Jump to content
IGNORED

hodajuci mrtvaci protiv uklete kuce


luba

Recommended Posts

... horor kao zanr, da. Horor kao "film koji nas plasi" ... pa i ne bas. AHS je dobar proizvod za sto siru ciljnu grupu koji je preuzeo formu horora (inspirisan stripom koji je, kako cujem, bolji od serije). Pa tu imas ultrazgodnog tipa za domacice, sluzavku u neverovatnoj uniformi za siru musku populaciju, dvoje gotik tinejdzera za one koji se osecaju posebnim, pricu o razorenoj porodici pogodnu za svakojeke ucitavanja i voila - eto komercijalnog proizvoda.Mislim, necu puno da palamudim i odlazim u oftopik, ali najbolji horori su oni koji su u sustini logicni (cak i u svojoj fantastici - RING).Ova serija jednostavno nije logicna. Ne plasi me. Ali pitka je, prija mi i zato je gledam.Pogledaj Hickoka npr. (mada je greh gurati ga u zanr), on sve vreme barata realnoscu. Hickok te ne plasi spolja i kroz ono sto je van tebe (monstrumi, zombiji i ostale kreature kojima ne mozes da provalis razlog zasto ubijaju) vec te stalno uznemirava iznutra. "Ptice" u njegovom filmu nisu garvani/vrane, vec alat u rukama Nepoznatog. Hocu reci, neko neinteligentan pravio bi horor sa lavovima, zmijama i tigrovima i ne bi me uplasio.
Nemoj da se uvrediš, ali ovo su rasprave o hororu koje sam vodio pre 20 godina. Horor se, kao i svaki drugi žanr, meri pravilima koja nemaju uvek (ili nikad) veze sa individualnim ličnim doživljajima, a to "ne plaši me" je najčešći argument laika (bez uvrede, opet molim). Ako bi se gledalo da li je horor nešto što te plaši, za mene ne bi postojao horor već decenijama, kao ni za većinu mojih prijatelja i poznanika, ni na filmu, ni u literaturi.A to da li je tebi logična ili nije jeste lični utisak.Za Hičkoka, pa naravno da mu znam opus napamet, kao i svaki kršten čovek, a Hičkok je majstor horora i nema šta da bude greh gurati ga u žanr. Ispada da je žanr nešto loše, a nije, štaviše.
Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    224

  • Lrd

    123

  • ToniAdams

    76

  • Have_Fun

    76

:lol: nemoj jbt pa nije rekao da je genijalna no samo da mu se dopada.
neka. pravi pankeri bi ga i za ovo uza zid.
... true. I meni je ovo jako smetalo u pilot-epizodi ali sam nastavio da gledam zbog obecavajucih scena sa sluzavkom :D Kamera&rezija je mogla da bude mnooogo invenivnija. Za scenario se ne slazem - nije bas toliko los. Losa (mainstrimaska, zapravo) je egzekucija.
sluzavkom? ovaj, ti pricas o ahs (bila je genijalna ideja napraviti 1 topik o 2 serije, hehe). on mi je, pored svih falinki, gledljiv. ja se nerviram zbog hodajucih kasandri- serija je krenula lose, pala do dnoa, a onda i odande uspela da se nekako strmopizdi. bude 15 sekundi zombija, ostatak vremena imaju komplikovane medjusobne odnose i gledaju suzno ko da pokusavaju da iseru stvrdnuto slonovsko govno. na kraju ocekujem da im iz rezije dele zadatke, da traze zenu za komsiju zombija i takmice se ko ume bolje da peva. to je taj nivo, ceka se samo da iz sapunice evoluiraju u rieliti.
Link to comment
ja se nerviram zbog hodajucih kasandri- serija je krenula lose, pala do dnoa, a onda i odande uspela da se nekako strmopizdi. bude 15 sekundi zombija, ostatak vremena imaju komplikovane medjusobne odnose i gledaju suzno ko da pokusavaju da iseru stvrdnuto slonovsko govno. na kraju ocekujem da im iz rezije dele zadatke, da traze zenu za komsiju zombija i takmice se ko ume bolje da peva. to je taj nivo, ceka se samo da iz sapunice evoluiraju u rieliti.
ajde ajde, miraleme - bar su ovo izbacili :Ddontheyknowitsxmas.jpgja sam inače sinoć neizdržala i počela da čitam strip. još uvek se nakanjujemo da se sklonimo od atlante a već niđe veze nema. smehotresno. :lol:strip je odličan, vozi za sve pare and then some - čitala dok nisam pala u komu od umora. kopkilere i ostali koji niste čitali strip: možete slobodno početi, nema serija veze s ovim. ali nastaviću i sa njom u februaru. perserverance i takoto. happy.gif
Link to comment

taj "will somebody think of the children" momenat bi bio jos i hajlajt. a ovog matorog bih prvo lapotirao. ne da oronuloj plavusi da nosi utoku iz nekog razloga, i onda se dugo i znacajno gledaju i ima pecaroski sesir, sta koj kurac.

Link to comment
meni plavusa ogavna na svakom nivou. zelim da umre sto pre. u seriji.
Ih, što si takav. Meni Andrea jedina dobra od tih likova u seriji, svidelo mi se što su pokazali kako uči da puca umesto da je samo rođeni talenat kao u stripu.
Link to comment

e to me najvise iznerviralo, pucaju ko da kenjaju metke, a umeju da kukaju kako im je frka za gorivo iako u svakoj drugoj sceni vidimo nepreglednu kolonu vozila nasukanu. i u stripu je bolja riba.

Link to comment
e to me najvise iznerviralo, pucaju ko da kenjaju metke, a umeju da kukaju kako im je frka za gorivo iako u svakoj drugoj sceni vidimo nepreglednu kolonu vozila nasukanu. i u stripu je bolja riba.
Jebga, jug je Amerike, računa se da svaka kuća u šteku ima po dva vrela oružja minimum, i tri tone municije.Ali vozikanje petoro ljudi u osamnaest vozila, to ne mogu da razumem.
Link to comment

Vredelo je ustati sat vremena ranije da se pogleda nova epizoda AHS pre posla.Lubo i ostali ljubitelji krimića, u novoj epizodi je jedna od protagonistkinja naša stara prijateljica. Radnja počinje 1947...A ima i mnogo Džesike.Inače, ima nekoliko razrešenja i deluje mi da će uspešno da zaokruže priču za prvu sezonu. Super mi je serija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...