Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

E pa, i mislila sam na antiride za oko očiju. To do sad nikad nisam koristila, pa ne znam ništa.Ja koristim Avene hidrantnu već dugo, i jako sam zadovoljna, nije mi premasna. Eucerin proizvode nisam nikad koristila, ali sam od drugih čula samo pohvale.Hvala za savet, uzeću biotherm tester.

Link to comment
okej...imas sliku sa borama i sliku bez a bez sminke obe? i da je to zahvaljajuci kremi protiv bora :))
šerloče, nemam - ovo ti je slika sa borama. moraćeš da mi veruješ da hemija radi :)slika je bez ičega na podočnjacima, ništa puder, ništa korektor, ništa ništa. na gornjem kapku su senke i imam maskaru. to je to.
Link to comment

@halloween ...ne znam sta sam ti licno uradila da bi tako reagovala. osim ako nisi bivsa musica ili kingmaker i jos neka treca ali zaboravih nadimak, davno je bilo.....onda razumem tvoj stav.@gagoder sto se tice zdravlja ja stvarno i najiskrenije zelim ljudima bolje a da su prakticniji i bez da trose novce na industriju koja apsolutno manipulise gde god da se okrenemo..bilo da je farmaceutska, vojna, kozmeticka itd... @point taken, za prelepe oci skidam kapu, ako te radi ta krema, nastavi :) svaka cast za izgled (taj mini sto si okacila :) ) moram da dodam da iz tih okica izbija divna toplina, optimizam i ljubav pa ..mozda je i to razlog nemanja bora :) I wish you all the best ! :)

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

ovo su fakat vesticja posla.... prvo me privuklo ime ove uvrnute biljkice, a ondak sam pomirisala.. i bum.... za mene prava stvar, sobzirom da mrzim [jake] mirise, ovoe blago da blaze biti ne moze a opet nekako opojno mirise;ebbj.jpg

Link to comment
  • 3 weeks later...
Aj mi neko preporuči antirid kremu. Srednjeg cenovnog ranga, tipa Avene, Eucerin..Soda bikarbona stop!
neizlaganje suncu :( ? ja sam nazalost dosla do zakljucka da je to najbitniji faktor, ali sta cu kad volim. znam jednu drugaricu iz detinjstva koja ima alergiju na suncanje. videla sam joj slike pre neki dan - potpuno je ista kao pre deset god, ni jednu jedinu boru nema. ne znam da li ista dostupno obicnim smrtnicima moze da koriguje problem kad se jednom javi, ali ako ti je jos do preventive, to je to.btw, ako ti je koza iole kao moja, da se te linijice vise vide kad je isusena, onda mogu da preporucim ovo, ako ga ima kod nas:943_0.jpgja sam ranije koristila nesto drugo od njih pa mi se potrosilo i onda me prodavacica ubedi da je ovaj odlican za to sprecavanje isusivanja koze i stvarno jeste.
Link to comment

Za sitne bore, odes kod doktora i trazis da ti prepise neki retinoid kremu (ovde sde bar daju samo na recepte). To moze da pravi kozu osjetljivijom na sunce pa moras da pazis jos vise, sto moze da bude win-win.

Link to comment

Ili jedite meso kornjace, po mogucnosti zivo :DGledah u nekoj Travel emisiji japanskog kuvara koji sprema specijalitete od kornjacinog mesa, plus on to konzumira svaki dan. Izgleda 20 godina mladje. Kornjace su prepune kolagena ako sam dobro shvatila. Voditelj je isprobao recept i rekao da mu je koza ujutru bila kao da je spavao u kremi.Ja ipak ne bih jela kornjace zbog toga

Link to comment

Ja već primenjujem Indijevu metodu.Što se tiče retinoida, nisam se udubljivala, ali zvuči mi malo agresivno, s obzirom da povećava osetljivost kože i da se daje samo na recept. Nem pojma, ja imam 30 godina, i dalje ne primećujem znake starenja na licu (to je možda zato što se viđam u ogledalu svaki dan), pa bih više nešto preventivno. Da znam da sam dobra i pažljiva prema svojoj koži i da kasnije nemam regrets. Počela sam da koristim Avene antirid za oko očiju, šta znam da l je dobar, rekla bih da jeste..Što se tiče sunca, slažem se sa Estel, sunce je zlo, ja sam nažalost tek nedavno počela da vodim računa o tome (ko još sa 23 misli o borama). Kad se sunčam uvek pokrijem lice, ali koža lica mi svejedno pocrni tokom leta i to dosta. Krema za lice sa faktorom je valjda jedino rešenje.

Edited by sailorman
Link to comment

ma ok, samo mi je bezveze kad ljudi trose gomilu para na kreme protiv bora koje uglavnom samo ne daju da se koza osusi pa se bore manje vide. procitas sastojke, odes na google scholar pa vidis da li je neko nesto stvarno pronasao. obicno nije.sunce ubiva kolagen a retinoidi djelom nagovore kozu da nesto ponovo napravi, to je sve (plus mogu da pomognu kod akni). stose daje na recept, mozda zato sto visoke koncentracije vitamina A mogu izazvati poremecaje na bebi ako je zena trudna, mada tesko da malo kreme moze dovesto do toga.full disclosure: ja sam probala, pa su mi izasle nekoliko mega bubuljica, pa sam prestala. ono sto obicno pise na kremama za akne, da prvo moze da se pogorsa - meni prvi put da je stvarno tako bilo. planiram da probam opet, mozda drugi brend.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...