Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

 

pa prilicno su razliciti aparati po svrsi i po tome sta nude.

-> moras da odlucis sta zelis od aparata i to nek ti bude glavni kriterijum

 

ja ne bih isao na ove high-zoom (kome to treba + indicija da je senzor malecki)

 

olympus je najbolji od svih, ali nemoj da uzimas ovaj pen ep1, to je prastari model

pogledaj neke novije iz pl serije (malo su jeftiniji u odnosu na ep modele, tako da ce cena verovatno izaci na isto iako su noviji) + obicno imaju blic

ja imam e-pl2 i vrlo sam zadovoljan njime

e-pl3 ima prilicno malo telo, moze biti nezgodan za drzanje ako imas velike ruke

Link to comment

Zajednicko modelima je da su na snizenju, sa cijenom do 300$, pa prema tome pristupacni. U principu, trazi se neki dobar deal na amazonu ili target.com.. Sto se tice potreba, uglavnom za, kakobireko, turisticko slikanje, eventualno nekad za utakmice i tako to. Amaterski, ali treba nesto bolje od, jelte, telefona :)

Link to comment

bah, znaci nema leba, eto sta znaci.

bas to

 

They are military shipping addresses for military and DoD workers stationed overseas. They are the same as a U.S. address. It works like a post office box back in the States. I have one here in Japan and can send and recieve from a U.S. Post office here on base. It's very handy.

Link to comment

Ja bi na tvom mestu djervazijuse otisao u neko bolju domacu radnju i pokusao da barem malo nesto proceprkam po konkretnim modelima. Siguran sam da tih Nikona ima, oni bas imaju solidnog dilera ovde.

 

Pisem ovo zato sto sam kupio poslednju kameru na sumanute preporuke sa neta, sa jednom jako povrsnom probom u radnji nekih 6 meseci pre nego sto sam je kupio. U pitanju je kamera koja je po recenzijama sa neta sveti gral P&S slikanja u kompakt formatu. I neces verovati ali ne mogu da se izborim sa njenom ergonomijom koja je pogresna u svakom mogucem smislu, barem u odnosu na moju naviku i moje standarde.

 

Mislim da je od tog nekog mikrona razlike u korist neke kamere daleko bitnije kako se ti licno slazes sa njom, koliko brzo mozes da napravis dobar snimak, koliko ti odgovara kako ti lezi u ruci itd. Razlike medju top modelima danas nisu tako dramaticno velike i mnogo ce te vise od njih iritirati neka glupost koja ti prosto ne lezi. Pokusaj da probas pre nego sto kupis, ako je to ikako moguce. 

Link to comment

Nikonova zvanična radnja u Beogradu je u Vuka Karadžića i tamo rade "frikovi" za aparate. Svratim jednom u 3 meseca ili kad provalim da radi neki koji me ne zna pa onda uđem i gledam moj nedosanjani D90 :wub: a baciom oko i na D300 al to više da imam posle za desanku.

 

Kažeš šta bi i dokle bi sa fotoaparatom i budi siguran da će ti staviti barem dva ili tri modela ispred tebe da biraš.

 

 

 

Ovaj post je izraz moje dobre volje i nema nikakve veze sa kompanijom Nikon Srbija. Post sam napisao samovoljno bez ičije prisile ili bilo kakve novčane nadoknade.

 

Link to comment

Jbt, jel moguće da se i dalje prodaje Oly EP1???

 

To nikako ja sam ga sticajem okolnosti dobio čim je izašao kada mu je cena stvarno bila oko 1000e jer je bio prvi Micro 4/3 aparat, veliki senzor u (ne tako) malom telu. Pravio dobre fotke ali u ok uslovima, čitaj dan i regularno svetlo za ostalo beskoristan. Dodatni delovi privilegija milionera, sve fancy i skupo... Ali brate, kvalitet izrade... Čelik, nešto najbolje što sam ikada držao tog tipa, neopisivo dobro.

 

Uglavnom, šta odlučiš, nikako kod naših lopova već pravac KP i Mađari. Ja sam Nikon D5100 sa 18-105 platio oko hm... 550e kada je u big bangu npr taj combo bio oko 100.000.

Link to comment
  • 1 month later...

Mislim da je dslr odzvonilo. Iphine 6 je izbacio takvu kameru da mi dodje da pobacam sve moje aparate. Muz ga ima i ono je bruka koje predispozicije i sta mozes sa njim da radis. Osetila sam se pobedjenom i jedino gde sam jaca od tog pizdavca od telefona jeste u panasonic video kameri koju sam hackovala pa daje red look. Ali sto se tice fotografija skoro da nemam sanse. Radila sam test, isti f stop, ista udaljenost, isto sve skoro: canon rebel, 5d, panasonic gh2 i iphone6.

Jedini na crtu po lepoti moze da mu izadje stari nikon fm2

Zavisi sta hoces od aparata. Zaboravljas da je prednost dslr-a u izmenjivim objektivima. Ako samo gledas standardni kit objektiv 18-55, onda mozda da, ali ne moze iPhone da izvuce sta moze aparat sa 300mm f2.8 staklom (npr.).

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

da al treba nositi dslr + 300mm, a telefon nosiš stalno

ko je jednom nosio 300mm zna o čemu pričam

 

naravno, cela ova priča zavisi od potreba imaoca, dslr je isključivo namenjen za napredne amatere i ljude koji se baš lože na fotografiju, svim drugim je sasvim dovoljan mobitel sa dobrom kamerom.

 

a 300mm je potreban samo onome što zarađuje 1™ leba sa istim, profesionalcima koji slikaju sport i wild foto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...