Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

nece, ja sam one-man show :Dzvala sam i udruzenje fotografa, odgovor je bio nalik na "mu", a u skriptama sa fdu se pominje samo engleski izraz. to je to bogatstvo jezika.

Link to comment

na taj izraz sam naisla samo u nekoj raspravi o snimanju gospodara prstenova, ali nigde zvanicno, u udzbenicima ili skriptama. mozda mogu da dodam kao fusnotu negde, hvala ti :)

Link to comment

e sad me zbunjujete :D ne znam da li mozemo da kazemo da je usiljena ili naglasena ako je poenta u ovom

tehnika slikanja koja se koristi optičkom iluzijom da bi neki objekat izgledao dalje ili bliže te manji ili veći nego što zapravo je
zato sam se i nadala da postoji neki zvanicni izraz, ali mrka kapa izgleda.
Link to comment

Ne vidim cemu potreba da se izbegne izraz forsirano. (Koristio se onoliko kod nas pre jos mnogo decenija, npr. u vojnim naukama).

Link to comment

Sta tacno izraz "forsirana perpektiva" znaci, odnosno u kom se kontekstu koristi. Koliko se secam u "Gospodaru prstena" je dosta koriscen sirokougaoni objektiv i to da bi se naglasila perspektiva. Suprotan izraz je slepljena perspektiva, pri cemu se u stvari kaze da su prednji i zadnji plan slepljeni.

Link to comment
  • 3 weeks later...

svaki DSLR na trzistu je ozbiljan aparat.o odnosu cena/kvalitet nema sta da se prica ovde, ovo je ozbiljan i kvalitetan pocetnicki aparat koji ce imati u garanciji. sad, ovde postoji jedan problemcic: Nikon D3100, aparat koji je ovom ekvivalentan po ceni, daje nesto kvalitetnije slike, narocito u uslovima slabog svetla, i to je ozbiljna prednost, a Canon ima jednu drugu ozbiljnu prednost: da ima ugradjen autofokus motor koji mu omogucava da, za razliku od NIkona koji je oslonjen na AF-S objektive sa ugradjenim motorom, "goni" i starije objektive.ako mislis da ce klinca uhvatiti manija za menjanjem objektiva, uzmi Canona.ako mislis da ce mu jedan aparat, sa eventualno jos jednim staklom biti dovoljan u ovoj fazi, uzmi Nikona jer nudi vise toga out of the box.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...