Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

1 hour ago, copkillah said:

 

Kako god da okreneš, mislim da svakako manje boli glava ako uložiš nešto malo para u tu zaštitu (da ne pominjemo to što se čak i zahteva). Lupam, ako ti maznu novi auto posle 6-9 meseci kako si ga kupio, ti ćeš sigurno dobiti manje para nego što ti je nov auto procenjen, plus dok to dobiješ, pa onda dok kupiš novi, to sigurno potraje i nije baš samo plug'n'play varijanta da te ne boli glava. Svakako manje boli nego da nije kasko ali sam uveren da je maltetiranje.

 

 

 

 

Ima neka fora u Wiener kasko da doplatis tipa 200e, potpises ugovor na 3 god, i onda bilo kad u te tri god ako imas totalnu stetu ili ti ukradu auto, dobijas onoliko para koliko si ga platio. Konkretno imaju tu pricu za nove Toyota automobile.

Svakako se slazem da je bolje da ti ga ne ukradu, mada mislim da sva novija kola sad imaju dobre sisteme zastite....gps, bla bla

 

Imacete utisak o Australu, uzimam (dobijam) hibrid, google im je radio infotainment sistem, sto je recimo zanimljivo.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, ducca said:

Benzin manuelni 28k+ dok automatici idu od 33k+, hibridi 40k+.

 

Mislim da u ovom rangu možda može samo neka serija 1 da se razmotri sa mršavom opremom... Čak i X1 sad ide od 50k sa nekom iole pristojnijom opremom, X3 mogu samo da pretpostavim cifru, a veličinski je on recimo neki pandan (edit: 60k+). 

 

 

urgh, nisam očekivao ovoliku razliku s obzirom na to koliko se novih bembara u ovoj zift sivoj boji vozi po gradu. mislio sam da je to negde razumnije ali što bi bilo...

Link to comment

Na tomic.ba sajtu sam gled'o u informativnom pdf cjenovniku. 

Bez PDV-a, 30k, 1.8i sDrive.

2.3d xDrive piše da je €49k sa pdv-om.

Cijenim da može još 10 da se ubaci opreme na to pa je ~60 moguće.

Link to comment
21 hours ago, Eleniko said:

ako smem da iskoristim priliku da iznesem mišljenje da je aktuelni megane ubedljivo najgore vozilo u univerzumu za ulaz

 

ja sa 170 moram da se krivim kao violinski ključ i da izbacujem noge napred kao ivana vuleta da bi mogao da sednem na mesto suvozača

 

ostalo sve odličan 5, nema greške ali ovo mi je potpuno neverovatno, bukvalno do granice da mi se nije izlazilo iz kola jer bi svakako morao ponovo da uđem

Ma gde odličan, gomila reklamacija ovde kod mene, najviše na struju. Za ulaz je nazad još gore, samo da znaš. Sa Kliom takođe problemi, naročito s modelom 1,0. Turbina i struja. Izbegavajte ako gledate nove. 

 

Link to comment

ma odličan, to sam napisao po utisku u vožnji do pirota i nazad, 700km. 1.5dci kida motor, automatik fercera, dobro ogibljenje. ali jesam već čuo od par taksista koji su uzeli nove da imaju brdo problema.

Link to comment

Glupa Kia, najgori auto na svetu. Ženi se na poslovnom aktivirao “Immobilizer module”, sad ne možemo da ga upalimo i moramo da šlepamo u servis. 
 

Ja se sećam tog sranja na ćaletovom C5, bila je neka mnogo retardirana sekvenca koraka kojim si mogao sam da resetuješ to, ali za Kiu ništa slično ne nalazim.

Link to comment

Danas idem ulicom i par likova se nalaktili na Espace sa nekom karticom i preko mobilnog pita nekog " da ga ostavim ovde da radi 2 dana? ".

Vrv lik ostavio motor da radi, izašao do pekare, auto se zaključao i...😀

Link to comment

prva lekcija kad voziš auto sa “karticom”:


kartica se uvek nosi u džepu i nikada se ne ostavlja u kolima(ko ključevi od stana)

 

do duše ne razumem kako se kola ne otključaju kada se stisne onaj gumb na kvaci iako je kartica unutar auta

:huh:

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kolega testirao već par puta potrošnju svog Suzuki Ignisa sa gorivom od 100 i klasičnim od 95 oktana. I kaže da svaki put kada sipa onaj od 100 oktana troši oko pola litre više na 100km. Iste relacije, auto-put, isti vozač, isti stil vožnje, namerno se trudio da bude sve isto koliko je to moguće da bi test imao smisla. Test je ponavljao čak 3 puta i svaki put isti rezultati.

 

Gorivo s NIS pumpe, onaj G-Drive 100 benzin. Potrošnju meri preko board kompjutera.

 

Taj Ignisov motor je projektovan za običan BMB95, ali naravno da može da se sipa i gorivo veće oktanske vrednosti. Nije on očekivao da će biti manja potrošnja, očekivao je da će biti ista po logici da taj motor ne može da iskoristi prednosti visooktanskog benzina, ali ga izenadila veća potrošnja.

Ima li tu neke naučne logike?

Ili je G-Drive 100 iz nekog razloga manje kalorijske vrednosti za istu zapreminu?

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...