Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

mene počelo hipnotisano da privlači kako ljudi igraju Flight Simulator X

 

 

puko sam. :mellow:

 

Nisi pukao, to je sjajna stvar, mogao bi i sam da probas da gonis avione. Znas kako je zabavno kada pokusas da avion Twin Otter, jedini koji tamo zapravo i moze da tera, spustis na aerodrom Lukla u Nepalu, koji ima pistu pod nagibom i zavrsava se sa jedne strane provalijom, a druge - liticom :)

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Nisi pukao, to je sjajna stvar, mogao bi i sam da probas da gonis avione. Znas kako je zabavno kada pokusas da avion Twin Otter, jedini koji tamo zapravo i moze da tera, spustis na aerodrom Lukla u Nepalu, koji ima pistu pod nagibom i zavrsava se sa jedne strane provalijom, a druge - liticom :)

 

pa to... provaljujem da me zabavlja i sve više privlači ali isto tako i da puno treba vremena, pogotovu za velike komercijalne avione. pre dve noći sam gledao nekog (čini se da je baja u tome jer ga je pratilo nas skoro hiljadu) kako leti za London Heatrow. u toku leta otvara neke .pdf fajlove sa planom leta koji su valjda pravi i koje treba rastumačiti... puno puno puno detalja. kad se sleti da se pogodi koja staza do kog gejta pa onda postepeno isključivanje aviona... ludnica!!

Link to comment

Treba ali da bi počeo da goniš recimo 737 treba ti oko 2 nedelje prakse, ako je u pitanju default avion. ovo što ti gledaš je hard kor simulacija sa Jeppesen kartama i PMDG (tako se zove brend™ )addon avionima, koji su komplikovani kao pravi. default avioni nemaju ekstenzivno programiranje flight kompjutera, tvoje je da znaš da odabereš pravu frekvenciju radija, da poznaješ minimalne i maksimalne brzine aviona u različitim konfiguracijama flapsova i ailerona, kako bi pravilno sleteo pomoću autopilota. pipavo je, ali i jako zadovoljavajuće kada uspeš da spustiš avion lepo i udobno, a ako ugradiš i dodatak Passengers, imaćeš i feedback od putnika o tvojim kapetanskim veštinama, od tajminga posluženja čokošljiva do udobnosti leta i sletanja. možeš i da uprogramiraš otkaze raznih sistema pa da slećeš sa jednim motorom, na primer.

 

a kad te to smori, imaš i faktički arkadne delove igre. kao što je divna Loopy Larry misija, u kojoj treba da na aeromitingu spustiš poljoprivredni avion na kamion u pokretu, potom Red Bull trke aviona i tako.

 

treba ti džojstik sa rudder i throttle opcijom. to je minimum za bilo kakav realizam.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

svaka čast! malo je reći da poznaješ igricu :)

 

to sa naprednim konfiguracijama ima smisla jer se ja još pitam šta rade kad uzlete, uhvate kurs i kuljuče autopilota - sede X sati dok ne priđu zoni za sletanje? :D

znam da sam se smejao jednom drugaru u periodu kad sam bio hard core FPS igrač kad ga zovem i pitam šta radiš  kaže evo letim za Moskvu :lolol:

 

možda igrački starim™ jer u poslednje vreme pokazujem interesovanje za igrice koje su mi ranije bile lolz tj. za paćenike™ :blush:

Link to comment

kad je avion dugo na fiksnom kursu i nije uključena mogućnost otkaza, obično se uključuje vremensko ubrzanje, tipa 16x.

 

inače ako se odlučiš da probaš, moj ti je savet da pazariš Speedlink Black Widow džojstik, on je malo weird jer mu je krma ugradjena u throttle a ne u samu palicu (rotacija palice), ali je jako izdržljiv. imao sam ga nekoliko godina i sjebao greškom, a sad imam novi, isti. prodaje ih DESK.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...