Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Kako smo krenuli doteraćemo do ceđi umesto šampona za kosu i sode bikarbone umesto paste za zube. Žena koja je radila na nekakvom trt- mrt oxygen aparatu na štandu slovenačke firme je imala najlepši ten koji sam u životu videla.

Link to comment
Kako smo krenuli doteraćemo do ceđi umesto šampona za kosu i sode bikarbone umesto paste za zube.
ma necemo, nego se treba probiti kroz kordon prizvoda da nadjes nesto sto ti odgovara i radi pos'o. nekome je ta potraga gust, a mene to baca u opasan bedak. ne mogu k'o one beauty blogerke (da, nisu samo fashion blogerke, ima i ove sto slikaju sta su kupile u DM-u) da gomilam proizvode. jedan hrcak u kuci je dosta.a te darivane savrsenim tenom mrzim pasionirano.edit: a kad vec pominjes, na nekom blogu sam nedavno cula za nesto sto se zove "no poo", kao, ne peres kosu samponom, samo je ispiras vodom (pominjali su se i soda bikarbona i sirce!) i nakon tri meseca izgledanja kao beskucnik, bude skroz bjutiful. :lol: cu ne.(u komentarima)http://zoran-vujcic.blogspot.com/2013/06/konjski-sampon-ili-sampon-za-konje-da.html Edited by Patty Lee
Link to comment

jeste tacno je da treba da se pije voda..dnevno popijem minimum 2-3 litre vode.nema nista groznije od te nivea kreme, ali druzeci se sa ljudima iz te industrije, sami su mi rekli ono sto vidim i ja, obzirom da moja tetka koja ima skoro 70 godina sada izgleda kao 50 i muva frajere minimum 15-20 godina mladje...cepa grejp od ranog jutra, dzogira itd...da ne davim zena samo tu kremu koristi a za skidanje sminke najobicniji sapun (ne tecni).a sada kada smo kod kose...isti slucaj kao sa anti aging i ostalim kremama.ona breza srpska bolje opere i neguje kosu nego najskuplji pantene sampon. kod kose je najvaznije feniranje i nega (vlaznost da se odrzava).naravno ljudi koji imaju kozne probleme treba shodno tome da koriste preparate da se suzbije taj problemmada kada se sve sabere i oduzme svako govno koje nam se javlja na telu i u organizmu je posledica poremecenog imunog sistema. nista vise.soda bikarbona je zakon :) ko sto su grci mahali windexom u my big fat greek wedding e tako ja svuda ubacujem SB.nakacicu sliku samo da se fotkam....evo ga...gypsy and I, ne voli da se slika inace...imam 38 godina. o telu necu da pricam...po meni - dobro izgleda :), osciliram sa kilazom +/- 5-7 kila, imam strah da ne smrsam jer mi onda pada imunitet pa onda moram da jedem vise i manje da se trosim..joga kod kuce (uglavnom za kicmu da se iskrckam) 1-2 nedeljno, djuskam lopticu o zid 20 minuta svaki drugi dan i to je to.l8vf.jpgi da...moja najiskrenija preporuka je umesto sto bacate pare na te preparate bolje kupujte vitamin supplements plus omega 3,6, 9.

Edited by mustang
Link to comment

dzi mustang, istraži malo industriju suplemenata, sad kad si krenula sve redom da demistifikuješ.(inače, ova slika je lepa, ali se ne kvalifikuje. imala si par nekih sa očiglednim sun damage, što je sasvim preventabilno (i delimično može da se redukuje, ali ne svetom plavom niveom.))odakle crpeš info o sodi bikarboni? mislim, znam da sad kažu i da leči rak, ali da zli naučnici ne daju dobrim naučnicima to da objave. nadam se da imaš neke pouzdanije izvore, pa te molim da ih podeliš sa nama :)

