Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ključ ostaje u džepu il' kartica?

Vidio sam u renou da ubačena kartica daje mogućnost k'o prvi klik ključa. 

Očito, nije ovde slučaj. Hence, ne znam kako funkcioniše taj tip.

Link to comment
8 minutes ago, extragluv said:

nemam kljuc no dugme :D

mene svira radio i kad ugasim auto, sve dok ne otvorim vrata(renault bez kartice, sa dugmetom)

 

e

sa karticom(u džepu) bi trebao da radi infotejmenttm samim tim i muzika

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Imam krovne nosače na kolima. Kupio sam ih prošle godine i montirao, nisu fabrički ugrađeni. Ključ za skidanje mi je 100km odavde, a za sutra imam zakazanu registraciju, pa sad ne znam da li da idem uopšte tamo ili da prvo skinem nosače. Je l' išao neko na tehnički sa krovnim nosačima koji nisu fabrički ugrađeni?

 

 

Edited by napadaj
Link to comment
14 hours ago, napadaj said:

Ključ za skidanje mi je 100km odavde

 

Neki poseban ključ koji se ne može naći drugde?

 

Ovde piše da se moraju skinuti, možda da izokrećeš brojeve telefona tehničkih pregleda u kraju i vidiš hoće li ti neko prihvatiti s njim ili pomoći da ga skineš pre pregleda.

 

Quote

Krovni nosač je potrebno pre tehničkog pregleda demontirati jer ne sme da stoji na krovu vozila prilikom tehničkog pregleda. Ovde se misli na krovni nosač koji drži kofer, a koji nije montiran prilikom serijske proizvodnje vozila. Takođe ni kofer na krovnom nosaču ne sme biti na vozilu prilikom tehničkog pregleda.

https://autoregistracija.com/korisne-informacije-pred-tehnicki-pregled-i-registraciju/

Link to comment

bilo koji razuman bravar može da ti to otvori, sad ja nemam thule nego neki vulgaris nosač koji sam čak viđao i po lidlovima ali taj ključ koji zaključava je bukvalno sramota za svoju vrstu, verujem da može i spajalicom da se otključa

Link to comment
14 hours ago, napadaj said:

Imam krovne nosače na kolima. Kupio sam ih prošle godine i montirao, nisu fabrički ugrađeni. Ključ za skidanje mi je 100km odavde, a za sutra imam zakazanu registraciju, pa sad ne znam da li da idem uopšte tamo ili da prvo skinem nosače. Je l' išao neko na tehnički sa krovnim nosačima koji nisu fabrički ugrađeni?

 

 

mislim da ćeš morati da odeš bez njih. ili nek ti ih pošalju po nekom autobusu ili u kola i pravac ključevi

Link to comment

Smrad iz ventilacionog sistema tj. klime?

 

Ovaj je radio posao.

 

 

https://tektion.rs/auto-kozmetika/sredstva-za-ciscenje-pranje-i-poliranje/sredstva-za-cisenje/k2-klima-doktor-sprej-za-ciscenje-klime-500ml/

 

I savet:

Quote

Još jedan od saveta koji možete dobiti u svakom auto servisu je da je potrebno klima uređaj isključiti kilometar, dva pre nego što ćete se zaustaviti i ugasiti vozilo. Tom prilikom je važno ostaviti upaljen ventilator, koji će isušiti vodu koja se sliva u posudu unutar klime, čime ćete sprečiti da se u njoj do sledećeg paljenja klime nakupe bakterije, prašina, mikroorganizmi, koji mogu ugroziti vaše zdravlje. Ujedno poštedećete sebe neprijatnog mirisa koji je upravo posledica nakupljanja ovih nečistoća u filteru i posudi vaše auto klime.  

https://klimauredjaji.com/kako-se-pravilno-koristi-klima-uredjaj-u-automobilu

 

Otkako sam počeo ovo da primenjujem, nisam imao potrebu da koristim taj sprej.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

hm, ne znam da li je ovo slucaj posto se ne oseti dok radi klima, vec dok radi obican ventilator...mozda je filter kabine zbudjao negde... ili se u odvodnim kanalima skuoilo svega i svacega

Link to comment

@Mr.Mxyzptlk
 

bilo po pumpama(omv) da se kupi neki sprej. uključiš klimu na najjače, podesiš one otvore da gruva na noge i da ne ubacuje spoljnji vazduh, aktiviraš sprej(mogao si da zaglaviš onaj raspršivač da šiklja dok se ne istroši), zatvoriš vrata i pustiš 10ak min da se izvrti

 

možda bi pomoglo

 

e

evo ovo sam koristio 

 

 

pogledaj i ovo ima gomila sprejeva za čišćenje auto klima

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment

Kad prođeš 11.April, na samoj velikoj krivini gde skrećeš levo ka Okove, ima servis i čišćenje (dezinfekciju) klime, bila reklama da je 1500 din.

 

Inače, i ja kad se setim gasim klimu ranije a ostavljam ventilaciju pa pootvaram prozore, samo što to nije uvek.

Link to comment
1 hour ago, vememah said:

 

Neki poseban ključ koji se ne može naći drugde?

 

Ovde piše da se moraju skinuti, možda da izokrećeš brojeve telefona tehničkih pregleda u kraju i vidiš hoće li ti neko prihvatiti s njim ili pomoći da ga skineš pre pregleda.

 

https://autoregistracija.com/korisne-informacije-pred-tehnicki-pregled-i-registraciju/

 

1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

mislim da ćeš morati da odeš bez njih. ili nek ti ih pošalju po nekom autobusu ili u kola i pravac ključevi

 

 

Plastičan zvezdasti ključ, nije regularna brava.

 

Seo u kola sinoć, otišao 100km do keve i ćaleta po ključ, vratio se u Beograd, skinuo nosače, pa otišao u Vrčin i tamo mi kaže čovek "Ma opušteno, nisi morao da skidaš, bitno da nema kofera ili onog nosača za bajs". 😒

 

A svuda piše da to mora da se skine i kolega iz kanca koji nam je vozač reče da skinem. :isuse:

 

No dobro, Vrčin ftw, ubuduće uvek tamo na registraciju. Još mi sami zamenili jednu sijalicu koja je crkla ovih dana.

 

Nisam ni znao da od vanrednog stanja svuda može da se registruje, ne samo na području na kojem su tablice izdate. Fala Bogu da su to uveli.

Edited by napadaj
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...