Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

gagoder you do your way, I'll do my way...daj sliku i godiste da vidimo tvoju mladost :)
gde smem ...(nero, ne bih da ti popujem, samo ne mogu da oćutim ovaj kortizonski preparat, pa bio i 1% - nemoj ako ti doktor to ne kaže. dobra nam je mustang, ali mislim da ona, premda vežba, luduje i uživa u malim stvarima, nije vlasna da prepisuje kortizone.)
Link to comment

advokatura za kozmetičku industriju. godine, 41 i 7 meseci, bore oko očiju close up (nemoj da bi neko komentariso izbor boje senke, to sam se ja igrala maminom kozmetikom jedno dokono veče)

Link to comment
ma ti samo provociras :)
ne provociram te bre, samo se ne slažem. prvo, nisi mi razjasnila tu soda bikarbona dogmu. ni omega dogmu.drugo, ti, sudeći po nekim ranijim slikama u boji (koje nisu bile propaljene), imaš kožu koja se dobro masti, pa još uvek ne traži mnogo, ali koju žešće mučiš, što ćeš da plaćaš u godinama koje dolaze. znaš ono - sa četres izgledaš kako zaslužuješ. to naravno može da NE bude problem ako rešiš da te boli uvo, a može i da se (delimično) sanira na razne načine koji koštaju. vrlo si rezolutna u stavovima, pa nemam energije da ti iscrpno oponiram i onda to izgleda kao da te provociram. a i ove stvari nisu proverljive u životu jedne žene, nema alternativnog života u kojem bi radila svojoj koži sve što u ovom nisi, pa da uporediš efekte. obično ostanemo ušančeni u svojim pozicijama, tako da ok, nastavi sa svojim praksama, a ja ću sa svojim. jedino je malo bez veze što si došla da dekonstruišeš kozmetiku na kozmetika topiku, kao oni likovi što opsedaju kardio i teretana topic da objasne estel da joj to ne treba.
Link to comment
Ne znam što deluje grozno, ne vidim ništa specijalno odurno na spisku. Natrpane razne stvari koje ne dozvoljavaju da se koža isuši/presuši, par njih da olakšaju umešavanje vode koja je potrebna da vlaži kažu, a i da pojeftini proizvod, konzervans da se sve pomešno ne pokvari. Možda je moglo bez Al stearata, ali ne mislim da može mnogo da šteti iako svi teoretičari zavere navode argument oko akumulativnosti aluminijuma. Ovo je na koži + u jedinjenju, tako da ne mislim da ima frke.
pa deluje mi grozno upravo zbog te jeftinoce. opet kazem, ono sto je plus je sto je (valjda, trebalo bi) hidrantna i smiruje iritacije (zbog glicerina i pantenola). ali to je otprilike to, ne deluje mi da uopste hrani kozu, pre ce biti da joj ne da da dise. ovo ostalo sto su natrpali - k'o iz naftne rafinerije. ne svidja mi se sto ima minealno ulje (i parafin, ali to je valjda to) i ovaj lanolinski alkohol.
Kod šampona se doduše upotrebljavaju i kombinacije površinski aktivnih materija (tipa jedna koja dobro pere, a druga koja dobro pere i peni, banalizujem ali je smisao blizu, ne koristi se samo ona koja dobro peni zbog cene). Moguće bi bilo napraviti i šampon koji uopšte ne peni, a koji bi bio efikasan, ali ko bi onda uopšte verovao da je oprao kosu itd..mnogo je tu balansiranja između efikasnosti proizvoda i predrasuda.
o da. skroz tacno. najbolja iskustva sam imala upravo sa samponima koji najmanje pene.a cula sam i za to da je soda bikarbona super cistac zuba i da dobro izbeljuje. al' nisam probala.. jos. Edited by Patty Lee
Link to comment
ne provociram te bre, samo se ne slažem. prvo, nisi mi razjasnila tu soda bikarbona dogmu. ni omega dogmu.drugo, ti, sudeći po nekim ranijim slikama u boji (koje nisu bile propaljene), imaš kožu koja se dobro masti, pa još uvek ne traži mnogo, ali koju žešće mučiš, što ćeš da plaćaš u godinama koje dolaze. znaš ono - sa četres izgledaš kako zaslužuješ. to naravno može da NE bude problem ako rešiš da te boli uvo, a može i da se (delimično) sanira na razne načine koji koštaju. vrlo si rezolutna u stavovima, pa nemam energije da ti iscrpno oponiram i onda to izgleda kao da te provociram. a i ove stvari nisu proverljive u životu jedne žene, nema alternativnog života u kojem bi radila svojoj koži sve što u ovom nisi, pa da uporediš efekte. obično ostanemo ušančeni u svojim pozicijama, tako da ok, nastavi sa svojim praksama, a ja ću sa svojim. jedino je malo bez veze što si došla da dekonstruišeš kozmetiku na kozmetika topiku, kao oni likovi što opsedaju kardio i teretana topic da objasne estel da joj to ne treba.
