši telefoni, 6 je i bio ok odnos cena kvalitet, ali 7 i 8 to nisu. Ja sam 7 kupio u usa tj ortak mi za smešnu cifru inače ništa...

 

Meta mi je honor magic 5 pro, to je telefon po mom ukusu, barem po specsima. Veliki ekran, ubica baterija.

Edited by Mil@n
Link to comment
On 21. 11. 2023. at 19:48, Grunf said:

pixel je dobar skroz. ja sam trosio jedno vreme 4a, bio sam ga uzeo najvise zbog dimenzije. telefoni, kao i kola, rastu bez potrebe. vise se za ispod 800 evra ne moze kupiti telefon normalnih karakteristika a da je manji od 6''

 

Ja po treći put sad kupila 4a (prvi muž ispustio na beton, drugi ukraden), valjda će biti treća sreća. (250€)

Ne znam šta drugi rade na mobitelima i koje su im potrebe ali meni je ovo sve potaman a pogotovo veličina (moglo bi i cm manji da bude), jedino bi mogli da daju malo više od 128GB zbog nas koji fotkamo mnogo. (Opet, to me tera da brže ispregledam i proberem/pobrisem, što uopšte nije mala stvar!)

 

Veće Piksele nisam ni razmatrala (do pre neki dan nisam bila svesna koliko su skupi) - kada ovaj model bude išao u zasluženu penziju, biće verovatno nova muka naći nešto prihvatljivo za male šake i da je ovakav tip telefona sa čistim sistemom a sa jako dobrom kamerom. Pre ovog sam imala Nexus 5x (živ je i dalje i koristim ga kao rezervni telefon ali baguje odavno, tako negde oko tri godine od kupovine je počeo da baguje i fotke su od jednom postale loše)

Edited by I*m with the pilots
  • +1 2
Link to comment
On 17.11.2023. at 18:40, Fakundo Sava said:

Ako bi morao da kupujem telefon verovatno bi odabrao Edge 40 ili edge 30 fusion ,taj edge Neo 40 je malo jeftiniji od običnog 40 ali ima slabiji procesor dimenzije su identične tako da bi pre regularnu verziju

 

da ali neo ima jaču bateriju, 5000ah, a običan sa jačim procesorom 4400ah

 

sad da li jači procesor troši manje struje - ne znam.

 

ove cene u mom alternativnom okruženju deluju dosta bolje od tehnomanije, jedno 20 posto

 

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/m/27/Motorola.html?keyphrase=edge+40&o=motorola+edge+40

Link to comment
15 hours ago, I*m with the pilots said:

 

Ja po treći put sad kupila 4a (prvi muž ispustio na beton, drugi ukraden), valjda će biti treća sreća. (250€)

Ne znam šta drugi rade na mobitelima i koje su im potrebe ali meni je ovo sve potaman a pogotovo veličina (moglo bi i cm manji da bude), jedino bi mogli da daju malo više od 128GB zbog nas koji fotkamo mnogo. (Opet, to me tera da brže ispregledam i proberem/pobrisem, što uopšte nije mala stvar!)

 

Veće Piksele nisam ni razmatrala (do pre neki dan nisam bila svesna koliko su skupi) - kada ovaj model bude išao u zasluženu penziju, biće verovatno nova muka naći nešto prihvatljivo za male šake i da je ovakav tip telefona sa čistim sistemom a sa jako dobrom kamerom. Pre ovog sam imala Nexus 5x (živ je i dalje i koristim ga kao rezervni telefon ali baguje odavno, tako negde oko tri godine od kupovine je počeo da baguje i fotke su od jednom postale loše)

meni koji sam relativno čak šakat na nerve idu dimenzije trenutne telefona, ne znam kako je vama malcerima onda tek.

npr moj prvi tablet je bio od 7 inča, tolko sad ima skoro svaki tel.

  • +1 2
Link to comment

Svi se muvaju oko 6.7, meni je najbolji telefon koji sam ikada imao huawei mate 20 X, 7.2", jedini perfektan telefon koji je ikada napravljen bez bilo kakvog kompromisa...

 

Doduše, imam šapajdu da to pokrijem™, ali volim da na velikom ekranu čitam i gledam koješta.

Link to comment

Na kraju sam uzela Motorola Edge 30 Pro

ima duplo više prostora od Fusiona, i više RAM-a.

 

neka cosmos blue boja, lep je.

spacer.png

Edited by Valkyrie
  • +1 8
Link to comment

Meni je kupovina radi veceg prostora arcenje para, sve aplikacije koje mozes da zamislis da imas ce ti stati na 64GB. Cak i CPU i RAM ne bih rekao da moraju da idu iznad nekog normalnog opsega. Prakticno gledam samo da je android, ima solidan ekran za browsing i citanje i da ima dobru kameru. Slike prebacujem sa vremena na vreme na desktop. Kupio bih ja i neki budzet iphone sa dobrom kamerom da postoji ali nesto nisam cuo za to. Kakve su cene iphone-a pre cu kupiti MacBook Pro za sledeci laptop nego jedan od njihovih telefona.

 

Naravno nista od ovog ne vazi ako zelis da igras igrice na njemu :) 

 

 

Link to comment

Sve zavisi od navika korisnika, a one se opet prilagođavaju uređaju koji se koristi, tj. ono za šta ne postoji mogućnost da se koristi neće se ni koristiti, jelte, i obrnuto kad imaš novi feature lako se navikneš na njega.

Moj prethodni telefon je imao 128 GB i u tom trenutku sam mislio da je to sasvim dovoljno, sadašnji kojeg imam godinu dana ima 256GB od čega sam popunio već skoro 85GB, tako da... od viška glava ne boli. :fantom:

Esid: ne igram igrice, ali imam flac-ove

Edited by booyaka
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Meni je kupovina radi veceg prostora arcenje para, sve aplikacije koje mozes da zamislis da imas ce ti stati na 64GB. Cak i CPU i RAM ne bih rekao da moraju da idu iznad nekog normalnog opsega. Prakticno gledam samo da je android, ima solidan ekran za browsing i citanje i da ima dobru kameru. Slike prebacujem sa vremena na vreme na desktop. Kupio bih ja i neki budzet iphone sa dobrom kamerom da postoji ali nesto nisam cuo za to. Kakve su cene iphone-a pre cu kupiti MacBook Pro za sledeci laptop nego jedan od njihovih telefona.

 

Dosta ode na sistem, a sa novim kamerama i jakim senzorima video i slike za čas pojedu ostatak, pa se muvaš tu na granici. Još ako ljudi ne pobrišu keš, nakupi se i tu solidno GB posle nekog vremena.

 

Guram ja sa 128, ali realno, 256 je više nego poželjno da ne misliš i kao što rekoh, telefoni već preko 250e daju toliko, sad što pixel en daje bez doplate, to je već moj problem :mad:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...