Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Ako ces brze, Krusevac, Brus...

Ako ces lepse, Kraljevo, V. Banja pa preko Goca, Ples, Ploca, Josanicka banja...

Kilometraze ne znam, nikad me nisu zanimale.

  • +1 1
Link to comment

Videh sada ovaj ***** sajt koji pretražuje istoriju vozila na osnovu broja šasije (motora?).
Jedan izveštaj naplaćuju 2100 din.
Zna li neko kako to radi, odakle preuzimaju podatke tj. da li postoji neki inostrani sajt gde može da se isto pretražuje besplatno?

Link to comment

Mislim da nema nigde gratis, uzimaju iz neke umrezene baze 27 zemalja valjda. Nadjes jos nekoga kome treba ili najbolje dvojicu pa uzmete tri izvestaja po 1000-1100din, zavisi kakav popust bude u toku, znalo je da bude i 1800din za tri komada.


Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment

čitam vest kako se glovista zakucao u neka kola na semaforu i iako je načinjena znatna šteta na kolima ovaj to ne može da naplati od osiguranja jer navodno ne može  ako štetu načini biciklista

 

jel ovo moguće?

Link to comment
10 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

čitam vest kako se glovista zakucao u neka kola na semaforu i iako je načinjena znatna šteta na kolima ovaj to ne može da naplati od osiguranja jer navodno ne može  ako štetu načini biciklista

 

jel ovo moguće?

jel placa biciklista osiguranje stete trecim licima?

Link to comment

da

 

zvuči mi nestvarno da ne možeš da naplatiš štetu u akcidentutm u kome nema tvoje krivice, a štetu nije načinila viša sila

Link to comment
18 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da

 

zvuči mi nestvarno da ne možeš da naplatiš štetu u akcidentutm u kome nema tvoje krivice, a štetu nije načinila viša sila

Tužiš biciklistu?

Link to comment
28 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da

 

zvuči mi nestvarno da ne možeš da naplatiš štetu u akcidentutm u kome nema tvoje krivice, a štetu nije načinila viša sila

Osiguranje od AUTO odgovornosti znači samo štetu koju ti načini drugi auto pod uslovom da je domaće vozilo i da je osigurano. Ostalo sve preko Udruženja osiguravača i suda.

  • Hvala 1
Link to comment
39 minutes ago, Moća said:

Osiguranje od AUTO odgovornosti znači samo štetu koju ti načini drugi auto pod uslovom da je domaće vozilo i da je osigurano. Ostalo sve preko Udruženja osiguravača i suda.

nije valjda samo domaca vozila, zasta sluzi onaj euro obrazac? mislima da je samo bitno da je auto koje je napravilo stetu iz drzave koja je u asocijaciji osiguravaca ili kako se to vec zove na evropskom nivou, zato nama ne treba zelena karta vise skoro nigde.

 

ed; aha to je valjda to udruzenje osiguravaca, al to ide automatski valjda

Edited by Čutura
Link to comment

ja iseko pre nekoliko godina, na nissan qashqai 2.0dci. Platio sam tipu da dodje da ubedi kompjuter da je sve ok. Nisam imao nikakvih problema. sad to vise ne prolazi na tehnickom u srbistanu, cini mi se. 

Link to comment
On 27.7.2022. at 13:01, kud u maglu Simoviću said:

da

 

zvuči mi nestvarno da ne možeš da naplatiš štetu u akcidentutm u kome nema tvoje krivice, a štetu nije načinila viša sila

Mora da može putem građanske parnice, samo je tu neophodno da postoje svi podaci bicikliste. Nezgoda nastaje ako on nije prijavljen na adresi na kojoj živi, pa to ne može da se uruči, on ne može da se dovede na sud, razvlačenje itd. Ishod je znači neizvestan jer je sasvim moguće da i bude proglašen krivim, ali za naplatu je problem. Jedino ako je auto kasko osiguran, onda je druga priča. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...