Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

To sam i ja mislio, dok nisam probao ovo:

 

2134373-vollbild.jpg

 

nije mi se svidelo ratovanje, kao ni tehnologija u viktoriji. od eu4 bolji može biti samo crusader kings 2 ili hoi4 koji izlazi ove sezone i opako preti da mi sjebe život...

Link to comment

Ja sto vise znam sta radim u XCOMu, vreme prolazi sve brze. Danas udjem u igru onako bezazleno, da bacim 1 abduction mission i mozda izgradim jos koji workshop jer inzenjera nikad dosta, i sledeci put kad sam pogledao na sat bilo je pola tri!!! Jedina zamerka koju za sada imam je sto, ako se nalazis unutar neke zgrade ili UFOa, potrebno je dosta rotiranja kamere da bi se tacno kliknulo na mesto na koje hoces da ti lik ode da ne bi slucajno otisao na krov umesto par kvadrata desno <_< Resto je savrseno!

 

Isto kad pokušavaš da primeniš medikit a u dometu ti je više od jednog povređenog, treba pet minuta da naciljaš. 

 

Osim toga, voice acting je mestimično jako loš (npr. Central, neki bezlični dosadni govnar te vodi kroz igru, užasan je) i podrška za jezike vojnika bi mogla da bude malo šira - ovako svi koji nisu Francuzi, Nemci, Italijani, Poljaci ili Rusi dobiju neki All-American glas što je malo čudno ako piše da su iz Brazila ili Australije ili Izraela ili JRA. (Jesi prepoznao Majka iz Breaking Bad?)

 

Sve ostalo je stvarno odlično. Jel' igraš sa Enemy Within eskpanzijom? Skroz je novi nivo zabave kad kreneš da ih budžiš da postanu MEC ili Psi spec :)

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

E da, naglasci jesu prilicno siromasni, cudi me da im 1 Firaxis nije posvetio vise paznje. Odakle ti to za Mikea, jedini koga prepoznajem na imdbu je izvesni dr Pierre Chang?

 

Enemy Within ostavljam za kisne dane, ovih 30+ sati od originala mi je sasvim dovoljno kad pogledam ostatak backloga <_< Mislim da psihotike™ imas i u EU, mada ne mogu biti siguran jer jos nisam izgradio Psionic Labs, uvek bude nesto bitnije...

Link to comment

nije mi se svidelo ratovanje, kao ni tehnologija u viktoriji. od eu4 bolji može biti samo crusader kings 2 ili hoi4 koji izlazi ove sezone i opako preti da mi sjebe život...

 

Ratovanje je veoma slicno sa onim u eu4 (barem u najnovijoj ekspanziji, Heart of Darkness), s tim sto je takticka A.I. malo slabija u Viktoriji. U svemu ostalom, realizmu, ekonomiji, mehanizmu odnosa izmedju velikih sila, Viktorija je daleko ispred. Eu4 se u principu svodi na "bojenje mape bojom tvoje drzave", dok su u Viktoriji i dugotrajni periodi mira podjednako interesantni. Na kraju, Viktorija je "zrela", sasvim zavrsena igra, a Eu4 moras maltene ponovo da ucis sa svakom novom ekspanzijom i patch-em (prvobitna verzija eu4 je u gotovo svim aspektima razlicita od sadasnje, i ta evolucija jos nije gotova). Da ne govorim da su dodavanjem 40% vise provincija u AoW ekspanziji toliko povecali zahtev za RAM-om, da moj pc vise to nije u stanju da isprati.  :mad:

Link to comment

@Calavera: My bad za psionics, to jeste u osnovnoj igri, a Enemy Within dodaje Meld kao resurs koji posle trošiš na MEC Troopers ili Gene Modifications :jerry:

 

Jedino što ćeš morati da počneš ispočetka kampanju ako ga budeš instalirao, nije u pitanju add-on content.

 

Za Majka samo po sluhu, jedan od glasova je pljunuti on.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Ja zavrsio neki dan, poslednja misija bi na klasik tezini s ukljucenim Ajronmenom postala teror na samom kraju, ali ja sam ga kao sisica presao iz nekog dvadesetog pokusaja!

 

Nego, jel neko ovde igrao... Drive?  :naughty: Ime mu je Hotline Miami:

 

gaming_hotline_miami_screenshot_5.jpg

 

Mnogo je dobar osecaj igrati igru u kojoj si mrtav posle 1 metka ili udarca bezbolkom™ o lobanju, pogadjaju te potpuno novi vidovi adrenalina. Jos kad su nivoi ovako natrpani neprijateljima, dolazimo do 1 vise nego zadovoljavajuceg nivoa tezine, uvek izazovnog ali nikad dovoljno teskog da frustrira. Vecinom je za to zasluzna strasna brzina igre u kombinaciji s odlicnim sistemom loadovanja, posle svake smrti samo kliknes na R i istog trenutka si ponovo na pocetku sprata, sa vise znanja o naoruzanju, polozaju i namerama neprijatelja. Dakle, u sustini trial & error, ali izveden na najkvalitetniji moguci nacin. Omiljeni detalj: kad konacno pobijete sve sto mrda na nivou, muzika (inace skaredno dobra, overite soundtrack) odjednom prestaje i prisiljeni ste da se vratite istim putem odakle ste i dosli, usput preskacuci sva mrtva tela koja ste ostavili za sobom. Predivno!

