Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Nekako mi je taj kraj devedesetih bio zlatno doba PC avantura, kao što sad prisustvujemo zlatnom dobu TV serija. 

 

+1

 

si igro The Dig, onu avanturu u svemiru? Jbt i ta je :Hail: sa prebolesnom atmosferom - uh!!

 

@bigvlada

 

šta ti je ono sa onim svemirom, jel to može da se igra sad ili je pod rubrikom biće uskoro?

 

@Moća

 

jesi stigao do misije gde moraš da biraš dal ćeš da pljasneš Playboy-a ili ortaka mu... na "D" nešto Dwight, recimo? koga si/bi pljasuno?

Link to comment

Dobar je. Narocito u LAN-u kad se zadesi ekipa na bombarderu. Pa svak' zaposjedne po jedan mitraljez.

Dosta sam igrao Desert Combat, mod na '42. gdje se dobijaju (u vrijeme igre) moderna naoruzanja, pa tako su lovci F-16, helici Apache i Mi-8.

Dobija se malo na dinamici jer brzina vozila skracuje distancu na mapi poslije respawn-a.

A uzitak voznje helica je puno primamljiviji od drugog dijela.

Interesantan mod :)

 

Sad samo ove moje snobove da ubedim da je iznajmljivanje sonija glupost i da je 13 godina stara igrica daleko bolji izbor.

Link to comment

:wub:

evo javi se čovjek sa najboljim nickom na forumu, mada ta igra je donijela nekoliko genijalnih likova, meni je Celso možda i najveći car, i njegova rečenica o konstantama u univerzumu  :D

Link to comment

+1

 

si igro The Dig, onu avanturu u svemiru? Jbt i ta je :Hail: sa prebolesnom atmosferom - uh!!

 

 

 

 

Nisam igrao ovo, ali si me sad zainteresovao. Sjećam se, kad sam uzeo novi komp nekad tamo '97, svi iz kraja bili u fazonu "daj da probamo taj Kvejk" FIFE i ludila a ja prvo instalirao Discworld.  :happy:

Link to comment

evo javi se čovjek sa najboljim nickom na forumu, mada ta igra je donijela nekoliko genijalnih likova, meni je Celso možda i najveći car, i njegova rečenica o konstantama u univerzumu  :D

 

Prvi znak da je predugo proslo od poslednjeg playthrougha, nisam siguran o kojoj recenici se tacno radi ^_^

 

Nego, za vas kojima je do igranja starih Lucasartsovih avantura tipa The Dig, preporucujem da ih pustite na Scummu.

Edited by Calavera
Link to comment

 

@Moća

 

jesi stigao do misije gde moraš da biraš dal ćeš da pljasneš Playboy-a ili ortaka mu... na "D" nešto Dwight, recimo? koga si/bi pljasuno?

Jesam.

E sad ne znam kako se stavlja spojler jebem ga bas a ne bih da pisem da mozda nekom drugom pokvarim uzitak.

Link to comment

Jesam.

E sad ne znam kako se stavlja spojler jebem ga bas a ne bih da pisem da mozda nekom drugom pokvarim uzitak.

 

 

 ovde ide tekst šta hoćeš da napišeš i približi zagrade tekstu [ /spoiler]

Link to comment

Pre povratka starom favoritu, zavrsio prvi Mass Effect. Mozda sam ja dodatno oglupeo od onolikog NFSa pre njega (navalio da u svakoj trci uzmem gold), ali ME na pocetku deluje uzasno nepristupacno, do te mere da sam razmisljao i da batalim. No, jednom kad se prodje kroz to navikavanje na kontrole i bezvezno pocetno napucavanje i stigne u Citadelu, stvari postepeno idu na bolje. Moram ipak istaci da sam pomalo razocaran dijalozima o kojima sam cuo dosta lepog - jeste sve to vrlo profesionalno odradjeno, i drago mi je sto igre konacno dobijaju takvu produkciju, ali nema tu onog pravog kvotabilnog™ materijala kao recimo u Planescape: Tormentu. Side missions variraju od losih ka tragicno losim pa sam se brzo orijentisao iskljucivo na glavnu pricu, a ni o inventaru ne mogu reci puno toga lepog.

