Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

2 hours ago, foto said:

ako je led na putu tu ne pomazu ni gume od 1000 evara. eventualno spajkovi ali mislim da je to svuda zabranjeno, osim u skandinaviji na severu.

 

za led nema gume vec adekvatna voznja. opasno je kada uletis brzinom sa rastopljenog puta na crni led, onda se drzi cvrsto i abgasuj. kocnica -nista. niza brzina-nista, osim kada se auto uspori dovoljno i ostanes na putu. onda niza i veoma polako sa kuplungom.

Ma sve znam ali ovi što se uključuju u traku izgleda da misle da mogu kočiti... 

Link to comment
3 hours ago, foto said:

ako je led na putu tu ne pomazu ni gume od 1000 evara. eventualno spajkovi ali mislim da je to svuda zabranjeno, osim u skandinaviji na severu.

 

za led nema gume vec adekvatna voznja. opasno je kada uletis brzinom sa rastopljenog puta na crni led, onda se drzi cvrsto i abgasuj. kocnica -nista. niza brzina-nista, osim kada se auto uspori dovoljno i ostanes na putu. onda niza i veoma polako sa kuplungom.

 

moj prvi veci udes u Ameriku™ bio je bas to, naleteo sam na black ice a u daljini sam video auto koji je bio okrenut svetlima prema meni na autoputu.  Posle pritiska na kocnicu pri jedno 60 mph osecaj je bio kao da letim sve dok se nisam zakucao u njega.  Kola su bila totalno unistena ali sam prosao bez vecih povreda, malo rebra ugruvana.

Link to comment

lik pod prozorom vergla jedno 5 minuta minimum, zapravo zasad koliko traju 2 pesme fugazija, i ne prestaje, otisao bih da mu kazem da ne radi to al sam nesto malodusan

Link to comment
12 hours ago, Eleniko said:

video sam na benzinskoj pumpi u smakedoniji ovaj vikend da prodaju nekakve čarape tj navlake za gume kao dobru stvar protiv klizanja po ledu i snegu. ne košta puno, manje od 25e, lakše se montira od lanaca i moglo bi da deluje.

 

https://www.kemoimpex.com/novosti/sve-sto-biste-trebali-da-znate-o-carapama-za-sneg

 

image.png.615fd628bffbc8c1faf055662eb4d3e5.png

image.png


ne radi ovo, imam to u kolima (x-trail).


lako se stavlja, to je istina, ali funkcionise samo dobekle i to po svezem, neugazenom snegu, od nekoliko cm. po ledu se auto ponasa jos gore nego samo za zimskim gumama.

brzo se i unistava, krene da se kida cim zahvatis malo golog asfalta.

 

imas masu vida na yt, pogledaj. 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 5. 1. 2024. at 0:36, Valkyrie said:

:lolol:
jel važe USA vozačke kod nas?

Važe ako imaju medjunarodnu dozvolu po Bečkoj ili Ženevskoj konvenciji(ustvari za USA je Ženevska). Koje važe 1 godinu.One po Bečkoj važe 3 godine.

  • Haha 1
Link to comment
9 hours ago, Tresko said:

Važe ako imaju medjunarodnu dozvolu po Bečkoj ili Ženevskoj konvenciji(ustvari za USA je Ženevska). Koje važe 1 godinu.One po Bečkoj važe 3 godine.

Ovo vjerovatno u teoriji. U praksi mozhes da rentas automobile, vozis po Srbiji i da placas kazne za prekoracenje brzine, nepropisno parkiranje, itd. (ne pitaj me otkud znam :-) )

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Peter Fan said:

Ovo vjerovatno u teoriji. U praksi mozhes da rentas automobile, vozis po Srbiji i da placas kazne za prekoracenje brzine, nepropisno parkiranje, itd. (ne pitaj me otkud znam :-) )

To je drugo što je u Srbiji bezakonje pa možeš da radiš šta hoćeš.:D

Link to comment
On 5. 1. 2024. at 0:36, Valkyrie said:

jel važe USA vozačke kod nas?

 

Važe. Međunarodna je potrebna samo za one koje nisu na latiničnom pismu ili na sebi nemaju prevod na latinično pismo.

Ostaje pitanje koliko dugo mogu da se koriste, mislim da je za regular raju do 6 meseci, ali za to nisam siguran.

Link to comment
11 minutes ago, Grunf said:

zasto neki autobusi i kamioni imaju po dve ili tri nalepnice sa ogranicenjima brzine? tipa 80, 90, 100

To su kamioni ili busevi za internacionalni transport, ogranicenje brzine varira od drzave do drzave.

Edited by Lancia
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
16 hours ago, Lancia said:

To su kamioni ili busevi za internacionalni transport, ogranicenje brzine varira od drzave do drzave.

resio si mi visegodisnji zbun! dodjem ti pivo

  • Wub 1
Link to comment

Možda je tema i za polovnjake, ali da li stranci sa prijavljenim boravkom (čitaj Rusi) mogu da prebacuju automobile sa našim tablicama na sebe?

 

Javio mi se neki Rus na oglas, zainteresovan za moju Insigniu, a ja insistiram da se uradi prenos odmah. Kapiram da to može, bez obzira što je stranac, samo da je uredno prijavljen? 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...