Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

To i mene zanima jer mrzim da se mažem nakon kupanja, onda se već ne osećam više "čisto". Ovo niveino ću nositi na more, tad moram da se mažem kako znam i umem.

Link to comment
To i mene zanima jer mrzim da se mažem nakon kupanja, onda se već ne osećam više "čisto". Ovo niveino ću nositi na more, tad moram da se mažem kako znam i umem.
uh, ne znam. meni nikako ne bi odgovaralo za more, tada mi treba nešto konkretnije i jače. očigledno imamo različite tipove kože, pa ti isprobaj, možda će tebi odgovarati.ovo niveino sam morala da probam i nikako mi nije odgovaralo. kad sam to natrljala i malo sprala, nikako se nisam osećala čisto, pa sam ispirala i i ispirala do iznemoglosti tako da sam potpuno ubila efekat namašćene kože. dakle- loš mi je osećaj kad ne isperem, a tako bi, valjda, trebalo, a kad isperem kao da ništa nisam ni stavila.ostajem pri pravim mazalicama, posebno leti posle plaže.inače, obradovala sam se da su smislili ovakav miks jer mi ujutru, kad žurim na posao, mnogo znače i tih par minuta što odu na mazanje. nadala sam se, ali, iskreno, ne previše, da se pojavio način da ih uštedim.
Link to comment

Moja je koža preosetljiva, to mi je veći problem od sporadične suvoće. Dovoljno je da se naslonim golom podlakticom na prljavi prozor u gradskom i da se ospem. Isto tako, ako mi se useče bretela od brusa, bude mi crveno tu danima. O žuljevima i ožiljcima na stopalima od kožnih (?!) kaišića od obuće da ne govorim. Jedno rešenje koje mi je pomoglo da se oporavim bila je Mustela 2in1 tuba za kupanje i pranje kose, po nalogu dermatologa. SAMO i ISKLJUČIVO tim sam smela da se kupam. Ona je jezivo skupa, ali vredi svaki dinar.Mislim da ću za more nabaviti neki sprej koji se nanosi posle sunca, po mogućstvu da se ne ispira. Ima tih nekih "cooling and soothing" pizdarija, baš ću da brljam.

Link to comment
Mislim da ću za more nabaviti neki sprej koji se nanosi posle sunca, po mogućstvu da se ne ispira. Ima tih nekih "cooling and soothing" pizdarija, baš ću da brljam.
clarins je super, ulje u dve varijante, jedno za trudnice (tako sam ga svojevremeno i otkrila) i jedno obično. maže se na mokru kožu, a hipoalergensko je. dugo mi je trajalo to jedno.a ima i garnier neko ulje novo, u bronzanom pakovanju, neki kao allrounder. isto je bas dobro. može mislim u liliju da se proba.
Link to comment
Hvala :heart:To mažeš odmah na plaži ili nakon tuširanja kad završiš sa morem za taj dan?
nakon tuširanja. sve što sam spomenula. ova clarins mogu i za masažu. znam da nikada neću saznati da li me je ono spasilo strija u trudnoći ili genetika ili je bar malo doprinelo, ali deifnitivno je koža lepa od njega. garnier je jeftiniji ali stvarno predivno miriše i takođe bude super koža posle. ono ima sprej - pumpicu. njega možeš i na obrisanu kožu, posle kupanja, ako je baš suva. ne masti garderobu.
Link to comment

Kupila sam i to niveino in-shower mleko i to Garnier ulje od makadamije&Co na prskanje. Mleko me prijatno iznenadilo, baš je fino i nemasno (doduše ispirala sam ga i ja kao i Stormy - besomučno) a ovo G čudo ću tek da isprobam, lepo miriše.

Link to comment

ne znam jesu li gagoder i cini me kingmakerka koje su pominjale da koriste kanebo, naisle na ovu vest i da li im uopste znaci, jer tesko da koriste proizvod zbog kojeg je nastao skandal sa kanebom.no evo, za slucaj da vest nisu videle i da su koristile sporan proizvod...http://www.japantime...o/#.UhXa4NL8FEQ

Edited by nezvanova
Link to comment

hej hvala ti!ja uopšte nisam viđala ove proizvode po evropi, znam da postoje te kanebove linije za izbeljivanje kože, ali je to uglavnom za azijsko tržište. mislim da je to baš njihova specifičnost ...

