Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

izgleda zanimljivo. gledao sam kako lirik ovo igra.

 

a ima i ovaj truck driver simulator

 

 

 

jednom sam gledao engleskog lika kako igra ovo i namesta radio stanice, kad ono stavi neki beogradski radio i idu nase pesmice ;D

 

 

a mozes igrati i pauka :lol:

 

Edited by 189-
Link to comment

Naleteo sam skoro na Car mechanic sim - gledao lika kako igra career mode, ono, mušterija doterala neki pickup i rekla "lupa mi nešto napred", a on onda rasklapa trap, menja ramena i paknove :lolol:

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Izasli Piljari vecnosti™, probao neko?

 

Ja probao malo, igraću još kad budem imao vremena, odlično izgleda za sada... jedini problem je što pati od klasičnog Elder Scrolls sindroma - enormna količina background informacija predstavljena u igri ofrlje. Neću da čitam PDF priručnik od 80 strana ni da kopam po wiki da bih shvatio u čemu je razlika između Glanfathan i Enthwithan ljudi, između Aedyran Empire i Vailian Republics... a sve se to očekuje da znam na startu igre. To što na svakoj polici mogu da nađem knjigu sa random isečcima iz raznoraznog epsko-lirskog cinculiranja ne rešava problem, naprotiv.

Link to comment

Kad si vec kod Elder Scrolls-a, TESO je od pre 10ak dana presao u buy to play mod. Nema vise pretplate, igra se kupuje a postoji i Crown store koji je preslikan Cartel Market sa Swtor-a. Znacajno su popravili gameplay u odnosu na prvih godinu dana kada je sve bilo u totalnom haosu i bagovima. Uveden je Champion points sistem pa za svakih 400k XP-a nakon 50 lvla dobijas jedan poen koji mozes da ulozis u razvoj. Ima valjda 1600 tih Champion poena pa levelovanje sada moze da ide u beskonacno.  Takodje, koliko vidim promenili su i nacin treninga za mountove, pa sada zapravo treniras sebe. Treba ti 6 meseci da doteras do kraja speed, staminu i weight. 

 

Ubacili su i Justice sistem pa te za kradju soli na pijaci ganjaju strazari 20 minuta :D

Link to comment

Ja probao malo, igraću još kad budem imao vremena, odlično izgleda za sada... jedini problem je što pati od klasičnog Elder Scrolls sindroma - enormna količina background informacija predstavljena u igri ofrlje. Neću da čitam PDF priručnik od 80 strana ni da kopam po wiki da bih shvatio u čemu je razlika između Glanfathan i Enthwithan ljudi, između Aedyran Empire i Vailian Republics... a sve se to očekuje da znam na startu igre. To što na svakoj polici mogu da nađem knjigu sa random isečcima iz raznoraznog epsko-lirskog cinculiranja ne rešava problem, naprotiv.

 

mislim da si promašio igru. tebi treba hack and slash. ova igra se gustira. 

Link to comment

Tako nekako. Igras polako, posmatras detalje i uzivas u njima. Upoznajes lore prikazanog sveta.

 

Ako mi treba nesto brzo, za izbacivanje negativne energije, uvek imam neki naslov iz Monster Hunter serijala(trenutno igram MH Freedom Unite za PSP). :lolol:

Link to comment

Hack & slash :isuse: Misliš neka u kojoj te na svakom koraku napadaju random seljaci, paladini, i medvedi iz nepoznatih razloga, a onda ih pobiješ kroz superminuciozni kombat sistem koji meri cooldown vreme u desetinku sekunde? Onda opljačkaš leševe pa pravac u obližnji grad da sve preprodaš? Ne, to Piljari™ sve imaju.

 

Za lore postoji ispravan način predstavljanja i pogrešan način predstavljanja. Meni je ovaj (koji Bethesda primenjuje na ES igre sto godina unazad) bez dileme pogrešan. Pravi se info glut, nabaca se na igrača tona teksta bez ikakvog reda i smisla i kaže mu se "Izvoli, sastavi od ovoga smislen svet u kome ćeš da živiš i radiš."  To jeste bolje nego da mu nije ponuđeno ništa, ali samo za nijansu. Kvantitet informacija nije isto što i kvalitet prezentacije. Šta ja imam od toga što se novac nalazi u obliku bakrenih funti, srebrnih feninga, srebrnih luša™, zlatnih šilinga, i zlatnih obola ako igra sve to automatski preračunava u univerzalni cp? Apsolutno ništa.

 

A autori znaju kako se ispravno predstavlja informacija - npr. cela priča o Eothasu i njegovom warmongering proroku je odlično ispričana, nekoliko sporednih likova ti je iznese sažeto, a jedan koga vodiš može u sitne detalje da ti sve ispriča iz svoje lične perspektive. To čoveka odmah unese, sa razumevanjem počne sve da usvaja. Ali zato, ako mu samo postaviš gomilu knjiga i zbirki pesama koje treba da iščita onako usput, u pauzama besomučnog ubijanja, to je onda ošljarenje. Tako mu samo govoriš "Ovde postoji jedan veliki i složen svet, ali pošto naas mrzi da ti to aktivno objašnjavamo, možeš sve slobodno da ignorišeš."

 

Planescape: Torment - na čije se nasleđe i Piljari pozivaju - nije ti dao da slučajno nailaziš na segmente Unbroken Circles of Zerthimon tokom igre, pa ako ih pročitaš super, ako ne nema veze. Umesto toga, tu je tvoj lični sensei da ti kroz dijalog neke stvari objasni, i tek kad proceni da si spreman, da ti sledeću lekciju da iščitaš. U toj igri sva informacija o settingu - a ima je na tone - otkriva se aktivno, kroz razgovor sa likovima koji su deo tvoje priče. Ako se to sve strimlajnuje i izdvoji iz toka igre... onda dobijaš Morrowind, Oblivion, i ostale Skyrime - velike svetove koji se igrača ne dotiču nimalo, osim ako se on aktivno potrudi da se informiše, i to van osnovnog toka igre.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...