Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

17 minutes ago, Valkyrie said:

Kočnice nisu sigurno, auto se ne ljulja. Samo zakrči ponekad kad mu opada brzina, kad dodajem gas ili vozim adekvatnom brzinom - ne čuje se ništa. 

Najviše sam pitala da vidim šta kažete da li da idem kod mehaničara ili je možda i vulkanizer adresa, nemam pojma. Nemam smetnje u vožnji osim tog zvuka koji me smara. 

 

Hvala ti, 3.

skini gumu, vozi samo na felni, ako se i dalje cuje onda je problem za mehanicara, ako ne do gume je, pa put vulkanizera :fantom:

 

 

takav zvuk i njegove promene moze uzrokovati i ratkapna, pogotovo ako je skoro imala bliski susret sa ivicnjakom ili necim slicnim

Link to comment
8 hours ago, Valkyrie said:

Nešto je počelo da mi krči tako da zvuk čujem da dolazi od prednjeg desnog točka. Ne čuje se sve vreme nego kad oduzimam gas, usporavam, samo počne da klopara i tandrče kao da lupa i struže o nešto. Da li bi to mogao biti amortizer?

Ovaj simptom ukazuje na neki luft u desnom točku. Što kaže Zli, može da bude ležaj ili spona. Dobar vulkanizer ili trapadžija bi mogli da ti kažu šta je konkretno.

 

Link to comment

Hvala lepo svima, vrlo verovatno okršaj sa nekim od neočekivanih visokih ležećih policajaca ili veranje uz visok ivičnjak da se parkiram dok mi je bio težak auto.

to mi ima najviše logike.

Link to comment

Ako vozite Francuza, nikako nemojte da idete u Torrex u Čarlija Čaplina kad vam se nešto pokvari. Bagra je htela da me odere za 500e kad su mi radili neku elektroniku, pošto su dodali i da ima jedan veliki problem koji treba da se reši. Odbio sam savet, otišao kod Blaže na Plavim horizontima za kojeg sam naknadno čuo i čovek se samo nasmejao kad je čuo šta su mi rekli.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

To ucenjivanje fantomskim kvarovima i popravkama mi je za zatvor bez pardona, ne želim ni da znam kako je takvo "poslovanje" postalo skoro pa normalno, a po svemu sudeći nije ni striktno simptomatično za Srbiju i Balkan, već u najvećoj meri u automehaničarskoj/električarskoj struci, worldwide. Jbg, ljudi su govna svuda, ali u ovoj branši je više pravilo no izuzetak.

  • +1 3
Link to comment

Majstor s kojim sam najvise saradjivao do sad po mojoj proceni pravi 10ak hiljada evra mesecno od mehanike i trgovine, covek zna dosta i prilicno je kvaran i namazan pa mu se moze. A i ovi manje strucni i dobri kidaju, ogromne pare uzimaju ljudi. 

  • +1 1
Link to comment

Biti majstor u srbiji je iplativije nego biti neko mudo u ITju... O ostalim zanimanjima kao lekar, pravnik, ne IT inženjer i slično da ne pričamo

 

I to ne mislim samo na auto majstore...

 

I bice sve isplativije...

  • +1 6
Link to comment

Istina ali mehanicari i elektricari su posebna prica, to je useravanje od para ako imas solidno znanje i namazan si do bola. Znam vise njih ovamo s kojima sam ok a da se ubijaju od para, nenormalne cifre se vrte. Mada mislim da je ipak sampion ovaj jedan ciga komsija sto radi ispravljanje tj. masiranje limarije, ona ostecenja od leda i ostala ulubljenja. To su bolesne cifre, pogotovo na novijim kolima a covek to usavrsio i zivi kao lord. Trazi 5000e za obuku, jedan iz Rume mu platio i takodje ubija sad a ovaj drug sto je radio kod njega sad radi u Podgorici za nekoga, sve novija kola i isto jaka lova. Svaka im dala svima. 

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Jel imao neko problem sa nezvanim gostima u autu? MIŠ nam se uselio u prostor ispod menjaca :ohmy: Navukao tamo kojecega, sto je uspeo da izvuce iz kasete ispred suvozaca. Izgrickao centralu koja kontrolise klimu tako da nismo mogli da upalimo grejanje i zbog toga smo ga odvezli kod majstora i saznali divnu vest. Da nije to riknulo ko zna dokle bi taj stigao. 

 

  • Haha 2
  • Tužno 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...