Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

kad mi na display-u fotoaparata (cim ga ukljucim) pise "battery exhausted" da li to moze da se odnosi i na neku bateriju u samom fotoaparatu, posto sam stavila pune baterije..?

Link to comment

Koji aparat je u pitanju?

 

Moj DSLR ima 'normalnu bateriju' koju redovno koristim

 

Canon_2418A001.jpg

 

a ima i malu bateriju unutra, koja se menja jednom u 4-5 godina

 

CR2025.jpg

 

Mozda je i kod tebe slicno, i da se ta poruka odnosi na tu drugu?

Link to comment
  • 2 weeks later...

jel valja canon powershot s110 za te pare? 

 

pa, valja jedino sto je cena malo bahata, za stari model. ali ajde, srbija, pisaj po sirotinji.

 

nego kupio sam sony rx100 II, jer sam vec duze vreme iziritiran kako se ponasa S100 pod losim svetlosnim uslovima.

 

prvi utisci su podeljeni. slike su fantasticne i narocito suta bulje kako slika po mraku, ima nekoliko auto modova za to sa ocito velikim kvocijentom elektronske obrade koji su cista bolest mozga za nekog naviklog na S90 i S100 nocni kvalitet. a ima i specijalan mod za slikanje hrane, ko da je za mene pravljeno...

 

sa druge strane sonyjeva ergonomija i softver su  :isuse:  samo takav, nista gore nisam imao u rukama u tom smislu - trebace mi specijalna obuka i visemesecna praksa da skontam kako brzinski da dobijem nesto sto mi treba ako sam u raznim manual modovima. canon je ipak svetlosnim miljama ispred, barem po iskustvu sa 3 poslednje kamere koje sam trosio, G9, S90 i S100.

 

blic koji sam iskace ali mora rukom da se vrati nazad je cisti WTF, samo je pitanje trenutka kada cu to polomiti posto na kockici od blica 2x1cm ima recimo 5 nekakvih osetljivih zglobova koji se krecu. nisam bas odusevljen i mikrogabaritima sa povelikom tezinom - moze da se nosi u dzepu jedino sto cete da pretezete na jednu stranu dok copate hodate..

 

ali sto se fotki tice, smrt.

Edited by gazza1
Link to comment
  • 2 months later...

na ova dva sam mislio, blic je nužno zlo. u principu bi pre uzeo olimpus, bolji je aparat, senzor, optika...

sad to što nema blic može da prevagne. izgugluj još malo na fotografskim sajtovima

Link to comment

kolko izidje siping iz amerika?

 

jbg ne znam šta ovo znači

 

 

 

  • Shipping: Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues.
Edited by copkillah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...