Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

meni te bore izadju od,tako da kazem ,,škiljenja,, i naprezanja da gledam bez naocara za sunce,jednog leta posebno..od onda ne smem da ostanem bez njih..

Link to comment

hm, moze da bude i to, mada ja mislim da ovo nenormalno sunce bas stari kozu. bas mi je simptomaticno da mi se pojave nove bore nakon sto pocrnim/izgorim ovde. prve bore oko ociju su mi se pojavile nakon sto sam proslog leta jednog dana izgorela na AUS Openu kao rak, i sad ove nakon dve nedelje suncanja/setanja po Sidneju bez sunscreena na licu i (uglavnom) bez naocara.

Link to comment

dobro i to jeste sigurno...moras naci sunscreen,obavezno..ne znam kako si uopste do sada zivela bez..jer te bore kada se naprave,nema nazad!!!ja se obavezno mazem od marta do avgusta,sve izlozene delove sto ugl budu ruke,usi,vrat i lice..stalno,i za voznju biciklom,setnju,boravak u prirodi,,potrosim pola bocice dok dodjem do plaze..izvini sto ti ne mogu pomoci nego samo truckam..srecno u potrazi :)

Edited by ivy
Link to comment
hm, moze da bude i to, mada ja mislim da ovo nenormalno sunce bas stari kozu. bas mi je simptomaticno da mi se pojave nove bore nakon sto pocrnim/izgorim ovde. prve bore oko ociju su mi se pojavile nakon sto sam proslog leta jednog dana izgorela na AUS Openu kao rak, i sad ove nakon dve nedelje suncanja/setanja po Sidneju bez sunscreena na licu i (uglavnom) bez naocara.
ne znam koliko cu ti pomoci, ali pre 2 godine sam bila u australiji pa znam o kakvom suncu pricas. meni su izazivali alergiju svi oni njihovi regularni sunscreens, jedino neki kome je na pakovanju pisalo da je (samo) za osetljivu kozu nije (i na ovim regularnim pise da moze i za osetljivu koze, ali lazu). njega sam sljapkala i oko ociju i na lice, ali stalno. koliko sam ukapirala, australijanci imaju neke drugacije zastitne supstance, mnogo jace nego u ovim nasim metiljavim evropskim. kopala sam sad po kupatilu u nadi da nisam bacila tu tubu ali jok, otislo. u svakom slucaju, pitaj one tete po apotekama. i obavezno naocari i ako mozes i sesir, to bi bilo najbolje.
Link to comment

@flufferhvala, ako naletim na neke marke koje odgovaraju tvom opisu ja cu da ti saljem pm-ove "jel' ova? jel' ova?" :D, mozda se prisetis. i meni je glavni problem preosetljivost koze lica na sunscreen.

Link to comment

@estel, ju, kako u australiji ne koristis sunscreen? jednom gledam tamosnju prognozu, kisa, oblacno, i uv rating extreme :D.a po savjetu paule begoun http://www.paulascho...m-and-heres-why, ispod ociju obicno razmazem isto sto stavljam po ostatku lica, rijetko da nesto udje u oci. .ja bih probala da sam tu nesto sto ima zink oxide i/ili titanium dioxide. iz tudjeg iskusta, npr. eltamd

Link to comment
@estel, ju, kako u australiji ne koristis sunscreen? jednom gledam tamosnju prognozu, kisa, oblacno, i uv rating extreme :D.a po savjetu paule begoun http://www.paulascho...m-and-heres-why, ispod ociju obicno razmazem isto sto stavljam po ostatku lica, rijetko da nesto udje u oci. .ja bih probala da sam tu nesto sto ima zink oxide i/ili titanium dioxide. iz tudjeg iskusta, npr. eltamd
pa kad mi sve smeta licu :(. mislim, ja ga stavim jednom, pred izlazak iz kuce, ali mi je sunscreen na kozi toliko uzasan osecaj (pece, stipa, ne znam kako da opisem, a nije da sam probala samo jedan brend) da izgubim svaku zelju da ga reapliciram, a na plazi moras redovno, pa i kad nisi na plazi, ako si duze napolju moras da reapliciras. blizu ociju ga i ne savljam (ocigledno greska).a ovo sunce je kao mikrotalasna - skuva te a ne znas da si skuvan. kod nas sam znala lepo kad izgorim. ovde mislim da je sve ok a sledeceg jutra se probudim crvena kao rak (nije stilska figura, stvarno sam bila tako crvena kad mi je to lice izgorelo proslog leta).
Link to comment

Nema ti druge nego da zaboravis one drugstore varijante, lepo Shiseido faktor 50 i gotovo. Evo ovohttp://www.shiseido.com/Ultimate-Sun-Protection-Lotion/0730852105133,en_US,pd.htmlja sam alergicna na sve i svasta, na ovo nisam, a moze i za lice i za telo. Ne znam da li je dovoljno jako za austrlijsko sunce, ali mozes da probas. Malo sam guglala, vidi da li ti je nesto od ovih preporuka poznatohttp://au.lifestyle.yahoo.com/womens-health/community/news/article/-/15358022/spf-50-sunscreens-approved-in-australia/a i ovo je neki dermatologist recommended:http://www.bluelizard.netJos uvek sam u potrazi za onom tubom sunscreena iz Au, prosto mi neverovatno da sam je bacila. Ako je ikada pronadjem, javljam odmah. E da - organic extra virgin coconut oil, obavezno mazi izgorele delove time. Pomaze za svakakve opekotine a i redovnu negu (ja stavljam i na kozu i na kosu jednom nedeljno, tripujem se da to tako i oni na Tahitiju).

Link to comment

Evo ga, nasla sam ga, br. 4 na ovoj listi 10 najboljih. Zove se Sun Sense, nije ni skup (za razliku od Shiseida). I taj malo pecka kad ga tek naneses na kozu, ali nije ono neizdrzivo pecenje kao da si uletela u koprive. A cini mi se i da br. 10 nije los, Wotnot, kaze gentle enough for babies. Za telo mozes da probas i jedan od onih Banana Boat, najbolje u spreju, znam da su to koristili ovi moji drugari surferi. Ajd sad cuvaj se, nemoj da nam se sasusis i ispegavis. :cry:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...