Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

ne moze kao ne otvara ti se stranica sa slikom, ili neko drugo ne moze?ako je prvo ne moze, onda moze. ja im nisam dala nista.
otvorio se neki nezatvoriv prozor, traži mejl, nudi testere (kao mejdejkina drugarica :) )nekako sam to ukonila.mešani su review-s za ovu tvoju maskaru na makeupalley, ali meni deluje baš zanimljivo taj jedan premaz! probaćemo, videćemo ...
Link to comment

taj nezatvorivi prozor je zatvoriv na najčudniji način do sada..imaš na dnu prozora/slike da pomeriš stranicu na desno pa će se tu negde i nekada pojaviti krstić za zatvaranje..a evo sad sam pronašla krstić na prvom o u natpisu pa je nevidljiv na beloj podlozi

Edited by ivy
Link to comment

mnogo sam matora ajvi. ne vidim belo na belom :(edit ali zato ću na ćorave oči da stavim pt maskaru. probala u douglas-u jutros. valja :thumbsup:

Edited by gagorder
Link to comment

Najbolja maskara, prema savetu (ono malo) vizažista na koje sam ja uspela da naletim je verovali ili ne L'Oreal Voluminous 4x, ona u ljubičastoj bočici. I stvarno je sjajna. Ne znam što sam prestala da koristim.Inače, Gag, sad kad mi je bila drugarica tu išla sam s njom u Carita HQ i bila sam na piću sa koleginicama. Ja počela da drobim kako ne kupujem ništa sa parabenima, a one mi se ismejale u facu i rekle mi da ko ne stavlja parabene stavlja gomilu mnogo gorih konzervansa. Jesu one mene peglale da bi trebalo sve dok mogu da priuštim samo visokoselektivne brendove. Ja kažem, meni je pena za čišćenje lica ono neki Garnier. Posle mi izbace računicu da Caritina pena sa malko skraba košta 40e, ali traje skoro pola godine sa svakodnevnom upotrebom, što onda nije strašno.I naravno, opšti savet je da je bolja Balea DM-ova, a kamo li neka ozbiljnija apotekarska kozmetika, od Nivee, L'oreala i Vichya jer su to brendovi čija je startegija agresivni marketing, a ne ulaganje u kvalitet.Inače, Chanel i Bourjois su praktično ista kozmetika inemaju veze sa gigantima od Loreala i Esti Loder.

Link to comment

znam za parabene, CIR kaze da su safe, studije posle one iz 2004 kazu da su koncentracije koje koristi kozmeticka industrija premale da bi povecale rizik da neko dobije kancer. (samo taj argument da ako nema parabena, ima nesto gore mi je tanak. ovo što koristim za dete je toliko superiorno u odnosu na sve drugo što sam probala, a nema parabene - šta znači onda to, da je unutra neko đubre?)inače, mene uvek ismeju žene u tim razgovorima. uvek je to teza da je ono sto koristim isto sto i nesto jeftinije, ili da sam se istripovala da mi nesto radi posao, a ne radi na dugi rok. ja sam što se lica tiče na kanebu, cream soap, losion i emulzija i nešto za oči. lancome teint idole 24h (010, boja). john frieda šampon i regenerator za suvu i neko l'oreal ulje za kosu koje koristim u mikro količinama. biotherm mleko za telo. piling za lice avene. dakle, nema tu neke egzotike.chanel mi ne odgovara, mnogo je parfemisan. bourjois nikad nisam koristila. a balea mi je gora od nivee i loreala, ali u principu svejedno mi je sta cu od toga da uzmem za tusiranje i slično.

Edited by gagorder
Link to comment

Ne, ne. Nema razloga koristiti Chanel kada košta malte ne isto koliko i zaista vrhunski kvalitetna kozmetika, što bi bili La Prairie, Shiseido, Carita, Kanebo i Guerlain. Ali je svakako bolji on, tj ista a jeftinija varijanta Bourjois, nego preplaćati Lorealove skupe brendove.Inače, kažu ljudi da što se tiče kupki industrija ide ka proizvodnji isključivo ulja za kupanje, jer sve što peni isušuje.

