Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

U nastavku moje sage o autu, jutros mi je auto počeo da se gasi u vožnji i onda sam shvatio da se kvačilo zaglavilo. Uspeo sam da ga odglavim manuelno, ispaničio i odmah tražio najbližeg majstora po preporuci.

 

Nakon što je (kratko) pogledao, zaključak je da je problem u nekim gumicama koje se nalaze unutar neka 2 cilindra (jedan na kvačilu, drugi na menjaču), a koje se tako zbog lošeg kvaliteta izvrnu i onda se valjda... osuši, šta li? Pošto je cilindre nemoguće otvoriti da bi se gumice menjale, onda je rešenje samo zamena cilindara. Zvao me da mi kaže da jedan košta 13 hiljada i nešto, drugi 4 hiljade i nešto, plus 6000 za ruke (ima puno posla da demontira sve i svašta da bi došao uopšte do tih cilindara), plus 800 za tu tečnost koju mora da ispusti. Dakle 200€ ko dobar dan.

 

Jel ovo zvuči normalno/realno? Moje poznavanje mehanike je nepostojeće.

Edited by Sammael
Link to comment

Ruke za to jesu 50-60 evra a ta dva cilindra mogu da budu i jeftinija, zavisno od modela i godista, plus sto cesto ne moraju da se menjaju oba nego samo jedan. Ali posto mi to ne znamo, onda je uvek kako majstor kaze. 

Link to comment





došao kod petoševića i kola mi primitm momak iz subsaharske afrike, bi mi drago da mu ostavim bakšiš i pre usluge


Kako si zadovoljan? Unutrasnje u spoljno pranje verovatno? Koliko para? Koliko si cekao?

Meni je Petosevic pre X vremena isfusario pranje, pa se razmisljam vredi li opet ici tamo.
Link to comment

pa ok, ništa pecijalno

spolja i unutra, već sam zaboravio, al se sećam da sam podigao jednu obrvu kad je rekao cenu(mislim da je išlo preko hiljadarke 1300)

45 min nije bila gužva

 

e

al mu je dobro ono lasersko pranje za 500 kinti, samo spolja

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 11.10.2022. at 18:05, kud u maglu Simoviću said:

e

al mu je dobro ono lasersko pranje za 500 kinti, samo spolja

odjavljujem ovo lasersko pranje kao dobro

 

deluje da mu se nešto uzjebalo prilikom sušenja, pa kola završe polumokra, što se naročito vidi na vozilima crne boje

 

najbolje je ono na žetone koga ne mrzi da se sam bakće, al se najbolje opere. bolje nego u perionici

  • Haha 1
Link to comment

povezem android telefon preko blututai sve je ok kad su pozivi u pitanju ali ne mogu da slusam muziku sa npr ju tjuba ili neki net radio

auto je pezo 208.

 

Link to comment

yt baš i nije najpametnije što radi, kod mene mora nešto da se jeilbreakuje softver da bi radio yt(navodno ne radi iz bezbednosnih razloga)

radi mixcloud, maps i google maps, viber i poruke, al samo kad se poveže telefon kablom

 

kad je bt samo pozivi i audio sa telefona, doduše nisam nešto specijalno ni istraživao

Link to comment
17 hours ago, lord_s said:

Gde produzavam vozacku ako sam je pre 10 godina dobio u jednoj opstini/supu a sada sam prijavljen u drugoj?

Gde ti najblize/najzgodnije...

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...