 

gaming_hotline_miami_screenshot_6.jpg

 

No, prava stvar je ono sto se desava izmedju misija. Taj kontrast izmedju ultranasilnog gejmpleja i obicnog zivota, taj nedostatak ikakve prave radnje, ti kripticni telefonski pozivi... stvarno, Hotline Miami je igra koja postavlja mnogo vise pitanja nego sto daje odgovora, ali to nekako radi na pravi nacin. Ovo je i deo igre koji najvise podseca na Drive, toliko da su i sami autori morali da pomenu Refna u ending creditsima.

 

Inace, sam kraj je apsolutno divan, pogotovo ako se pomucite da dobijete secret ending. 

Edited by Calavera
Link to comment

Citajuci ovu temu, opet sam se navuk'o™.  :isuse:

Juce sam instalis'o CoDMW i evo dvije noci zaredom po par sati. 

A ujutru - jedva...

No, bar sam sada vidio jedan dobar nik u igri: sabansaulic.exe  :lol: 

Link to comment

2692572-alien.jpg

 

Juće sam počeo da igram "Alien: Isolation". Potpuno sam navučen. 

 

Teška, nemilosrdna, jeziva igra, sa duhom, atmosferom i klaustrofobijom prvog "Aliena". Survival je na prvom mestu. Jako se lako gine, što od ruku ljudi, što od Aliena koji se ponekad pojavljuje bez ikakve najave i ne postoji ništa što možete učiniti da sprečite užasnu smrt. Nije fer, kukaju balavi gejmeri, igrač uvek treba da ima šansu.

 

Well, smartass, život nije fer, Alien nije fer, i, kada se nađeš u ventilation shaftu, sa ispražnjenom baterijskom lampom, iza tebe su vrata koja ne možeš da otvoriš jer ti nedostaje plazma lampa, a iznad tebe poludeli crew member stoji sa pištoljem i čeka da izađeš, i kada, protiv svih očekivanja, iz dvadesetog puta, nekako uspeš da ga savladaš bez da ti prospe mozak, i potom srećno potrčiš ka zidnom autletu za snimanje pozicije i vidiš hitinski rep, oštar kao bodež, kako ti viri iz pleksusa dok ti se um gasi, tada ćeš znati kako izgleda jedan običan dan na kosmičkoj stanici Sevastopol.

 

 

Grafički - igra je bolje optimizovana od svega što sam video poslednjih godina, izgleda odlično i na slabijem sistemu, a ako je modujete sa 8K rezolucijama, izgleda realistično kao na slici. Mane igre drže je, ipak,na korak do remek-dela kakva je mogla biti. Jedna konkretna mana ubija immersion do te mere da ti dođe da plačeš kada je vidiš - ne može se uzeti oružje palih dušmana  :0.6:  :frust:. No, igra je toliko jebeno dobra da se može nastaviti i posle ovog neverovatnog saznanja.

Link to comment

Ja se secam "Alien:Resurrection" igre, kao jedne od najtezih koje probah. PS1 je bese u pitanju. Nema sanse da prezivis nepoznat sektor iz prvog pokusaja, kao sto si i ti opisao ovde. Sunjas se i samo iza coska iskoci Alien i cao. Najnapetije je bilo kada je sektor izmedju snimanja dug, a ti panicno trazis auto-doc(ili nesto tome slicno), kako bi operativno odstranio malog Aliena, koji je polozen u tebe.

Moracu da probam ovo. Trenutno igram 2-3 RPG igre i Gallop Racer, na smenu, potreban mi je i neki nalet adrenalina.

Edited by Miljenko
Link to comment

2692572-alien.jpg

 

Juće sam počeo da igram "Alien: Isolation". Potpuno sam navučen. 

 

Teška, nemilosrdna, jeziva igra, sa duhom, atmosferom i klaustrofobijom prvog "Aliena". Survival je na prvom mestu. Jako se lako gine, što od ruku ljudi, što od Aliena koji se ponekad pojavljuje bez ikakve najave i ne postoji ništa što možete učiniti da sprečite užasnu smrt. Nije fer, kukaju balavi gejmeri, igrač uvek treba da ima šansu.

 

Well, smartass, život nije fer, Alien nije fer, i, kada se nađeš u ventilation shaftu, sa ispražnjenom baterijskom lampom, iza tebe su vrata koja ne možeš da otvoriš jer ti nedostaje plazma lampa, a iznad tebe poludeli crew member stoji sa pištoljem i čeka da izađeš, i kada, protiv svih očekivanja, iz dvadesetog puta, nekako uspeš da ga savladaš bez da ti prospe mozak, i potom srećno potrčiš ka zidnom autletu za snimanje pozicije i vidiš hitinski rep, oštar kao bodež, kako ti viri iz pleksusa dok ti se um gasi, tada ćeš znati kako izgleda jedan običan dan na kosmičkoj stanici Sevastopol.

 

 

Grafički - igra je bolje optimizovana od svega što sam video poslednjih godina, izgleda odlično i na slabijem sistemu, a ako je modujete sa 8K rezolucijama, izgleda realistično kao na slici. Mane igre drže je, ipak,na korak do remek-dela kakva je mogla biti. Jedna konkretna mana ubija immersion do te mere da ti dođe da plačeš kada je vidiš - ne može se uzeti oružje palih dušmana  :0.6:  :frust:. No, igra je toliko jebeno dobra da se može nastaviti i posle ovog neverovatnog saznanja.

 

U, ovo mora da se proba, samo da vidim da li će raditi na mojoj mašini.

 

Nije fer, kukaju balavi gejmeri, igrač uvek treba da ima šansu.

 

Drago mi je da ovo pročitam, pošto je debilizacija igara dostigla neverovatne razmere, čak i serijala koji su nekad bili ozbiljni. Svaki put kad startujem igru staru 15-20 godina se iznenadim koliko je nekad moralo da se razmišlja uz igru.

Edited by Anonymous
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...