Link to comment
Najbolja maskara, prema savetu (ono malo) vizažista na koje sam ja uspela da naletim je verovali ili ne L'Oreal Voluminous 4x, ona u ljubičastoj bočici. I stvarno je sjajna. Ne znam što sam prestala da koristim.Inače, Gag, sad kad mi je bila drugarica tu išla sam s njom u Carita HQ i bila sam na piću sa koleginicama. Ja počela da drobim kako ne kupujem ništa sa parabenima, a one mi se ismejale u facu i rekle mi da ko ne stavlja parabene stavlja gomilu mnogo gorih konzervansa. Jesu one mene peglale da bi trebalo sve dok mogu da priuštim samo visokoselektivne brendove. Ja kažem, meni je pena za čišćenje lica ono neki Garnier. Posle mi izbace računicu da Caritina pena sa malko skraba košta 40e, ali traje skoro pola godine sa svakodnevnom upotrebom, što onda nije strašno.I naravno, opšti savet je da je bolja Balea DM-ova, a kamo li neka ozbiljnija apotekarska kozmetika, od Nivee, L'oreala i Vichya jer su to brendovi čija je startegija agresivni marketing, a ne ulaganje u kvalitet.Inače, Chanel i Bourjois su praktično ista kozmetika inemaju veze sa gigantima od Loreala i Esti Loder.
Firme koje izbacuju parabene(methyl, ethyl, butyl), koriste stvari koje su još grdje od parabena. Najčešće phenoxyethanol, koji je jezivo iritantan i potencijalno jako štetan, jer ne postoje za sada valjana ispitivanja, jer su studije u toku. Nešto je bolje ako koriste ethylhexoglycerin, jer on izgleda ne ispušta formaldehid kao phenoxyethanol i biljnog je porekla.Tako da priča o tome da su druge stvari koje se stavljaju još gore od parabena ima smisla itekako.Kako parabeni, i drugi prezervativi u stvari služe da bi sprečili razvoj bakterija i drugih mikroorganizama u kremama i ostalim kozmetičkim proizvodima, pravo rešenje bi bilo da proizvodjači počnu da koriste airless ambalažu. Naravno, to je još uvek za masovnu proizvodnju preskupo, pa se još uvek drže ovih hemikalija. Ako vidite negde proizvode, u airless ambalaži videćete koliko su skuplji.Ovo mi je sve objasnio jedan prijatelj koji proizvodi neke kozmetičke proizvode(napravio je sebi neku nišu specifičnih proizvoda na bazi T4 hormona) i on pakuje isključivo u airless ambalažu. Ali, dobro, njegov proizvod i cena mogu da istrpe taj trošak.
Link to comment
  • 2 weeks later...

razmatram bb kremu. je l' neko koristio, kakvi su utisci i koju preporučujete? treba mi nešto za svakodnevnu upotrebu, puder ne koristim (samo za svečane prilike :)), ali ako ovo zaista tonira kožu, a ne guši je i ne ostavlja sloj, probala bih. pitala sam u jasminu o tom proizvodu, posebno me zanimalo zašto se tako zove, prodavačica mi je rekla da je su tako nazvali zato što koža bude kao bebe, beba, bebina, pa eto bb. i druga stvar, da li ste videli po radnjama one kao tuferčiće za podočnjake, nekad ih je bilo u liliju i dm, ali onda su ih povukli iz prodaje. dakle, oni koji se drže desetak minuta, ali idu ispod oka, a ne pokrivaju oko, to mi stvarno nije praktično, da ležim ko debil 20 minuta i tretiram podočnjake. hvala (nezvanova, hvala posebno)

Link to comment

koliko znam, bb je beauty balm ili blemish balm. evo i web md se slaže:http://www.webmd.com...balms-bb-creamsja nisam probala, ali mi koncept deluje super.(nisam probala samo zato što bih onda morala da odustanem od rutine na koju sam navikla.inače, davno sam imala onu toniranu šanel hidrirajuću kremu i nije mi odgovarala - pored toga što je baš jako mirisala, isušivala mi je lice.)edit >ima i ovo :Dhttp://en.wikipedia.org/wiki/CC_cream

Edited by gagorder
Link to comment

ne meni nisu odgovarale te tonirane navodno hidrirajuće kreme, ni sa uljem, ni bez ulja:D a šta je cc, cucu, cuca, cica...?pa bolje deluje ta cc, piše da je laganija, a i pravili su japancipročitah ovo sa linka, i istina je u vezi sa bojama, juče u par radnji nisam uspela da nađem nijansu koja mi odgovara, a to je nešto tamnija, ali ne tamno roze, kao što nude

Link to comment

Imam art deco bb kremu. U Jasminu je na popustu 50%, 1660 dinara. Vizuelni efekat je odličan, nanosi se lakše od pudera, ali ni mane nisu zanemarljive. Ukoliko nemate suvu kožu bolje nemojte kupovati jer čak i na normalnoj koži izaziva akne, pa i ako je non- oily. Artdeco neću uzimati pre svega zbog sitnih akni ( i to na netipičnim mestima). Za ove skuplje ne znam kakve su i ne bih ih kupovala. Pre ću novac dati na provereni puder nego na 5 u 1 bućkuriš.

Edited by halloween
Link to comment
5 u 1 bućkuriš.
pa kažu u ovom članku da je bb jack-of-all-trades, master of none.@km kako šta je cc, pa color control :piggy:ali ideja je super - da imaš jedan proizvod koji radi sve što ti treba, spf, hidrira, tonira, anti-age ... samo što izgleda tehnološki još nismo dotle stigli. a ne znam ni da li iko ima interesa da se ide u tom smeru, umesto da se razvija xy odvojenih proizvoda, koje onda sve lepo kupiš.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...