Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

32 minutes ago, Stela said:

Potreban mi je novi telefon, a u tematiku se i ne razumem bas :rolleyes:. Obican sam, prosecan korisnik. Do sada sam uglavnom imala Samsung telefone i bili su mi ok. Sad sam dobila preporuku za Samsung a54...pa ako neko ima iskustvo (nadam se, pozitivno), neka javi.

 

Ja sam u firmi gledao A54, jer smo imali A51, 52 i 53... i odlučili smo se za A34, jeste malo deblji i nema tako dobro osvežavanje ekrana ali u svemu drugome je egal, ima optičku stabilizaciju slike na glavnoj kameri, amoled, imaće fino podršku za os, tako ta je greota plaćati toliki premium, naravno, ima tu i pitanje ukusa. Meni je, npr., čak i plus što ima plastična a ne staklena leđa, i onako se stavlja maskica u 99%.

 

A sada ima neka akcija, A34 8/256 za 37,500 na ananasu, što mislim da je cool. Ima i na KP za 260tak e... Odnos cena/performanse je, mislim, prilično dobar.

 

Tako da ako gledaš Samsunga, što da ne pogledaš i A34.

BTW, ja ga rabim kao službeni - ok je samo što mene nervira sve drugo što ide u samsunga, bigsbi i te fore, to sve isključujem, notifikacije za sastanke su ružne, animacije i pozadine, sve ubijem, i onda je prihvatljiv, a ako si navikla na samsunga verovatno te to ni ne pogađa :D

 

 

  • +1 2
Link to comment

Drugari izvinite sto cu zvucati bumerski ali... trebaju mi sluske za huawei android telefoncic. One bluetooth, male, da se izgube uvetu. Racunam da potrosim par iljada dindzi, cisto da mi ne bude zao ako ih izgubim. Koristio bih ih tokom odlaska i povratka sa posla, ukupn nekih sat ipo radnim danima kad idem. Prevashodno muzika.

Link to comment

Crkava mi mobilni i u narednih par dana moram da pazarim novi, ili dobar polovni.

 

Meni je bitna stavka da nije "cigla", da je lagan, navika je čudo, a svi noviji Samsunzi su i do 200g. (Ja sad imam S9, on je baš damski lagan)

 

Pošto imam otprilike šest sekundi pažnje ako krene prodavac da mi nabraja prednosti i performanse, kako se pokazuju Xiaomi telefoni? Jel to neki rang Samsunga?

 

Osim težine i dimenzija valjda je bitna Ram memorija, da ne bude manja od ove sad, to cu valjda pronaci negde u telefonu.

Link to comment

najbitnija stavka po meni je koliko si navikla/o na samu filozofiju telefona koje se razlikuju od firme do firme, ja recimo posle 10 godina sa ćaomijem /počeo sam od redmi 2 kog sam doneo iz HK kada ovde niko nije bio čuo za njih/ ne mogu da pomislim da uzmem nešto drugu u ruku. em mi je čoškasto, ne sviđa mi se ekran, touch ne prima moje prste - a još nisam došao do softvera. svi su ti telefoni suštinski slični i radiće onoliko dobro za koliko se memorije otvoriš ali ako ti XX leži ne očekuj da će ti YY prijati. ja bi se prosto držao te neke logike i išao naviše unutar sličnog staništa.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Shan Jan said:

Drugari izvinite sto cu zvucati bumerski ali... trebaju mi sluske za huawei android telefoncic. One bluetooth, male, da se izgube uvetu. Racunam da potrosim par iljada dindzi, cisto da mi ne bude zao ako ih izgubim. Koristio bih ih tokom odlaska i povratka sa posla, ukupn nekih sat ipo radnim danima kad idem. Prevashodno muzika.

 

Nijedan bumer neće dozvoliti da mu em talas prolazi direkno kroz glavu između dve slušalice nego će lepo da uzme slušalice na kabl. :fantom:

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
12 hours ago, Shan Jan said:

bluetooth

Proveri da li ima ove ili slične. Meni su super (ima već par godina), a cena im je bila vrlo razumna (posebno u odnosu na one flagship od više stotina dol)

 

PS. Mislim da je ovo novi model koji je zamenio ove moje gore iznad, cena je slična, nema promašaja.

 

MPBH434-AB-US-B5-V01-200511-M30-Plus-180

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

Nijedan bumer neće dozvoliti da mu em talas prolazi direkno kroz glavu između dve slušalice nego će lepo da uzme slušalice na kabl. :fantom:

Jedan od forumskih inženjera je svojevremeno napisao kako od sve savremene tehnike jedino bluetooth slušalice ne dolaze u obzir, i meni sad to stalno odzvanja negde.

  • +1 4
Link to comment
10 hours ago, Eleniko said:

najbitnija stavka po meni je koliko si navikla/o na samu filozofiju telefona koje se razlikuju od firme do firme, ja recimo posle 10 godina sa ćaomijem /počeo sam od redmi 2 kog sam doneo iz HK kada ovde niko nije bio čuo za njih/ ne mogu da pomislim da uzmem nešto drugu u ruku. em mi je čoškasto, ne sviđa mi se ekran, touch ne prima moje prste - a još nisam došao do softvera. svi su ti telefoni suštinski slični i radiće onoliko dobro za koliko se memorije otvoriš ali ako ti XX leži ne očekuj da će ti YY prijati. ja bi se prosto držao te neke logike i išao naviše unutar sličnog staništa.

ALOE! Redmi 1! i Coolpad! Prvi sam doneo u Srbiju! Čak ima i ovde na forumu tema o kineskim telefonima koju sam otvorio.

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment

ja sam "tek" 2015. prešao na Šomija™, imao Mi4, Mi8, sada imam Mi12 Pro i mislim da je Mi8 bio poslednji flegšip koji si mogao da kupiš po sasvim pristojnoj ceni (350e u mom slučaju), a da realno ne zaostaje za ekvuvalentnim Samsungovim flegšipom.

 

 

Link to comment

Ja imam 11T Pro, mislim da može da se nađe nov po nekoj razumnoj ceni, i skroz je ok telefon, odlična izrada, bez plastike, Gorilla Victus staklo, 120hz osvežavanje ekrana, 120w punjenje (to je najbolji feature), jedino nema esim, IP68 nego 53 i bežično punjenje koje meni ionako ništa ne znači.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...