 

No, prica je solidan SF fare, likovi dovoljno upecatljivi, atmosfera pristojna, Citadela preljepa, a i taj nesretni Shepard nekako coveku priraste za srce... pa dobro, probacemo i ME2 kad dodje na red... ^_^

Edited by Calavera
Link to comment

Glup je meni prejaka rec, dovoljno to fino tece, ali da je precenjen - jeste. Bar po onome sto sam ja citao o igri, a to su uglavnom bili hvalospevi.

 

Zaboravih da dodam i ocajnu voznju na spisak losih strana, mozda je onoliko truckanje realno, ali sasvim sigurno nije zabavno. Jos 1 razlog za ignorisanje dodatnih misija.

Edited by Calavera
Link to comment

Одбациш ли читав сет псеудо-војних фраза "идеш у мисију спашавања након које ћеш поднети извештај бла-бла" остаје дијалог који је писан за спејс оперу и, уз то, прилично лоше одглумљен. Трилогија је огромна, има делова који су и духовити (чувена медуза и увреде које јој се сипају), али не могу да се отмем утиску да је још приликом самог старта рада Биовер донео одлуку да фура те cheesy Лукасове дијалоге јер су они, је л' те, озбиљно жанровско наслеђе. На жалост, МЕ је за разлику од Ратова звезда, лишена шарма.

 

Недостатак шарма у комбинацији са баналним дијалогом је за мене летална комбинација јер већину игара које играм, RPG нарочито, доживљавам као интерактивне филмове и важнији су ми прича и јунаци од осталих елемената. То јесте мало екстреман угао, помало другачији од просечног гејмера, али могу да се браним тиме да не мислим да су ово најважнији елементи за добру игру, већ су само елементи који су мени важни. Уз то, уопште не мислим да су баналне реплике саме по себи лоше, нити да су одличне довољне: једна од омиљених игара ми је Дум у којој их ни нема, а Плејнскејп је толико преоптерећен њима да сам их скроловао сморен скрибоманијом, квалитетном али ипак скрибоманијом.

Link to comment

Previše si očekivao od dijaloga, rekao bih. Mass Effect jedino ima upravo taj šarm spejs opere nabudžene svim mogućim elementima pokradenim iz Star Trek, Star Wars, Galaktike, i još milion meni malo poznatih izvora. 
 
That said, prvi ME je mehanički užasno neigriv iz današnje perspektive. Ja sam ga igrao pre par godina i jedva izdržao, totalno je klunky, ne zna da li bi da bude pucačina ili RPG, a zaplet je tanušan i kataklizmično linearan.
 
Drugi ME je meni najbolji u celoj trilogiji. Ispeglan je značajno, ravnoteža je daleko više na TPS nego na RPG strani a svi likovi su dramatično produbljeni. Zaplet je i dalje linearan ali se to manje oseća. Poslednja misija je konceptualno izuzetna jer njen tok direktno uslovljavaju ranije odluke koje si donosio tokom NPC interakcija na Normandiji, a opet sam završni segment je nešto najgluplje ikad viđeno u Bioware produkciji. Ipak, i to sam im oprostio jer je igra koja mu prethodi fenomenalna. BTW, ne znam drugu igru u koj je moguće da protagonista pogine tokom poslednje misije a priča se ipak uspešno privede kraju :D
 
Treći ME je prosto-naprosto sranje. Sa mehaničke strane je neuporedivo bolji od prva dva, ali zato je priča bolno glupa od početka do kraja (o kom less said the better). 

85327.jpg

 

+
 
477.jpg


mass_effect_3__yo_dog__by_thewonderingsw

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...