Edited by gagorder
Link to comment
ne znam, meni sastav ove kreme (uz izuzetak glicerina i pantenola) deluje onako... grozno.Water, Mineral Oil, Petrolatum, Glycerin, Microcrystalline Wax , Lanolin Alcohol, Paraffin. Panthenol, Magnesium Sulfat, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Aluminum Stearates, Fragrance, Citric Acid, Magnesium Stearate, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone
Ne znam što deluje grozno, ne vidim ništa specijalno odurno na spisku. Natrpane razne stvari koje ne dozvoljavaju da se koža isuši/presuši, par njih da olakšaju umešavanje vode koja je potrebna da vlaži kažu, a i da pojeftini proizvod, konzervans da se sve pomešno ne pokvari. Možda je moglo bez Al stearata, ali ne mislim da može mnogo da šteti iako svi teoretičari zavere navode argument oko akumulativnosti aluminijuma. Ovo je na koži + u jedinjenju, tako da ne mislim da ima frke.
Kako smo krenuli doteraćemo do ceđi umesto šampona za kosu i sode bikarbone umesto paste za zube. Žena koja je radila na nekakvom trt- mrt oxygen aparatu na štandu slovenačke firme je imala najlepši ten koji sam u životu videla.
Logika je jednostavna kod raznih proizvoda. Npr šamponi - šampon za masnu kosu je praktično običan šampon - mora da pere, pa u sebi ima neki od za to odgovarajućih tenzida, često iste koji se upotrebljavaju za pranje suđa, mora da efikasno odmašćuje, pa se upotrebljava sličan ili isti odmašćivač koji se u industriji upotrebljava za odmašćivanje metalnih delova posle obrade itdOno osnovno je uglavnom isto, rade se uglavnom varijacije na temu - protiv peruti se koristi jedan od 3 aditiva koja se bilo gde upotrebljavaju, dokazani, odobreni, pa ne mnogo eksperimentisanja kod samih proizvođača šampona. Kod šampona se doduše upotrebljavaju i kombinacije površinski aktivnih materija (tipa jedna koja dobro pere, a druga koja dobro pere i peni, banalizujem ali je smisao blizu, ne koristi se samo ona koja dobro peni zbog cene). Moguće bi bilo napraviti i šampon koji uopšte ne peni, a koji bi bio efikasan, ali ko bi onda uopšte verovao da je oprao kosu itd..mnogo je tu balansiranja između efikasnosti proizvoda i predrasuda.Ili na primer tečnost za pranje suđa bi mogla da bude vrhunska, a da bude retka, kao voda recimo. Međutim, tek ako je gusta može da dobije komplimente, iako viskoznost proizvoda ne govori ništa o efikasnosti osim kroz predrasudu da je koncentrovano ako je gusto.Ovo pomenuto sa sodom za zube nije daleko od istine, uz neki dodatak nečega da stvori utisak da smo pobesneli, tj da napravi penu. Samo kako bi onda prodavali totalne paste koje leče desni obnavljaju šta već u silnim nabrojanim efektima, a zasnivaju se na nanogramima koječega koji kod mene možda i imaju neki efekat ali kod komšije ič.ITD itd
Link to comment
moja tetka koja ima skoro 70 godina sada izgleda kao 50 i muva frajere minimum 15-20 godina mladje
Da je napisano da oni muvaju nju, pa da se drljamo sodom bikarbonom i cepamo grejp, ovako- ništa.
Link to comment

To oko ljudi sa prirodno lepom kožom - imala sam jednu poznanicu koja je stavljala tonu one najjeftinije kozmetike sa pijace, tipa dva kila pudera boje blata i sl, i to se našminka rano ujutru bez obzira što ceo dan neće mrdati od kuće, pore nonstop zatvorene. Ten porcelanski, nikad nijedna bubuljica. A ja sednem u autobus i od toga mi se lice upali.

Link to comment

Ja sa kozom ratujem jos od 12. godine zivota, posle pubertetskih bubuljica javio se hormonski disbalans koji je doneo jos gore stanje koze. Uz terapiju je stanje pod kontrolom, ali je zato postala nemoguca misija naci odgovorajucu kremu. Tj. odgovarajuca krema postoji ali mi je trenutno nedostupna posto su nam ukinuli Lush. Vise nije ni pitanje da li istresti vece pare za neku kremu ili se drzati jeftinijih, ne odgovaraju ni jedne. Od plave Nivee imam utisak da sam zalepila plastiku na lice, i od svih slicnih, od hidrantnih mi se znoji lice, sto vise glicerina u kremi, veca kolicina vode izlazi iz mojih pora... Ne znam vise ni sta bih probala od dostupnih proizvoda, idem od kreme do kreme u potrazi za nekom koja ce zadovoljiti sve hirove moje koze... ili dok ne stignem do najblizeg Lush-a...Ljudima sa prirodno lepim tenom iskreno zavidim (jedina stvar na kojoj zavidim ikome) <_<

Link to comment
Ako nisi, proveri ponudu apoteke, tj magistralno izrađenih preparata.
Probala i to, ne radi, tj. znoji mi se lice uzasno od svih tih krema. :cry:Ma, borim se nekako, kombinujem kreme, kad imam zivaca isprobavam nove, i tako u krug... htedoh samo da se pozalim da je koza nekome majka a nekome maceha.Ovo za sampone i deterdzente za sudove si potpuno u pravu, navukli smo se na penusanje i ako ne peni = ne radi.
Link to comment

ja imam dobra ten,Nero izvini :(..nikad nisam imala problema sa bubuljicama,koristim oduvek samo Bekutan kremu i neku,bilo koju,hidratantnu i to je jedino što imam od kozmetike a sa čišćenjem sam potpuni kreten jer zaboravim i kad se setim a to bude i jednom u dve nedelje,nisam nikad bila kod kozmetičara..za sunce koristim Niveu faktor 30 i uvek jednako pocrnim i nemam fleke niti sun demidžok,imam bore oko očiju ,,smejalice,, i jednog leta bez sunčanih naočara sam ih produbila pošteno i nekoliko linija na čelu,e to bih jedino trebala sanirati al me mrzi..ali to je sve samo i jedino genetika jer i moja mama ima ok ten,nema problema a nikada se nije mackala

