Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Hahahahahahaha počeo si da de veruješ za likove - srećno! ;)

 

Kako da se ne vezem kada se zovem kao jedan od njih? :D

 

Mada moram da priznam da je kljucni trenutak bio taj kada sam shvatio da sam po automatizmu poslao jedino zensko celjade da samo u sred dana trazi humanitarnu pomoc sa muskim komsijom koga prvi put vidim. I sve to dok grad pokrivaju snajperi a od cele garancije imam samo komsijino "Majke mi." Tu sam se uhvatio za glavu i prihvatio da ne igram Leminge.

 

 

P.s. Jel igra ima kraj uopste? :D

Edited by *edited by mod
Link to comment

A jel ta igra nekako tuzna za igranje? To jest, na koji nacin je dozivljavate?

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Pa ja sam tek poceo, ali kao sto kaze singer vezes se za likove iznenadjujuce brzo, ima moralnih dilema (tipa hoces li ici u razuresni deo grada da uzimas stvari ili ces u supermarket gde ima svakakvih ljudi ili ces da ides da pljackas civile koji su u situaciji poput tebe)

 

Moji su upali u depresiju jer nisam zaustavio silovanje koje je vojnik suptilno najavljivao nad nekom civilkom u super marketu. Vojnik sa kalasom, ja sa pistoljem i dva metka virim kroz kljucaonicu i mogu da uletim i pokusam da je spasem pa da uspem ili da zaginem, a u sklonistu ceka jedan bolestan i gladan i jedna na izmaku gladi a frizider prazan a  u mom rancu po koja konzerva i malo povrca....

Edited by *edited by mod
Link to comment

da da, igra je sama po sebi tužna jer se radnja dešava u okupiranom gradu zahvaćenom građanskim ratom (navodno je sarajevo bila glavna inspiracija developerima, čak na skrinu za učitavanje imaju neke poruke na naškom). u celoj ludnici koja je snašla stanovnike, mnoge su porodice razbijene, bližnji pogubljeni ili čak nastradali... igra se započinje sa nekoliko random stranaca koji upadaju u jednu od napuštenih i oštećenih zgrada tokom rata u potrazi za skloništem i tu počinje druga vrsta borbe - za opstanak i sopstveni život.

 

igra odiše neverovatnom atmosferom tragičnosti kakav je rat uz kojekave peripetije (da ne kvarim nekome ko bi je igrao) ali isto tako i nagrađuje i pravi male momente "sreće" kad imaš sigurnon sklonište, nešto što se može nazvati krevetom, topao obrok i luksuze kao što su kafa, cigareta, knjiga itd.

 

sve odluke i poteze koje praviš u igri utiču na konačan ishod kako onoga kojim upravljaš tako i cele grupe. primera radi jednu noć ćeš otići u sakupljanje potrepština u vrlo opasan deo grada, gde su bande i mogućnost da se nevratiš jako velika, al pametnim potezima nabavićeš lekove i hranu (najvrednije sve vreme igre) i doći nazad "kući" kad iza toga dvoje male dece lupaju na vrata i plačno mole za pomoć pošto im je mama jako bolesna. hoćeš im dati malo hrane/lekova?

 

ako hoćeš da igraš na sigurno, krenućeš na skoro netaknutu kuću u mirnijem delu grada gde živi stari bračni par, skroz mator i nemoćan da se brani... uzećeš im lekove, hranu i sve što ti treba (pri tome ćeš da slušaš kako nemoćno cvile i mole da ih ne povrediš) a onda ćeš da imaš kući komplet depresivnu ili tužnu ekipu kojoj nije do života...

 

prvi put kad sam je igrao (a igrao sam do sad već XY puta) su mi ubili Pavla (jednog od junaka) i puko sam bio, toliko da sam kući na glas vikao NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE NEEEE NE NENENE NEEEEEEE, prekinuo da igram i sutradan prilično bio skenjan, true story.

 

posebno@edited by mod - ladno si dozvolio, još i gledao kako siluju devojku? :o c c c c c c

 

posebno@vasa - probao sam fly simulator i overio sam. leteo sam onom, gistro, ultra lakom letelicom što je polu zmaj polu letelica a osećaj u ruci kao da stvarno držim džojstik kojim se upravlja. vibracija stvarno pravli razliku. idem sad da učim kako se taksira i dalje, redom

Link to comment

Nisam gledao, smugnuo sam dok su još bili u fazi "A da ja tebi mala dam malo potrepstina za malu uslugu?" jbg, morao sam tako. Bruno bolestan, a Kaca umire od gladi ja sa dva metka a pištolj još nisam ni koristio :(

 

najveci skenj do sadaje kada sam istrosio svu hranu sa namerom da uveče odem do oca i sina u komšiluk, jeste da su na lošem glasu ali saljem najboljeg pregovaraca pa ćemo da se trampimo za hranu da preguram bar par dana. kad ja tamo a u garaži grafit parafraziram "jebes ovakav život, vidimo se u raju" i nešto lekova i drvne gradje, hrane bez, ljudi bez :(

Link to comment

Jebem vas sve koji ste hvalili This War of Mine, počnite da skupljate pare za psihoterapiju za fleševe koji me pucaju.

 

Što bi rekao Srbenda kad osvoji pare na lotou pa skupi rodbinu i komšiluk: Sve ću da vas tužim sad. 

 

Au, kako je odlično urađena igrica. 

 

Odavno me nije nešto ovako izbedačilo, kad sam opljačkao neke starce, ugasio sam momentalno. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...