Link to comment

joj, znam. kada osetim to, predjem na nešto za bebe. prosto, toliko trošim tog djubreta za tusiranje da treba neka eko policija da me uhiti. a kad bih za to odvajala novce, lepo bih bankrotirala. uzmem neku samoposluga varijantu ali za suvu kozu - to kao sa uljem ili kremom, i cepaj.(kako bi prevela fonds de commerce? svisnucu <_<)

Edited by gagorder
Link to comment

Sad pitala i Francuza računovodju i Srpkinju pravnicu koja je ovde završila sad master iz privrednog prava za svaki slučaj.Ona: skup faktora privredjivanja jednog preduzetnika/priv društva kao npr patenti, klijentela,...On: there is no perfect way to translate that but I would say business related intangible assets.Dakle, to je to. Intangible assets, što bi prema našem standardu bila Nematerijalna ulaganja. Kod Amera Goodwill potpada pod Intangible assets, dok se kod nas Gudvil i Nematerijalna ulaganja vode kao dve ravnopravne i različite stavke. U slučaju fond de commerce, to su samo Nematerijalna ulaganja. Gudvil se knjiži samo kod akcionarskih preduzeća kod kojih se nakon neke tržišne equity transakcije utvrdi da je tržišna cena akcije viša od računovodstvene, dok su Nem Ulaganja baš ono što tebi treba.

Link to comment

pa ovo njeno je bliže onome što meni treba. ovo drugo je računovodstveni pojam?mau, to može da se cedira, znači to je bestelesna stvar u prometu. ja na njega nailazim kod preuzimanja duga - francuzi kažu da dug nije stvar, pa ne može da bude u prometu, ali da recimo kada se proda FDC, uz njega idu i dugovi (na kupca FDC prelaze i dugovi u vezi sa FDC). dakle, to bi bila neka imovinska celina koja može da se proda ili ustupi na drugi način. ona bi očigledno trebalo da ima svoju aktivu i pasivu? treba mi prevod koji to može da uhvati, i to na srpski :(moraću opisno, mislim

Link to comment

Upravo mi sad napisala da je to aktiva koja čini biznis. U fazonu, preneseš to, bez da prenosiš pravno lice i neko može da nastavi da vodi taj biznis.E sad, ima na eng izraz Core Assets, ali se to odnosi na Operating Assets, što bi kod nas bila Poslovna Imovina, ali to je već well established koncept i mislim da ne bi baš moglo to da se uzme kao prevod. Moralo bi opisno. :(

Link to comment
Ali, jebemu, zar dugovi ne mogu da se prenesu samo ako se prenosi celo pravno lice?
zavisi u kojem pravu. kod nam moze cist dug da se preuzme. i u nemackoj.
Link to comment

Nemam nikog boljeg da pitam. Jedina druga pravnica koju imam ovde je naša i upravo dala otkaz u Frešfildsu, a tamo je sve na inglišu koliko ja znam. Drugi Francuzi su mahom iz finansija, pa će isto da okreću na tu vodenicu. :(

Link to comment

ja pitala privrednopravce, kažu - mi to opisujemo <_<da se vratimo na topic.meni se u tehničkom smislu sviđa ona niveina ideja da se mleko za telo stavlja pod tušem, na mokru kožu. (čak, kad sam to prvi put videla, pomislila sam da je neko prisluškivao glasove u mojoj glavi, jer sam još ranije mislila kako bi to bila super fora). sad se pojavila neka njihova kolekcija mleka koja se tako nanose. meni su niveina mleka bez veze, pa me zanima ima li neko malo bolje a da možeš tako da ga naneseš na mokro, obrišeš se i ćao. nema lepljenja i mackanja. a da je efikasno, je l.

Edited by gagorder
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...