Edited by ivy
Link to comment
dzi mustang, istraži malo industriju suplemenata, sad kad si krenula sve redom da demistifikuješ.(inače, ova slika je lepa, ali se ne kvalifikuje. imala si par nekih sa očiglednim sun damage, što je sasvim preventabilno (i delimično može da se redukuje, ali ne svetom plavom niveom.))odakle crpeš info o sodi bikarboni? mislim, znam da sad kažu i da leči rak, ali da zli naučnici ne daju dobrim naučnicima to da objave. nadam se da imaš neke pouzdanije izvore, pa te molim da ih podeliš sa nama :)
ne znam jel me smatras idiotom kad mi pricas o suppluments ? :)od kako sam na forumima i netu ja istu stvar ponavljam ko papagaj.ne znam sta fali slici...ista sam....taj sun damage je meni redovan ispad bar 3-5 puta godisnje obzirom da ne koristim kreme za suncanje a omakne mi se da zaspim na plazi :D ...pa u maju/junu sam isla savijena pod 90stepeni jer sam zaspala na plazi, srecom na stomaku..., odlalala zenska sat vremena dok su ostali igrali odbojku i nije im palo na pamet da me barem okrenu (!)...tri dana bola...OMG! I MOJA TETKA KORISTI NIVEU...JA NE KORISTIM NISTA! po svim tim 'krema' pravilima ja bih trebalo ocajno u faci da izgledam jer pushim, pijem kafe, ne koristim UV kreme, niti bilo koje druge kreme...zato ljudi sve je veeeelika industrija.... ..zato je bitno da se obrati paznja sta se jede, da se rekreira, voli, smeje, uziva u malim stvarima itd.gagoder you do your way, I'll do my way...daj sliku i godiste da vidimo tvoju mladost :)p.s. ma ti bre mene samo provociras jer si zaljubljen/a u mene :) understandable ... dopadljiva sam :wicked::evil:@nera... a kako ti se zove dijagnoza?ima jedna stvar sto leci gomilu koznih bolesti (hahahahhaaaha ....jebem ti..pa ko soda bikarbona je ...hahahahhah ...ali samo za kozu)...hidrokortizon 1%......od dermatis seboree, ekcema, psorijaze....ja licno koristim da ocistim jedinu srebrnu narukvicu sto imam :)probaj nedelju dana svaki drugi dan malo sode bikarbone na licu ujutru i uvece, uz malo ovde pa kao piling par minuta izmazes po licu i isperes mlakom vodom....ako ti nije bolje za nedelju dana probaj taj hidrokortizon 1% Edited by mustang
Link to comment
Da je napisano da oni muvaju nju, pa da se drljamo sodom bikarbonom i cepamo grejp, ovako- ništa.
ne smeju mucenici vise ni njima nije do zivota od politicke korektnosti...dama pravi prvi korak. slusaj, izgleda da je tvoje iskustvo a i samopozdanje kad je druga strana u pitanju ravno nuli, sve je halloween u STAVU. samo ne kao drkosh to niko ne voli. opustencija, osmeh, pogled, na kraju krajeva tu smo da uzivamo .....koliko toliko. ajde ajde ... you can do it! :isuse:
Link to comment
Ovo pomenuto sa sodom za zube nije daleko od istine, uz neki dodatak nečega da stvori utisak da smo pobesneli, tj da napravi penu. Samo kako bi onda prodavali totalne paste koje leče desni obnavljaju šta već u silnim nabrojanim efektima, a zasnivaju se na nanogramima koječega koji kod mene možda i imaju neki efekat ali kod komšije ič.ITD itd
ajd da vas dokusurim i sa pastama za zube koje nam prodaju da nam bele zube. to uopste nije tacno. ja u srbiju kad odem opalim po kolinosu jer i dalje ima onaj ubica daha, jezik mi otpadne koliko je jak ali volim taj osecaj dezinfekcije....sve one colgate, crest, jebem li ga sta prodaju ne mogu da pobele zube. one mogu (odredjenom) upotrebom da skinu taj povrsinski sloj ali ne i kroz zub da prodju. jedino paste koje sadrze peroksid (i/ili hahahahhaha sodu bikarbonu) mogu da prodju kroz zub i da ga pobele.ali ni to beljenje nije vecno jer onaj ko pusi i pije kafe (kao ja) mora da to radi super redovno. moj zubar konjevic veli za moje zube da su ekstra. i onda se nas dvoje natezemo da mi ocisti jer nisam dve godine...a godinama imam zdrave i dovoljno bele zube (nisam isla nikada na beljenje)na kraju krajeva sta vas kosta da probate ovo sto vam predlazem??!? probajte nedelju dana da perete lice i zubice (ja umazem u pastu sodu) ...pa sami vidite sta se desava. pozdrav svima
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...