Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

Bas to. Da ne pricam gde su stativ i ostala oprema. I zar ne obrisah ja moj post jer ne zelim da uticem na kreatuvni izbor okidaca? :)

Ako možeš probaj kameru na Note4, još je bolja od one na IP6+
Link to comment

ima, ali to je druga vrsta kamere od S120 i LX7 - superzoom. treba da razmislis da li ti treba format koji ne mozes da stavis u pdže isto kao sto ne možeš DSLR i zašto onda ne kupiš DSLR (sem cene)....

 

najbolji superzoomovi svi ulaze u taj rang cene manje više, u americi su $400-500. tipa nikon P600, fuji S1, canon SX50HS.... biraj po tome sta ti najbolje lezi u ruci i ciji te softver najmanje nervira. 

Link to comment

teško, ako i nadješ veći zum on je slabije svetlosne vrednosti pogotovu na većim žižnim daljinama. retko kada ćeš ga upotrebiti a da rezultat bude zadovoljavajući

 

edit

ovaj panasonik ima digitalni zum 1200mm(ekvivalent 35mm)

ali ti to apsoluto ne treba

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

gazisa, sta vredi da guglam kad cu vas ionako cimati da mi pojasnjavate te neke superfensi reci.

 

 

a zašta tebi treba aparat?

 

 

nesrecnim slucajem poginuo je matori kenon sa 16puta zumom.

nesto da ga zameni.

Edited by ToniAdams
Link to comment

jbga, mislim da ne mozes da ubijes sve muhe jednim udarcem. definisi glavne stvari koje su ti bitne i onda ce ti se suziti izbor. a mislim da su ti svi saveti ovde bili OK, pre svega za LX-7 i S120, s tim da u ovom slucaju (canon) mozes i S110 da uzmes, ne verujem da su bitne razlike u kvalitetu slike, sem sto su nadrkali neki schnick schnack tipa wirelessa, GPS-a i slicnih sranja koje ti uglavnom ne trebaju...

Link to comment

photographyblog com guglaj ođe pa pitaj šta ti nije jasno

ima odličnu komparaciju modela

 

edit

generalno ja sam za panasonic jer ima barem na papiru bolju optiku, od kanona i nikona u tim klasama. 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Razmišljam da kupim neki kompaktni aparat, ali je fazon što sam imala DSLR koji je umro i ne bih da uzimam baš svašta. Neću ponovo na DSLR jer sada nemam para da se time bavim, a opet bih nešto što nije baš najgori magarac. I bitno mi je da pravi upotrebljive fotke i u lošijim svetlosnim uslovima što znači da oni jeftini kompaktni otpadaju.

 

Razmišljam o Sony rx100 (ima ga za ispod 400 evra), ali me malo koči što je ipak najstariji od tri modela. A opet, trebalo bi da je dobar aparat i da pravi dobre fotke, osim što je, po Gazinoj priči (mada, nešto mlađi brat je u pitanju), malo čudan u ergonomskom i softverskom smislu. Doduše, u ovom prvo će meni verovatno biti lakše jer imam manje ruke.

 

Ima li nešto slično u tom cenovnom rangu ili da nastavim da se lomim oko ovoga?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...