Nisam sigurna da ona zaslužuje ovako pristojan odgovor.
Link to comment
nego point...ne pricamo o sminki nego kremama, samponimama i pastama za zube :) ali okej....
pa znam bre, sminka je slucajna nebitna.u proslom postu sam ti napisala da mislim da ono za bore oko ociju radi poso, otuda i slika ociju.edit. cekirala sam tvoju rose... glumila je u nekom hororu koji sam gledala nedavno, insidious. znam na koga mislis. rekla bih da ima krupnije oci od mene, u svakom slucaju hvala na komplimentu Edited by PointTaken
Link to comment
ne provociram te bre, samo se ne slažem. prvo, nisi mi razjasnila tu soda bikarbona dogmu. ni omega dogmu.drugo, ti, sudeći po nekim ranijim slikama u boji (koje nisu bile propaljene), imaš kožu koja se dobro masti, pa još uvek ne traži mnogo, ali koju žešće mučiš, što ćeš da plaćaš u godinama koje dolaze. znaš ono - sa četres izgledaš kako zaslužuješ. to naravno može da NE bude problem ako rešiš da te boli uvo, a može i da se (delimično) sanira na razne načine koji koštaju. vrlo si rezolutna u stavovima, pa nemam energije da ti iscrpno oponiram i onda to izgleda kao da te provociram. a i ove stvari nisu proverljive u životu jedne žene, nema alternativnog života u kojem bi radila svojoj koži sve što u ovom nisi, pa da uporediš efekte. obično ostanemo ušančeni u svojim pozicijama, tako da ok, nastavi sa svojim praksama, a ja ću sa svojim. jedino je malo bez veze što si došla da dekonstruišeš kozmetiku na kozmetika topiku, kao oni likovi što opsedaju kardio i teretana topic da objasne estel da joj to ne treba.
najbolje da onda otvorite posebne topike sa kreme, sampone i paste hahahahahahha :Dhej... ti si jedna mudrica argumentativna....ne vidim da si ti okacila svoju sliku . a sama si trazila od mene. imas neki problem da izadjes na crtu? :)ne znam sta da ti kazem u vezi saveta koje mi dajes. ali ako cu SADA da razmisljam kako cu sa 40 da izgledam, ili 50, pa bolje mi je da se odmah ubijem. ne znam bre da li ce sutra zemljotros da me odnese ili neka budala ili sta god bilo.ko ziv ko mrtav.izvoli pa sama se malo obrazuj oko omege, oko sode, oko kortizona ili bilo cega sto sam preporucila. prosto, mrzi me da pricam o tome.ali hvala na tako ljudskom odgovoru, i to je one big step za vecinu ovde....merci :) ... vidis da halloween ima nekih problema sa mnom a ni ne znam ko je.
Link to comment
pa znam bre, sminka je slucajna nebitna.u proslom postu sam ti napisala da mislim da ono za bore oko ociju radi poso, otuda i slika ociju.edit. cekirala sam tvoju rose... glumila je u nekom hororu koji sam gledala nedavno, insidious. znam na koga mislis. rekla bih da ima krupnije oci od mene, u svakom slucaju hvala na komplimentu
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :Dsorry :)okej...imas sliku sa borama i sliku bez a bez sminke obe? i da je to zahvaljajuci kremi protiv bora :))
Link to comment

prvo sam ti napisala elaborirani post o antiridima za oko očiju, a onda sam shvatila da to nisi ni pitala, pa sam stavila tačku. onda sam malo razmišljala i najiskrenije, cene ova dva brenda koja si navela su samo nešto malo ispod recimo biotherm-a. ja bih ti uvek preporučila da dodaš to malo, na uštrb nečeg drugog. od avene imam dobar piling za lice i to mi je deo režima, drugo njihovo ne koristim. sve mi je masno, teško, ne radi dobro sa tečnim puderom ... eucerin mi je medicinska nivea, osim par nekih preparata.uzmi u sefori tester za biotherm skin vivo ili age fitness, a u nekoj apoteci uzmi tester za avene eluage (to im je antirid, ako sam još uvek u toku), pa ćeš da vidiš.

Edited by gagorder
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...