Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

bacanje para

vidi neki iz serije canon powershot, moj predlog a2500. za ono što gospodži treba, par desetina fotki na odmoru, i više nego odličan.

2renne
pa neće da slika belog medveda u lovu
apropos zuma, jedan veliki fotograf je rekao da ukoliko fotografija ne valja, znači da fotograf nije bio dovoljno blizu
;)


dok potpuni početnik dodje do nivoa foto-amatera proći će solidno vreme koje može da iskoristi istražujući motiv i kompoziciju, a za to mu ne treba ništa više što nude aparati iz ove(point&shot) klase. ako zagrize udicu biće vreme za nekakav dslr

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

poredjao si ih od najsporijih ka najbrzima i najboljima kad je u pitanju R/W brzina i maksimalni teorijski kapacitet, samo srednja ti se zove SDHC. taj tip ti je i dovoljan. ako planirateda pravite video zapise, uzmi karticu klase 10. klasa oznacava sustained brzinu snimanja, niže klase seckaju pri HD zapisu.

preporuka: bolje je uzeti više manjih kartica nego jednu veliku. češće ćete ih prazniti, smanjuje se mogućnost gubitka fotki usled kvara ili gubitka kartice.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Ovo je or'ginal  -_-

 

... a i Fujica ide uz nj

 

prosledicu drugaru, on bas trazi nesto tako

sta kupujes, da pogadjam 6D?

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Prosledi:) hvala, kazi covek od poverenja.

 

7D kupujem, nasao povoljno.

 

Ne bih prodavao ovaj 50D (radi perfektno) ali mi je potreban HD video.

Edited by Caligula
Link to comment

Prosledi:) hvala, kazi covek od poverenja.

 

7D kupujem, nasao povoljno.

 

Ne bih prodavao ovaj 50D (radi perfektno) ali mi je potreban HD video.

 

zato i kazem, mogu da garantujem za robu :)

 

ehhhe, kul, ja imam fullhd video i aparat sad uglavnom koristim za video, al mi zelja fullframe i to bi bilo to, plafon mojih zelja.

+stedikem.

Link to comment
  • 1 month later...

Treba mi hitan savet. Prijatelj u Beogradu zeli da kupi aparat - pocetni DSLR ili neki skromniji mirrorless, u svakom slucaju malo ozbiljniju kameru. Kupuje to kao poklon. Inace nema pojma sa fotoaparatima, a i on i primaoc poklona su starija gospoda. Prvo sto mu je palo na pamet je da pogleda u Tehnomaniji, pa me je zamolio da izaberem nesto iz ponude tamo. Zamalo se nisam slogirao kad sam video cene. Canon D100 bez objektiva 800 jura?!? U mediamarktu je nesto ispod 500 sa sve objektivom 18-55 DCIII, a mediamarkt je relativno skup. Kapiram da niko iole obavesten ne kupuje kamere u Tehnomaniji. Dakle pitanje za vas - gde kupiti ozbiljniji aparat u Beogradu?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...