Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ima neko preporuku za auto limara na nbg, poželjno blizu savskih blokova? Mrzi me didem u Jajnike kod mog tradicionalnog limara. Nije udes, tinejdžeri su šetali po haubama parkiranih kola, moja hauba im se učinila kao sjajna podloga. 

Edited by Grunf
Link to comment

E jbg.

 

Ako ti je dobar limar i imaš izgrađen normalan odnos s njim, gledaj da se dovučeš. Naći poštenog limara koji ti neće reći da dođeš u Maju sl. godine je lutrija.

Da ne pričam što svoj rad cene kao da su renesansni skulptori.

  • +1 1
Link to comment

Jedno pitanje za Kasko osiguranje, pitao sma u Dunavu za to i sto je bitnije za osiguranje od krađe kad rekoše mi da je za krađu osigurana suma oko 6k evra dakle duplo manje nego što auto košta, ja pitao jel ste normalni pa to je pola od vrednosti oni mi rekoše da rade po katalogu AMSS i da samo po toj cifri mogu da osiguraju i da ce svako osigurnanje dati takvu ponudu. Jeli to istina ili ne?

 

Link to comment

@Moća

pa cifra jeste manja nego cena po kojoj si ga ti platio, u mom slučaju(wiener) je bila niža za +-15%


 

 

moj savet ti je da odeš na osiguranik dot kom i tamo ostaviš generalije auta, oni če ti poslati ponude svih osiguravajućih kuća u srbiji, tvoja jedina obaveza je da prilikom sklapanja ugovora kažeš da si preko njih dobio ponudu, kako bi oni ostvarili bonus

 

delta i wiener su bili ubedljivo najpovoljniji

 

e

tražiće ti i mehaničku zaštitu od krađe, bar su meni to tražili

minimum izmeštanje obd konektora

ja sam stavio i neku iglutm

Edited by kud u maglu Simoviću
  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 30.11.2022. at 11:17, Moća said:

Jedno pitanje za Kasko osiguranje, pitao sma u Dunavu za to i sto je bitnije za osiguranje od krađe kad rekoše mi da je za krađu osigurana suma oko 6k evra dakle duplo manje nego što auto košta, ja pitao jel ste normalni pa to je pola od vrednosti oni mi rekoše da rade po katalogu AMSS i da samo po toj cifri mogu da osiguraju i da ce svako osigurnanje dati takvu ponudu. Jeli to istina ili ne?

 

 

Kasnim s odgovorom, ali jeste istina...

 

Jedino kad kupiš nov auto onda hoće da osiguraju na sumu koja je navedena u fiskalnom računu. Meni su tako osigurali (DDOR) nov auto, ali već sledeće godine priznaju samo cene iz kataloga, pa je osigurana suma bila max 60%-70% tržišne vrednosti auta. Čini mi se da treće godine osiguran suma pada na 50% originalne cene...

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
3 hours ago, Tpojka said:

@BlackGeorge

Da l' si kad rješav'o ovaj problem?

Ne, nikada. Prvi put čujem za ovakav problem. Imam manuelno - džojstik podešavanje retrovizora i kako ih namestim - tako stoje.

 

U svakom slučaju hvala ti za link foruma Insignijaša. :thumbup: Bukmarkovaću ga.

Edited by BlackGeorge
  • +1 1
Link to comment

Juče mi se desilo. 

Prije desetak dana sam mijenj'o akumulator i jedino što je trebalo reprogramirati su prozori da opet budu one touch full slide. Dashboard navodi redoslijedno kako i šta. 

Naravno da ne mora da znači da je do izmjene akumulatora već samo mi pada na pamet šta je moglo imati veze sa elektrikom.

 

Vozačev retrovizor ne bi' uopšte treb'o reagovati na ubacivanje u rikverc, samo suvozačev. I to ako je omogućeno konfiguracijom. 

Medjutim, juče mi je vozačev na ubacivanje u rikverc kren'o da se postavlja u nebo. I to kad dodje do krajnje tačke čujem elektromotor kako zvrlji i dalje. 

Kad izbacim iz rikverca, suvozačev retrovizor se propisno vrati u poziciju dok vozačev ostane ovako blesav. 

Mogu ga vratiti/ispodešavati džojstikom. 

Vidjeću za vikend da probam očistiti konektor u vratima kako predlagaše.

 

12 minutes ago, BlackGeorge said:

Bukmarkovaću ga.

 

Prva stvar po uzimanju insignije. :happy:

  • +1 1
Link to comment

@Tpojka

Moja Insignija je (pretpostavljam, ne razumem se toliko u automobile) sa nekim osnovnim paketom opreme. Recimo Imam običan akumulator (drugar ima restajling Insigniju sa start-stop sistemom), imam sijalice na farovima koje koštaju 100 - 200 kinti (drugar ima neke skupe led sijalice) itd... Sad ne znam, ti bolje to znaš od mene, možda je to neprijatno dešavanje sa retrovizorima samo kod malo mlađih Insignija (restajling verzije i mlađe)? Znam samo da sam se žešće prešao što sam skoro kupio gume 225 / 45 / R17 umesto 225 / 55 / R17 pa sada jače osećam ležeće policajce ... :dry: A bile su na njemu 225 / 50 kada sam ga kupio. Kod mene važi pravilo - udobnost pre izgleda ali kada čovek nema pojma (kao ja) pa misli da je to sve isto ... Sad ima da trpim dok ne kupim deblje, kad nisam razmišljao na vreme.

 

Edited by BlackGeorge
Link to comment

Nešto je počelo da mi krči tako da zvuk čujem da dolazi od prednjeg desnog točka. Ne čuje se sve vreme nego kad oduzimam gas, usporavam, samo počne da klopara i tandrče kao da lupa i struže o nešto. Da li bi to mogao biti amortizer?

Link to comment
29 minutes ago, Valkyrie said:

Da li bi to mogao biti amortizer?

 

... im se zaključi stanje najlakše na način da se masa vozila zaljulja. Recimo ako se sumnja na prednji desni, kod tog blatobrana se pritisne jako i naglo auto. Ako se ljulja dok se smiruje gore-dole, amortizeri ne vrše svrhu. Ispravan amortizer bi mor'o iz prve da ustabili oprugu. 

 

Nemoj zaboraviti prekontrolisati kočnice al' ne navodiš situacije zbog kojih bi se prvo posumnjalo na pločice i diskove.

 

Ima li ulja, curenja, masnoća? Ležaj (moguće), homokinetički zglob (nije nemoguće), pogonska poluosovina (vrlo rijetko se desi).

Link to comment

Kočnice nisu sigurno, auto se ne ljulja. Samo zakrči ponekad kad mu opada brzina, kad dodajem gas ili vozim adekvatnom brzinom - ne čuje se ništa. 

Najviše sam pitala da vidim šta kažete da li da idem kod mehaničara ili je možda i vulkanizer adresa, nemam pojma. Nemam smetnje u vožnji osim tog zvuka koji me smara. 

 

Hvala ti, 3.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...