Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

aaaaaaaa! za koji vrag sam gledala ove slike, skroz se izbedacila :(. glupavi estrogen sa svojim blood clotting dejstvima!2004/2005, bez ikakve sminke na kozi i bez upotrebe bilo kakve kozmetike:

20042005_zps371e7a5b.jpg

jebote, sad imam bubuljice i po vratu, dekolteu, a onda nista! strasno!

ha, da je srece da me posalje kod dermatologa, ovde family doctor samo sto ne vadi slijepa crijeva.i mene ja najvise zanimalo za akne, bore su bonus. meni nije svo lice buknulo ali se napravilo nekoliko velikih koje nise i nisu prolazile pa sam ja prestala sa tretinoinom. e sad sa naknadnom pamecu mislim da bi benzoyl peroxide to lako rijesio. pise da ne mogu koristiti u *isto* vrijeme, ali mislim da bi moglo tretinoin uvece, a bp ujutro gdje treba. ako vidis dermatologa pitaj o ovome :).
ma i ovde gp radi sve ali ovo ne moze da prepise. ali mi je dao danas uput za dermatologa pa mozda odem posle praznika. pitacu za tu kombinaciju pa javljam.
Link to comment
e sad sa naknadnom pamecu mislim da bi benzoyl peroxide to lako rijesio.
pa tek sad sam ukapirala da je bp ustvari ovo sto ja sada koristim: linkdakle, ne da ne pomaze, nego moja koza ni ne konstatuje da ja to uopste koristim :isuse: . kao, uobicajeno je da se u prvih nedleju dana javi problemi tipa isusivanje, perutanje itd. ja koristim i ovaj wash i kremu 5%, medjutim nista. akne se i dalje pojavljuju kako hoce a koza bez ikakvih promena.
Link to comment

ja ga obicno stavljam manje kao prevenciju, vise kad se nesto vec pojavi ili sumnjam da ce da iskoci, i onda se mnogo brze smiri nego sto bi samo. ti medicated washes mislim da nisu od mnogo koristi jer na kozi stoje dvije sekunde. plus ako mnogo isusi kozu onda luci jos vise da se opet podmaze. za prevenciju i ciste pore bi bilo vise neki BHA losion (Salicylic acid). i to isusi kozu pa ispocetka ne svaki dan, da vidis kako se slazete.mozda da probas i neku drugu marku sa benzoil peroxidom. meni je ovo ok:http://www.spectroskincare.com/acne_care_product.aspximaju 2.5% i 5%. dovoljno je da se promucka i stavi u vrlo tankom sloju (mada ja nekad navaljam nadajuci se da ce da ide brze, vjerovatno kontrapoduktivo). ovaj sa 5% zna da bude malo neprijatan kad se stavi na vecu povrsinu, nekako zategne i isusi kozu.

Link to comment
Probajte ovo za akne, meni dobro radi posao a ne isusuje kozu iako radi tzv mehanicki piling. (Recept napisao doktor sa Koznog, valjda je to taj cuveni losion "Doroslovac"). Maze se ujutru i uvece.(U mom slucaju nije za lice, ali ja to povremeno mazem i po jednoj "slaboj" tacki na vratu i sve je ok, nikakve stete)
Link to comment
Meni apsolutno nista od preparata nije pomagalo za akne, ni obicna kozmetika, ni medicinska, ni pravljena bas za mene... Samo pilula :cry:
super <_< . uopste me ne bi cudilo da se ispostavi da sam i ja taj slucaj. taman da dodam na listu mojih kontradiktornih zdravstvenih problema, gde ne smem da koristim lek za jedno jer ce da pogorsa drugo.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pa zbog toga mi je omiljen. Napupe usta, ne sad nešto nenormalno mnogo, ali taman gotivno.

 

Moraću da slikam pre i posle.

 

Nisam znala da toliko košta! Isuse, ala su mi premuntali darodavca. Ja mislila da košta 15e maks jer nisam ranije vidjala ovaj Fusion.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...