Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

@Calavera: Ma nisam ni ja mnogo igrao, nedelju-dve, ali ovo je ozbiljan mod koji menja igru od početka - imaš duplo veći broj klasa za vojnike, možeš da ih vodiš čak do 12 na misije, možeš više da ih treniraš kao psi ili mecha specijaliste, finansiranje je drugačije, geopolitika je drugačija... Svi redom su ga nahvalili pa sam baš hteo da probam, ali... crn je leb piratski :(

 

@Coltrane: Šta je cyber? :unsure: Potezne strategije baš jesu za nas penzionere koji nemaju živaca da treniraju reflekse i beskrajno mapuju hotkeys da bi sve izveli kako treba u savršenoj sekvenci... Sedneš lepo, razmisliš, klikneš dva puta, pa odeš da skuvaš kafu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Podajte neki dobru srednjevekovnu strategiju, ne previse zahtevnu. Zadnje sto sam igrao tj. bio navucen, bese Age of Empire II :D

 

Europa Universalis, bilo koji deo.

 

2TI6sXm.jpg

 

Čak i sa nama možeš da osvojiš ceo svet. 

Link to comment

Europa Universalis, bilo koji deo.

 

2TI6sXm.jpg

 

Čak i sa nama možeš da osvojiš ceo svet. 

 

u četvorci možda i možeš, ali u trojci je bilo mnogo teško počinjati kao turski vazal...

eu4 je najbolja grand strategija ikada, bar dok ne izađe hearts of iron 4...

Link to comment

@ Weenie

 

Pa grafika, previse mi lici na strategije sa modernim oruzjem. I kakvo je to ubijanje drveca?!

 

@ Jozo

 

Stronghold kupujem™, mozda i EU 4, mada ako ga teacher poredi sa HOI onda ce tu biti prilicno lepljenja za stolicu i "ucenja" igre.

Link to comment

@ Weenie

 

Pa grafika, previse mi lici na strategije sa modernim oruzjem. I kakvo je to ubijanje drveca?!

 

@ Jozo

 

Stronghold kupujem™, mozda i EU 4, mada ako ga teacher poredi sa HOI onda ce tu biti prilicno lepljenja za stolicu i "ucenja" igre.

 

da, eu4 ti je besmisleno igrati ako nisi spreman da učiš...

Link to comment

u četvorci možda i možeš, ali u trojci je bilo mnogo teško počinjati kao turski vazal...

eu4 je najbolja grand strategija ikada, bar dok ne izađe hearts of iron 4...

 

Poenta je da koristiš Tatutm za razračunavanje sa komšilukom, pre svega Bosnom, Vizantijom i Dubrovnikom. Uložiš pare u par brodova, Stacioniraš ih u Carigradu i poručiš Turcima da jedu pite. Pošto oni nemaju flotu mogu samo da vrište sa obala Male Azije. Mislim da sam već spominjao sledeći korak, Veneciju. Ovde moraš da upotrebiš suprotnu taktiku. Pošto oni uvek imaju mnogo bolju i mnogo veću flotu, treba oformiti dve mini flote i čekati ih na bućku, tj. krenuti sa prelaskom moreuza (u igri, u stvari je desant na grad sa močvarne obale) u trenutku kada njihova flota juri tvoju u Jonskom moru. Sa Venecijom i Carigradom, kinta je mnogo veća, pa se može razmišljati o portugalskoj taktici kolonizacije ključnih tačaka dok polako jedete italijanske i nemačke državice (u sadejstvu sa Austrijom). 

 

Zlatno Pravilo: Nikada ne napadajte Ruse. Proći ćete kao Napoleon. Rusi se mogu jesti na kraju, kada ste potamanili gotovo sve drugo pa možete da ih istovremeno napadnete iz Centralne Azije, Kine i Evrope. 

Link to comment

Poenta je da koristiš Tatutm za razračunavanje sa komšilukom, pre svega Bosnom, Vizantijom i Dubrovnikom. Uložiš pare u par brodova, Stacioniraš ih u Carigradu i poručiš Turcima da jedu pite. Pošto oni nemaju flotu mogu samo da vrište sa obala Male Azije. Mislim da sam već spominjao sledeći korak, Veneciju. Ovde moraš da upotrebiš suprotnu taktiku. Pošto oni uvek imaju mnogo bolju i mnogo veću flotu, treba oformiti dve mini flote i čekati ih na bućku, tj. krenuti sa prelaskom moreuza (u igri, u stvari je desant na grad sa močvarne obale) u trenutku kada njihova flota juri tvoju u Jonskom moru. Sa Venecijom i Carigradom, kinta je mnogo veća, pa se može razmišljati o portugalskoj taktici kolonizacije ključnih tačaka dok polako jedete italijanske i nemačke državice (u sadejstvu sa Austrijom). 

 

Zlatno Pravilo: Nikada ne napadajte Ruse. Proći ćete kao Napoleon. Rusi se mogu jesti na kraju, kada ste potamanili gotovo sve drugo pa možete da ih istovremeno napadnete iz Centralne Azije, Kine i Evrope. 

 

znam za tu taktiku sa galijama i blokiranjem turske vojske da ne može da pređe bosfor i dardaneli. treba imati bar, ako se dobro sećam, 16 galija, jer turci imaju oko 10. samo kažem da u eu3 je bilo malo teže. 

Link to comment

znam za tu taktiku sa galijama i blokiranjem turske vojske da ne može da pređe bosfor i dardaneli. treba imati bar, ako se dobro sećam, 16 galija, jer turci imaju oko 10. samo kažem da u eu3 je bilo malo teže. 

 

I govorim za EU3. Potrebne su dve flote za patroliranje jer dok traje bitka Turci mogu da pređu Dardanele. Uglavnom, raskinete vazalstvo, napravite brak sa Bosancima, date Turcima pravo prolaska vojskom, osvojite Crnu Goru (još ako imate kao misiju povratak drugog oka u glavi, to je 10 poena prestiža) i Dubrovnik i razvijate dalje savezništva. Napulj, Mađarska i Poljska/Litvanija su ok saveznici, plus brak i pretendovanje na presto Vizantije. 

Link to comment

Ja sto vise znam sta radim u XCOMu, vreme prolazi sve brze. Danas udjem u igru onako bezazleno, da bacim 1 abduction mission i mozda izgradim jos koji workshop jer inzenjera nikad dosta, i sledeci put kad sam pogledao na sat bilo je pola tri!!! Jedina zamerka koju za sada imam je sto, ako se nalazis unutar neke zgrade ili UFOa, potrebno je dosta rotiranja kamere da bi se tacno kliknulo na mesto na koje hoces da ti lik ode da ne bi slucajno otisao na krov umesto par kvadrata desno <_< Resto je savrseno!

Edited by Calavera
Link to comment

To sam i ja mislio, dok nisam probao ovo:

 

2134373-vollbild.jpg

 

Dobra je Viktorija. :)  Da izdaju pandan prve Civilizacije, sa ekonomskim modelom Viktorije, vojnim modulom Hears of Iron-a II i ostatkom iz Europe Universalis, mogli bi da se penzionišu. Povremeno bi samo izdavali DLC-ove u vidu gradova-država, civilizacija ili specifičnih jedinica koji bi se mogli koristiti od te i te godine. Osvojite svet sa Etrurcima (država seksualnih sloboda), Spartancima ili Maorima.  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...