Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Jeste da je igrano na ultra jakom PCju sa dve grafičke, ali stvarno izgleda fantastično... toliko ima detalja kao i neke prirodne boje i dubine da bi ovo sada već moglo da prođe i kao animirani film!

 

Prezentacija sa igranjem na PCju i konzolama je bila pre par nedelja u Škotskoj, a izlazi za koji mesec.

 

 

Link to comment

Bem ti GTA. Nervira me sto moram da cinculiram sve ove ljude te prijatelji te ajmo na pikado, bilijar, veceru itd. Al sto zajebah pa pozvah Romana na pice pa posle trebao da ga vratim kuci. Kuku majko kako se vrteo ekran dok sam pokusavao da vozim smucilo mi se. Jos sam polupao neke milicajce usput pa krenuli i oni da me jure. Trebalo mi posle 5 min da se iskuliram da mi ode mucnina.

Link to comment

Kao neko kome u originalnom Grim Fandangu kontrole uopste nisu smetale, moram priznati da je point 'n click ipak s razlogom standard za avanture i da se igrom ipak bolje upravlja misem. Ostale promene za novi milenijum me se nisu previse dojmile, izbor rezolucije je vise nego siromasan, animacije izgledaju skoro pa identicno kao i ranije, autosejv ne postoji... sto se mene tice, moglo je to dosta bolje, mada je remaster svakako pravi izbor za one koji hoce da igraju GF u 2015. godini.

 

A opet, pitanje je vredi li... kad sam ja ovo prvi put igrao, a ima vec vise od decenije, Grim mi se dojmio poput svetionika nade™ u moru igara koje su delovale infantilno u teoriji i ponasale se jos gore u praksi. S onakvim stilom, pricom, likovima, atmosferom, soundtrackom, voice actingom... budimo realni, meni dobar gameplay nije ni trebao, bila je to 1 ljubav na prvi pogled. U danasnje vreme, s igrama koje imaju budzete ravne holivudskim filmovima, stvari ipak stoje malo drugacije. Iako je Grim jos uvek jedinstvena zverka u gejmingu, svi kvaliteti koje ima vise ne mogu pokriti igracki deo koji jednostavno nije na istom nivou kao sve ostalo. Pixel huntinga na srecu ima jako malo, ali glavna boljka Lucasartsovih avantura - uglavnom nelogicne, a mestimicno potpuno neshvatljive zagonetke - su i dalje u velikoj meri prisutne, a sto manje kazem o onoj nesretnoj sumi i zabadanju znaka u zemlju na random, to bolje...

 

Sta znam, Grim je verovatno previse arhaican za danasnji hiper-narastaj, ali meni je ipak drago sto se prolepsao i obnovio  ^_^

Edited by Calavera
Link to comment

PES 15 ili FIFA 15? Potrebno hitno.

 

Moze "proveren" link u inbox ^_^ .

 

ja sam blago šokiran koliko je FIFA 15 dobra! mislim da ovaj serijal nisam igrao od tamo neke 2004. kada sam trajno i potpuno prešao na PES.

 

u stvari, setio sam se kada sam bio još više šokiran - kada sam prešao na PES 14, nakon par preskočenih delova, i shvatio koliko je prokleto neigrivo! veze nema sa onom igrom u koju sam se zaljubio početkom 2000ih koja je tako genijalno kombinovala arkadu sa simulacijom.

 

poptuno lična impresija, ne tvrdim da sam u pravu.

Edited by Svarog
Link to comment

Mirror's Edge je solidno zabavan u glavnim misijama. Jurnjave po krovovima (i ispod njih) ima vise nego dovoljno, ali tempo rapidno opada kada ste prisiljeni na napucavanje s neprijateljima, s obzirom da je taj deo igre drasticno pojednostavljen i ne preterano zabavan. Prica, mada simpaticno ispricana crtac-tehnikom, previse lici na klise da bi vam pruzala neki motiv da jurite dalje, tako da mi celokupan utisak o tom glavnom delu igre nije bio preterano pozitivan.

 

No, Mirror's Edge ima i jos 1 mod po imenu time trial, koji stvari svodi na prostu jednacinu - prelazak od tacke A do tacke B za odredjeno vreme, sto ce reci klasican parkour. U time trialu igra zaista blista, buduci da je osecaj brzine koji se dobija sprintom po krovovima, proklizavanjem ispod gradjevinskog materijala i skakanjem s ogromnih visina da bi se docekali na prigodno postavljeni dusek dole zapravo vise nego pristojan. Ne znam koliko je sve to realno, ali zabavno definitivno jeste. Uostalom, evo kako to izgleda u praksi:

 

 

Zainteresovanima preporucujem da od glavne price odigrate samo tutorial da se malo upoznate s kontrolama i odmah predjete na time trial  -_-

Edited by Calavera
Link to comment

Novi Playstation 4 kod nas može da se nabavi između 350 i 380 evra i to je ono, bejzik, samo konzola i džojstik. Verovatno je to "mađarska" varijanta al je ubedljivo najjeftinije u odnosu na zvanične™ prodavce gde je cena oko 430 evra za navedenu konfiguraciju.

 

Malo to povoljnije izađe ako uzmeš, popularno, "bandl" gde ti spakuju igricu, dve uz konzolu i džojstik pa te recimo PS 4 i GTA 5 koštaju 430 evra.

 

Vlasnici ranijih konzola mogu da si obese mačku o rep ako računaju da će da prodaju svoju polovan PS3 koji je "kao čaša, ni prašina pošteno nije padala na njega" i prateće i doplate minimalno za novu generaciju. 

 

Polovan PS3 sa džojstikom koji je jebač mame u kakvom je dobrom stanju (malo radio) košta 130 - 150 evra po rečima onih koji otkupljuju pa prodaju. :(

Drugim rečima ako bih hteo da prodam moj PS3 sa 15tak odabranih igara, prilično aktulenih što se konzola tiče, i 4 džojstika da se šutiram u dupe ako dobijem više od 200 evra :cry:

 

Ok, uvek postoji opcija da me "radi" taj što me savetovao :dry: al eto... da podelim muku™ ovde.

Link to comment

Endless Legend FTW.

 

 

Edit: Ovo je naravno potezna 4X strategija, nije u Age of Empires stilu - čisto da se ne iznenadiš. Nisam prešao zato što je XCOM još veća navlaka, ali u prvih nekoliko sati je odlična.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...