Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Možda, baš možda. Mačka u džaku sindrom. Pežoa mi održavao čovek kome verujem i znam tačno šta mu fali i šta ne. Sa polovnim koga ne poznajem to ne znam. Tako da novi, ili bar par godina star. 

Link to comment

I ja hteo da napisem isto, kupis neki drugi privremeni auto od x hiljada ojra a taj stavis na prodaju u Srbiji. Nisam imao pojma da je tako komplikovano ocariniti auto iz Srbije u Njemackoj, obrnuto ide jako lako.

 

I tuga sto si otisao, jedan tajkun manje u drzavi :cry:

  • Haha 1
Link to comment

Što reče jedan pametan, bolje seljak u Ludwigsburgu nego tajkun u Laćarku ili tako nekako 😁

 

Imam strah od neproverenih stvari Gli,  pogotovo gde stavljam decu i vozim brže od 10kmh. Istna ovde mi se čini da ima manje budala za volanom, ili se bar više boje zakona ali kako god. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Zli Gli said:

Nisam imao pojma da je tako komplikovano ocariniti auto iz Srbije u Njemackoj

 

Za Oldtajmere izvoz iz Srbije nije komplikovan uopšte, uvalio sam par komada, ove za vožnju probam pa javljam. Ono čega se pribojavam u suštini je tehnički. 

Link to comment

Imaj samo u vidu da zamena vozačke može baš da potraje. Moj brat je čekao 6-7 meseci da mu izdaju nemačku dozvolu nakon što je podneo zahtev uz koji je priložio našu.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Desmond Bojčinski said:

Što reče jedan pametan, bolje seljak u Ludwigsburgu nego tajkun u Laćarku ili tako nekako 😁

 

Imam strah od neproverenih stvari Gli,  pogotovo gde stavljam decu i vozim brže od 10kmh. Istna ovde mi se čini da ima manje budala za volanom, ili se bar više boje zakona ali kako god. 

 

 

 

Pa mogao si valjda biti tajkun bar u Mitrovici:D

 

A u Nemackoj bi trebalo da su bolja kola nego kod nas svakako, platis mozda malo vise za auto koji ima onaj Tuv sa dvotackom na u, tif, isto kao MFK tehnicki u Svici, to bi trebala da bude garancija ispravnosti valjda. 

Link to comment
2 hours ago, Zli Gli said:

Pa mogao si valjda biti tajkun bar u Mitrovici:D

 

Ne može druže, dolaze po svoj deo a gladni su, jednom kad bih ušao u kolo unuci mi se ne bi isčupali. Računam ovima ovde ću neko duže vreme biti ispod radara a i ne izgledaju tako alavi kao naši. 

Za cene ne znam kako idu, deluje mi slične ovima u Srbiji, što ide u prilog priči (bar iz DE) da na Balkan dolaze ušminkani krševi a da nešto iole normalno mora da se plati dobro. Ali videćemo, imam nepun mesec da delam. 

Link to comment

Jasno za prvi deo, salio sam se malo ali znam sve kako je. Sto se tice cena tamo, u Minhenu sad nisam gledao to a kad sam sljakao prosle godine tamo na severu setao sam vikendima po tom Reklinghauzenu i naleteo na par placeva usput, otprilike su vece razlike u ceni bile kod jeftinijih kola. Npr. Megan neko 2010. godiste sa 130 hiljada km je bio mnogo skuplji nego isti takav kod nas, i jos par primera tih od 5-10 hiljada evra, dok su recimo Kuga 2017. i Tiguan noviji i jos kojesta na jednom jacem placu bili nesto malo skuplji nego ovde. Cudno. 

Link to comment
53 minutes ago, Zli Gli said:

Megan neko 2010. godiste sa 130 hiljada km je bio mnogo skuplji nego isti takav kod nas

 

Megan (i sve ostalo) 2010 godište kod nas nema trika da je stvarno prešao 130k km, bliže je cifri 430 hiljada. Bar dva puta mu se vrati kilometraža dok ne dođe kod nas na plac. Ajde to i nekako, kod nas ima dosta ljudi koji veruju da je cifra na satu prava, pa i da uvezeš auto sa pravom kilometražom i normalno većom cenom, prodao bi ga nikad. 

Link to comment

Kilometraza je nebitna, to se ovde ne gleda u 98% slucajeva. Ja kad imam auto sa 100 hiljada km cude se, malo im valjda a i cena bude adekvatna tome, a kad je 200+ onda je puno i hoce sa cuvenih 150-180 hiljada, makar i laznih:laugh: Dobro i uspem da prodam nesto uopste, jebote:D

  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, Desmond Bojčinski said:

 

Megan (i sve ostalo) 2010 godište kod nas nema trika da je stvarno prešao 130k km, bliže je cifri 430 hiljada. Bar dva puta mu se vrati kilometraža dok ne dođe kod nas na plac. Ajde to i nekako, kod nas ima dosta ljudi koji veruju da je cifra na satu prava, pa i da uvezeš auto sa pravom kilometražom i normalno većom cenom, prodao bi ga nikad. 

Zavisi od drzave i kilometraza.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...