Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

Drugarica hoce da uzme neki dzepni foto-aparat, da moze lako da ga uvek nosi sa sobom. Ne treba da bude besan niti ista slicno. Ja bih joj preporucio Canon, ali ne znam koji model - neki manji Powershot, Ixus? Ili mozda neki manji Nikon?Ima li uospte nekih znacajnih razlika izmedju tih jednostavnijih modela? Ne bi isla preko 200e.

Link to comment

znam, na nju balavim dugo al' se plasim dok odvojim pare za nj' da ce ga "naslediti" 300s (koji je, za moj budzet, znacajnije skuplji). za mene budalakisa™ amatera D90 bi trebalo da bude lifetime aparat, tako sam ga nekako prepoznao...

Link to comment

dobro si prepoznao. jak senzor, kvalitetna izrada, ima motor unutri pa ce goniti svako Nikonovo staklo, i dovoljno mator da mu cena bude privlacna...

Link to comment
  • 1 month later...

Gospođa rešila da se fotografisanju posveti malo više od fotkanja telefonom (ništa posebno, slike sa odmora, igranje sa makroima insekti/cveće, poneki pejzaž,,,), pa smo snimili kao prilično jeftino rešenje za početnika Nikon Coolpix L320. Cena mu je oko 17.000, vidim da ga je Rene kupio, pa može on a može i neko drugi ako ga ima da napiše koju reč, ukratko - uzeti ili ne uzeti?

Link to comment

za te pare tesko da ima boljeg. dugi zum, solidan senzor, nema tu sta da se prica, pogotovo sada kada su cene kompaktnih aparata dramaticno pale. 

Link to comment

svi ti kompakt aparati su, po meni, bacanje novca. ukoliko želi da se bavi fotografiranjem na amaterskom nivou dslr je pravi izbor.

za sve ostalo su sasvim dovoljni telefoni.

 

:)

Edited by kud u maglu Simovicu
Link to comment

malo mi glupo da protivrecim profesionalcu, ali ovde je presudan odnos cena-kvalitet. ne postoji telefon od 17.000 dinara koji poseduje opticki kvalitet i broj opcija kao ovakav kompaktni aparat. to su realno nikakve pare i u odnosu na DSLR i u odnosu na telefone sa naprednim kamerama, a omogucavaju da covek vidi da li zaista zeli da se bavi time. 

 

naravno, u zivotu svakog fotografa dodje trenutak kada mu dosadi da ceka da se masina ukljuci i da se smisli da opali sliku. tada se DSLR pretvara u jedinu opciju. ali ne stignu svi dotle.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

naravno, u zivotu svakog fotografa dodje trenutak kada mu dosadi da ceka da se masina ukljuci i da se smisli da opali sliku. tada se DSLR pretvara u jedinu opciju. ali ne stignu svi dotle.

 

Da, ne bih se sada izuvao za više stotina evra  jer postoji realna mogućnost da se aparat koristi 15-ak dana godišnje, na odmoru. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...