Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

H90B, zato što je teži 50tak grama.A i zato što ima veći zum, širi objektiv (mada isti f), zato što ima nešto jači blic, zato što je iz više serije, zato što je solidnije građen, Prosto svaka stavka je malo jača, a cena nije toliko viša.Postoji samo jedan problem, ovo pričam napamet :)Nisam čitao previše o njima.Pregledajući sajt tehnomanije naišao sam na nešto što bi možda bilo i best buy, nalazi se između ova dva sonija po karakteristikama a znam da je meni rafiniran i udoban, jako lak za korišćenje, a i još pride korisit punjive AA baterije što ima i nekih prednosti ali i mana (tu bi morala da uložiš u neke dobre baterije i punjač).Dakle, pogledaj iPowershot SX 150

Link to comment
H90B, zato što je teži 50tak grama.A i zato što ima veći zum, širi objektiv (mada isti f), zato što ima nešto jači blic, zato što je iz više serije, zato što je solidnije građen, Prosto svaka stavka je malo jača, a cena nije toliko viša.Postoji samo jedan problem, ovo pričam napamet :)Nisam čitao previše o njima.Pregledajući sajt tehnomanije naišao sam na nešto što bi možda bilo i best buy, nalazi se između ova dva sonija po karakteristikama a znam da je meni rafiniran i udoban, jako lak za korišćenje, a i još pride korisit punjive AA baterije što ima i nekih prednosti ali i mana (tu bi morala da uložiš u neke dobre baterije i punjač).Dakle, pogledaj iPowershot SX 150
Hvala! E, ovaj što si mi preporučio mi se baš dojmi! :)Mislim da su velike šanse da njega i uzmem. :)
Link to comment
@gazza1Jesi li nesto kupio? Kakve su cene tamo?
kupio sam S100 u radnji koja prodaje polovne/vracene kamere, kostao me je cini mi se na kraju oko 130-140e - kamera je bila nekoriscena, neko je ocigledno dobio na poklonmogao sa da uzmem S110 za oko 200e ali mi se ne svidja touch screeninace se u japanu ne mogu kupiti lumix i sony zato sto su japanski modeli - ne moze da se promeni jeziksony prodaje medjunarodnu verziju RX100 ali se ne isplati, japanska kosta 47000 jena a ova 63000 jena, razlika samo u jeziku menija (dobro i medj.garanciji)isplati se uzimati canone, nikone, pentaxe i ricohe. ne znam za fuji i olympus.cene su na nivou americkih pa jos malo nize jer je jen prso.na istu foru sam kupio ipad mini 64 wifi za manje od 300e Edited by gazza1
Link to comment

Problem je sto sam, kao sto napisah kad sam krenuo da trazim novi aparat, do sad imao iskustva samo sa preprostim™ Canonom A720 tako da mi sad treba 1 knjiga uputstava :(A DVD rom ne radi, idem da vidim sta gugl nudi.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...