Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

Ako bi morao da kupujem telefon verovatno bi odabrao Edge 40 ili edge 30 fusion ,taj edge Neo 40 je malo jeftiniji od običnog 40 ali ima slabiji procesor 

dimenzije su identične tako da bi pre regularnu verziju

 

Tehnomedia će sigurno imati neki popust na Motorolu ili slušalice kao poklon 

ova je lepa ponuda,šteta što nije bar malo jači procesor na ovom kompaktu

 https://www.tehnomedia.rs/telefonija/mobilni-telefon/motorola-edge-30-neo-8gb-128gb-black-onyx.html#data

 

Ako imaš nekog u Nemačkoj ili Austriji sad može da ih aktiviraš ,amazon.de ima BF popust Edge 40 neo 287 evra

 

https://www.amazon.de/-/en/Motorola-Smartphone-Display-Protective-Exclusive/dp/B0CF2QQWC2?ref_=Oct_DLandingS_D_7927f460_4&th=1

  • Hvala 1
Link to comment

wow, hvala za ovaj link, ako ne uradim ništa narednih dana u BG, moraće @ToniAdams da se seti zašto ga volim.

 

 

a ček, @Fakundo Sava, ja sam mislila da je NEO bolja verzija? sad ispade to je kao neki LITE.

koja je razlika u ovom edge 20/30/40? ja samo gledam RAM i GB

Edited by Valkyrie
  • +1 1
Link to comment

Aha.Edge 40 neo je osakaćena verzija edge 40 iako je noviji telefon.Ima neke prednosti barem na papiru veću bateriju ,možda nešto softverski,

on se reklamira kao mladalački telefon . Po meni totalno nepotreban model , da je makar kompaktniji meni bi bio jako zanimljiv pošto

ganjam manji telefon . Kao na primer Edge 30 neo  ali koji ima baš slab procesor za tu cenu 

Može da kupiš ako nađeš povoljno Edge 30 fusion to je bukvalno isti ,po nekim i bolji od ,Edge 40 

To 20/30/40 jesu generacije ili godine kada su izbačeni a svaka generacija ima fusion/pro/plus verziju . Edge 20 pro ima bolji procesor od edge 40 iako je dve godine stariji 

Ako misliš da je komplikovano pogledaj samo Xiomi tabor tek ono je kuršlus sa modelima 

A ram memorija nije bitan faktor 6,8,12  u srednjem segmentu ne pravi nikakvu razliku 

  • Hvala 1
Link to comment

Puno ti hvala na ovim pojašnjenjima, a mislila sam da sam poznavalac jer sam danas zaposlenog u Yettelu poučila da Motorole imaju I eksternu memoriju tj slot za nju I wireless punjenje, iako mi je samouvereno rekao da nemaju.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Fakundo Sava said:

 

Ako misliš da je komplikovano pogledaj samo Xiomi tabor tek ono je kuršlus sa modelima 

 

 

vrlo je jednostavno

 

imaš skupu liniju koja se šiba sa flagship telefonima

 

imaš sirotiljsku liniju redmi

 

imaš liniju za klince gejmere poco

 

i tu i tamo im ispadne neki koji se nigde ne uklapa, taj nas tek ne zanima

 

znači prosto

  • +1 1
Link to comment

Sad vidim da je Android One ubiven, poslednji telefon izbačen Septembra prošle godine. Jel' postoje neke serije među proizvođačima koje dolaze uz vanila Android, bez ikakvih fabričkih i ostalih andrmolja od aplikacija koje se ne mogu skinuti? Ili proizvođači koji redovno u ponudi imaju takve telefone, valjda Motorola i Nokia odgovaraju opisu?

MiA2 sam npr. sa zadovoljstvom (izuzev baterije) furao 4 godine, a trenutni 11 Pro 5G + bih posle jedva cele godine najradije zafrljačio o zid. Npr. ima neku app koja se zove "Themes" i koja pored ostalog kontroliše i zvukove notifikacija - zvukovi se ne mogu odabrati preko zasebne aplikacije (Phone, SMS, WA, Signal). I to bih nekako prežalio, ali svaki put kada se jbn app apdejtuje, sve zvukove vrati na default, a onda brljavi, neće da sačuva promenu dok ne restartujem mob itd. Pun qrac nekih Xiaomi aplikacija koje se ne mogu ni deinstalirati, ni pauzirati, jbn bloatware.

Možda bih još i odneo u servis da ga flešuju na one nezvanične verzije Androida, ali ne znam ništa o njima, ni koliko su sigurne, ni da li su apdejti jednostavni i da li ih uopšte ima - ništa.

Link to comment
39 minutes ago, zorglub said:

To je 50€ preko za dve generacije star model.

Kad sam gledao pre godinu dana, imao je ubedljivo najbolju kameru (hw+sw) u svom cenovnom opsegu. Cenim da je i sada bar mediju najboljima. Tako da, sve zavisi od toga šta je kome bitno

Link to comment

pixel je dobar skroz. ja sam trosio jedno vreme 4a, bio sam ga uzeo najvise zbog dimenzije. telefoni, kao i kola, rastu bez potrebe. vise se za ispod 800 evra ne moze kupiti telefon normalnih karakteristika a da je manji od 6''

Link to comment
On 17.11.2023. at 21:21, Fakundo Sava said:

Može da kupiš ako nađeš povoljno Edge 30 fusion

Poslušala te, ovaj uzimam, sutra idem po njega.

javljam utiske.

hvala ti na savetima još jednom

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...