Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

4 minutes ago, Mil@n said:

 

Jel menjaš samo kablove ili si probala i drugi adapter?

Give me some credit man....

Link to comment
21 minutes ago, ToniAdams said:

Ček ako je piksel 4a na koju foru je mesec dana star? To je model iz 2020.

Kupila novi pocetkom decembra posto mi je prethodni ukraden sa tasnom. A taj je kupljen letos posto mi je muz onaj prvi ispustio na beton. :ph34r: Taj prvi najstariji jos uvek radi nego mu se kruni ekran pa cu ga sad koristiti dok se ne sredi situacija.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ma kapiram, al nisam siguran da je nov baš nov pošto je model od pre tri godine. Treba videti do kada je bio u proizvodnji. Moguće da je samo obnovljen pa da su stavili neku noname bateriju koja je crkla.

Ili je stajao na lageru 3 god pa je opet baterija crkla, mada nisam siguran da može to tako, mislim da uglavnom postepeno degradira.

 

Svakako bih odneo u radnju u kojoj je kupljen i tražio drugi.

Edited by ToniAdams
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 6. 1. 2024. at 11:05, ToniAdams said:

Ma kapiram, al nisam siguran da je nov baš nov pošto je model od pre tri godine. Treba videti do kada je bio u proizvodnji. Moguće da je samo obnovljen pa da su stavili neku noname bateriju koja je crkla.

Ili je stajao na lageru 3 god pa je opet baterija crkla, mada nisam siguran da može to tako, mislim da uglavnom postepeno degradira.

 

Svakako bih odneo u radnju u kojoj je kupljen i tražio drugi.

 

Definitivno ne mogu nista da urade sa mobilnim. Danas dobijam odgovor da li imaju isti taj, ako ne, vratice mi novce. Covek je spomenuo i novije Pixel-e i popust za mene zbog ovoga ali su mi svi ti preveliki, a nisam ni sigurna da zeilm da dam toliko novca.

 

Sad cu da poludim, taman sam mislila da sam nasla svoj telefon za narednih n godina. Nije lako naci mali stock android mobitel koji ima tako dobru kameru. :helptitanic:

 

Link to comment

Ja bih uzeo novce jer kažem ti, sve i da je nov nov - stajao je negde godinama, i baterija je svakako lošija nego što bi trebalo da bude, plus koliko vidim za taj model su već prestali da izbacuju softversku podršku.

 

Pogledaj Asus Zenfone, to je mislim jedini mali telefon sa kamerom u tom rangu, ali i tu će ovaj novi model 10 svakako biti značajno skuplji.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, ToniAdams said:

Ja bih uzeo novce jer kažem ti, sve i da je nov nov - stajao je negde godinama, i baterija je svakako lošija nego što bi trebalo da bude, plus koliko vidim za taj model su već prestali da izbacuju softversku podršku.

 

Pogledaj Asus Zenfone, to je mislim jedini mali telefon sa kamerom u tom rangu, ali i tu će ovaj novi model 10 svakako biti značajno skuplji.

 

U pravu si sigurno. Citala sam vec malo o Zenfonu jer mi je to odmah izbacila pretraga, ima recki bas od ljudi koji su probali ili poseduju paralelno i Piksele i kazu da je ipak losija kamera, pritom je cena dosta visoka. Pogledacu jos malo, volela bih kad bih mogla da istestiram. Pre sam imala pravi fotoaparat (idiot, Lumix, ali opet pravi) i od kako je i on crkao, mislila sam da sam nasla dobro resenje sa ovim malim Pikselom.

 

 

Link to comment

Najbolje bi bilo da istestiraš pogotovo kameru, već duže vreme su ti rivjuovi prestali da budu realni, naročito što se kamera tiče. Odavno je pixel izgubio prednost u tom segmentu koju je generacijama imao i mislim da u suštini ne postoje više velike razlike kad se o aparatima istog cenovnog ranga radi.

A što se tiče cene, jebiga, ja sam svoj prvi flegšip platio nešto više od 200 evra pre 10 godina, sad za taj novac teško da može da se nađe jeftini model. Mislim da ćeš baš teško moći da se pokriješ sa novcem koji si dala za 4a ikad više.

A veličina je tek problematična i meni ovolikim sa mojim šapetinama se taj trend nikako ne dopada.

 

Edited by ToniAdams
  • +1 2
Link to comment

Ovi dosta ozbiljno testiraju kamere na telefonima, koliko sam video. Mogu se birati opseg početnih cena i godina stavljanja na tržište, a kad izbaci listu, ima detaljan spisak šta valja u vezi s kamerom, a šta ne.

 

https://www.dxomark.com/smartphones/#sort-camera/

 

Mislim doduše da je problem što ne testiraju baš sve, tako da se može desiti da model za koji ste zainteresovani nije na listi.

Edited by vememah
Link to comment

Problem je i obrada slika. Recimo koristis isti telefon i u tri meseca ces dobiti 3 razlicite slike jer algoritmi rade drugacije posle svakog update-a.

  • +1 1
Link to comment

Mator telefon se prosto ne kupuje, koliko god da je dobra kamera, a ta na Pixelu je svakako zastarela u odnosu a mnogo novih telefona. Nema sile da je kamera bolja nego na pomenutom Zenfonu ili na gomili novih telefona. Ta kamera je u ovom momentu otprilike solidna i to je to.

 

Mora da se plati za dobru kameru, jebiga.

 

18 minutes ago, bags said:

Problem je i obrada slika. Recimo koristis isti telefon i u tri meseca ces dobiti 3 razlicite slike jer algoritmi rade drugacije posle svakog update-a.

 

Tu i tamo, mada instaliraš GCam i to ti je uglavnom to.

Link to comment

Pa sad ispadne da ti ljudi koji imaju Piksele nemaju pojma, nisam bas ubedjena da ste skroz u pravu.

Link to comment

Pixel sigurno ima najbolju kameru od sviju telefona ako se gleda dinar per dinar 

Na primer Pixel 8 ima jednu o naj kamera ,možda ne bolju od s23 ultra ali taj samsung je i skuplji 

Ako je uopšte bolja 

 

@I*m with the pilots

Kliko para bi dala za telefon ?

Najbolji kompakt telefon je Samsung S23 

Zenphone 10 ima bolji hardver ali kraću podrška i skuplji za održavanje ,ako se nešto pokvari popravka je skuplja 

Ja da imam para kupio bi sebi Sony 5 V

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...