Jump to content
IGNORED

Mobilni


nesha taxista

Recommended Posts

11 minutes ago, I*m with the pilots said:

Pa sad ispadne da ti ljudi koji imaju Piksele nemaju pojma, nisam bas ubedjena da ste skroz u pravu.

 

To je Pixel star četiri godine, prosto je zastareo, a da ne pominjemo što je to i kada je izašao bio budget model. 

Pixeli su dobri telefoni ali ljudi vole da ih prehajpuju. Recimo, brat sada ima sedmicu (ne Pro), dobar je, ali je baterija sranje. Kamera je dobra, lože se ljudi što je klot android, ali nisam baš siguran da pruža mnogo više od ostalih telefona u sličnom cenovnom rangu.

Link to comment
2 minutes ago, jms_uk said:

Mozda imaju novije modele? Sta je sad aktuelno, 7,8?

 

7 i 7a su onako, 7 Pro je bolja priča ali to je premijum telefon, dve-tri klase iznad 4a, plus je i dalje vrlo skup.

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

To je Pixel star četiri godine, prosto je zastareo, a da ne pominjemo što je to i kada je izašao bio budget model.

 

Poenta je da je to bio budget model sa odlicnom mobitelskom kamerom. Mislim nemoj me sad ubedjivati da mu kamera nije bila dobra, kad sam je kroistila dve godine.

 

@Fakundo Sava Ne bih Samsung, vec stock android. Ne bih volela da dam vise od 500 evra, ali zivim verovatno iza duge sa tom idejom - iskreno nisam ni znala da su cene otisle u ocin. I bitno mi je da je mali - ovaj 4a je bio gornja granica.

Link to comment
Just now, I*m with the pilots said:

 

Poenta je da je to bio budget model sa odlicnom mobitelskom kamerom. Mislim nemoj me sad ubedjivati da mu kamera nije bila dobra, kad sam je kroistila dve godine.

 

@Fakundo Sava Ne bih Samsung, vec stock android. Ne bih volela da dam vise od 500 evra, ali zivim verovatno iza duge sa tom idejom - iskreno nisam ni znala da su cene otisle u ocin. I bitno mi je da je mali - ovaj 4a je bio gornja granica.

 

Bukvalno nigde nisam rekao da mu kamera nije bila dobra.

 

Ovo ostalo što si navela, da ti se sve poklopi, nećeš naći, moraćeš da žrtvuješ nešto, veličinu ili pare ili oba. Pixel 7a je najbliži tome šta tražiš, ako ti loša autonomija baterije nije problem, a čini mi se i da se relativno sporo puni.

 

Link to comment
49 minutes ago, copkillah said:

 

Tu i tamo, mada instaliraš GCam i to ti je uglavnom to.

 

Izmedju gcam cak i minor verzija bude solidna razlika. Pogotovo kod portreta ili slika gde ima recimo lisce.

 

Kod Samsunga je recimo jos gore. Pad kvaliteta se namerno radi izmedju verzija androida za stare verzije telefona.

Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

I bitno mi je da je mali - ovaj 4a je bio gornja granica.

Mora da te razočaram 

best we can get is Pixel 7a 

To što ti zamišljaš jednostavno ne postoji 

Ili da pogledaš Motorolu koja čak i spada u kompaktnije 

na primer Edge 30 neo ,250 evra,solidna baterija,procesor malo jači pretpostavljam od Pixel 4a ,kamera pa ne verujem da je bolja ali mislim da su slične  

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Meni je veliki problem pikselovo preterano veštačko izoštravanje slike, od svih telefona koji važe za dobre za fotografiju piksel mi je verovatno najgori, čim se malo uveliča fotka na ekranu postaje očigledno da je napravljena telefonom. 

Ali ok, znam da gomila ljudi baš voli piksel izgled fotki.

 

Link to comment
1 minute ago, bags said:

 

Izmedju gcam cak i minor verzija bude solidna razlika. Pogotovo kod portreta ili slika gde ima recimo lisce.

 

 

Ja imam instaliramo pet različitih verzija GCama ali to je da bih testirao fotkanje zvezdanog neba kad mi se ukaže prilika, kad budem negde gde nema svetlosnog zagađenja :D

 

Ali da, primećujem da stalno nešto čačkaju, mada tu ima i do podešavanja, ako ima dobar config fajl za tvoj model, na konju si.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, ToniAdams said:

Reci da si gei bez da kažeš da si gei 

 

:fantom:

 

znaš kako ribe padaju na to

 

a da, ne znaš :fantom:

  • Haha 2
  • -1 1
Link to comment

Ako ti je do kamere lepo kupi Huawei p30 pro. Može da se nađe za relativno niske novce a kamera je i posle svih ovih godina prilično blizu samsungovim i applovim kamerama. Dobro, nema stock android ali ni previše ugadjenog sranja. Ako ćeš pixel, imas ih gomilu sa ugovorom da biraš. Naravno telefoni su uvek otključani pa cak i da ti ne treba internet ugovor imas nov telefon koji placas mesecno 12-25 evra maks. To je tu negde oko cifre koju si pomenula.

Link to comment

Imam 7 pro koga sam super povoljno dovukao iz USA i hteo sam da prodam i njega i 6 na kome je bio pukao ekran i da uzmem hono5 magic 5 pro. 


Međutim, Pixel 6 pro sam onda dotukao i bio primoran da pređem na 7 pro. Razlika je bila veća nego što to specifikacije govore. Sada sam jako zadovljan, baterija je odlična, zvučnici su dosta glasniji što mi je bilo jako bitno, a i ekran je bolji/lepši rekao bih. 

 

5.7" ekran je donja granica, mali pixeli su oko 6.4 što i nije neka razlika tako da će neki kompromisi morati da se prave....

 

Ima 4 nov na kp za 265e.

 

Sa obzirom da je taj telefon već uveliko mator neki Kinez za 300e će sigurno da fotka isto tako ali će sa tim da dođu i sumanute specifikacije za tako jeftine telefone... To je pravac u kome bih išao tipa Poco.

 

Edit: e da, clot android... Nekad je to imalo smisla sa starijim hardverom kada je optimizacija bila bitna, sada su procesori toliko moćni da se to više ni ne primeti...

Edited by Mil@n
Link to comment
Just now, ToniAdams said:

Odakle su sad doneli taj nov 4?

Imaju vremeplov?

To je telefon pola godine stariji od pomenutog 4a.

 

Pa brt stare zaostale zalihe, neko kupio pa nije koristio, ko zna, nije baš da je neko čudo. Skoro sam za drugaricu prodao dva starija fona koja je dobila od firme i nije ih takla 2, 3 godine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...