Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Imam ja Garnier BB kremu i koristim isključivo nju, puder ne pamtim kad sam stavila.Probala i tester Vichy BB ali imali samo svetliju od mene pa mi nije nešto bilo lepo.

Link to comment

ja koristim taj duguljasti, ovaj drugi ti je kao anti-age ovo ono...meni je dosta lagan i prija, godinama sam koristila vichyjev za osetljivu kozu, al mi bas bio tezak.jedino sto ovaj garnierov stavljam nakon sto sam stavila kremu i primer.

Link to comment

ja imam 2 garnier duguljaste (za kombinovanu kozu, ta debeljuskasta je valjda za normalnu). + morala sam da uzmem u obe nijanse pa ih blendam. sta cu, samo sa svetlom izgledam kao kasper a sa tamnom kao da su me vrteli na raznju. to mi je prva bb krema, a puder nisam stavila... ne pamtim. nije lose, nije mi lice nijednom buknulo, mada se unervozim kad stavljam jer se bas oseca miris alkohola. jedino sto ne stavljam svaki dan, nego kad se setim.

Link to comment

Debeljuškastu, izvini nisam videla ranije. Medium nijansu.Meni je super, stvarno, ten mi je lep a lako se nanosi i skida i nemam nikakve nuspojave.

Edited by Valkyrie
Link to comment

cure, nisam skroz razumila koja je sadržajno razlika između bb i non bb tonirane kreme? bb ima i filter za sunce i antiageing komponentu? očito, nisam još probala. nego, da vam prijavim na ryanairovim letovima u hrpi onih lutrija, privjesaka i sl. bezvezarija sam naletila sam na set od 22 nijanse sjenila za 15 eura. i većina ih dobra. neka no name firma (ili meni nepoznata), ali su ok. Mislim, di ga staviš - ostane, to su uglavnom moji zahtjevi od sjenila.Mećnit ću naknadno sliku s nijansama da se orijentirate ...

Link to comment
Debeljuškastu, izvini nisam videla ranije. Medium nijansu.Meni je super, stvarno, ten mi je lep a lako se nanosi i skida i nemam nikakve nuspojave.
Vrlo hvala na preporuci za debeljuškasti bbgarnijer . Ja dobih pojašnjenje da je to za starijuzreliju :cry: kožu dočim je duguljasto pakovanje za mladju. I medium nijansa mi je potaman. Ako nekome treba , u Liliju je sniženje 20 posto do kraja septembra
Link to comment

samo da pohvalim sefora express body scrub & mask.to je seforin 2u1 - dnevni piling a može da bude i maska za telo (namaže se kao krema i odstoji dva minuta).mnogo mi se sviđa!

Link to comment
  • 1 month later...

Bila sam danas na Sajmu kozmetike. Sajamska ponuda je očekivano više orijentisana ka kozmetičkim salonima kao kupcima, a ne pojedincima i kućnoj radinosti. Ono što mi je posebno upadalo u oči je broj štandova koji su nudili opremu za manikir. To već prerasta u ludilo koliko su žene opsednute noktima. Valjda je to najlagodnije ulaganje u izgled- taman imala i 200 kila ako uradiš nokte, doterala si se i super. Ima zanimljiv deo sa bodi artistima i modelima, tu su bili uglavnom gosti iz inostranstva. Ima i mali štand na kome prodaju 100% biljni destilat vatrene metvice (menthea arvesnis aetheroleum). Za razliku od etarskog ulja, biljni destilat se može koristiti i u ishrani. Probala tester, mislila sam da ću dumrem kad je prošišao kroz sinuse. Kupila sam 10 ml po sajamskoj ceni 1000 din, ako budem ponovo naručivala imam opet popust. Opi lakovi: 500 dinara boje iz prošlih sezona, 850 nove boje. Od depilacionih tehnika najviše reklamiraju šećernu pastu- agdu, a novost je bio i marokanski crni sapun, žene a i pojedini muškarci su prali ruke na licu mesta.

Edited by halloween
Link to comment

nemojte zene da bacate pare na bilo kakve anti aging bullshite...i kreme...osim nivee (mada ni to ne koristim) sve je go qrac. laz. unosite vise vitamina, omegu i povrca i eto vam najbolji recept za mladost.piling je dobar s vremena na vreme kada ocete da zadivite neprijatelje.samo trosite bezveze pare. umite lice sodom bikarbonom nema boljeg cistaca od njega ali ne ne cesto. i osusite lice nekim tvrdjim peskirom

Edited by mustang
Link to comment

klementina je u pravu. imam dokaz. moja mama je živi primer. koža joj je do skoro bila mlađa bar dvadesetak od nje same. tek sada u osamdesetčetvrtoj ima vidljive bore po licu. mazala se isključivo niveom.ja bih na klementinino dodala : pijte što više vode.i sama imam vrlo fini ten za svoje godine. možda je i genetika u pitanju. negovala sam lice više nego mama, lagana krema oko očiju leti, nešto masnija po celom licu i ušima zimi. povremeno piling (maska što se namaže, pa posle zguli. u mladosti pranje lica clinique blagim sapunom.puder sam stavila dva puta u životu. prvi put sam izdržala 5 minuta, a drugi put pola sata. kad se izboram ko krokodil počeću da se puderišem.

Link to comment
klementina je u pravu. imam dokaz. moja mama je živi primer.
mami, klementina, tvoja mama i ti ste verovatno zene prirodno lepog tena, ali niste dokaz ni za sta. hocu reci, tako se ne izvode zakljucci.moguce je da je gomila tih preparata prodavanje magle, ali neki od njih nisu. imam problem sa kozom, imam rozaceu, i bogami kreme namenjene tome rade. i dalje kod nosa imam kapilare na kojima bi mi svaki alkos pozavideo, ali koliko toliko drzim problem pod kontrolom.takodje sam na svom primeru videla da preparat koji koristim za oci ublazava borice oko ociju. meni dosta da nastavim da ga koristim.negovanje onim sto unosimo ishranom jeste bitan faktor. cigarete i alkohol su drugi bitan faktor.ali nega spolja igra ulogu.
Link to comment

pa i meni se cini da je genetika tu presudna. kad kazem "tu" mislim na navodjanje kao primer zena koje sve i da nista od kozmetike ne koriste, prosto imaju zahvalno lice, lepse stare i deluju neunistivo ili ukratko - one su manjina + imale su srece. mada, mustang pomalo ima pravo, vecina proizvoda zaista nista ne radi (ili bar ne radi ono sto bi trebalo) i/ili je tesko djubre. a za te univerzalne nivea kremice kojima se generacije i genearcije zena mackaju, to mi tek nista nije jasno. kapiram da i to moraju biti zene koje ionako imaju savrsenu i neproblematicnu kozu.nivea-krema-2.jpgne znam, meni sastav ove kreme (uz izuzetak glicerina i pantenola) deluje onako... grozno.

Water, Mineral Oil, Petrolatum, Glycerin, Microcrystalline Wax , Lanolin Alcohol, Paraffin. Panthenol, Magnesium Sulfat, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Aluminum Stearates, Fragrance, Citric Acid, Magnesium Stearate, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...