Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

Nisam probala, hvala na preporuci, kupiću da se nađe. 

Kažem, sad kad je malo veći, šaram sa ponečim još kad mu je koža mirna (npr Violeta kupka za osetljivu kožu), ali kad se uzludi mora samo Bioderma. Vodili smo ga kao bebu još kod dermatologa i to je to, osetljiva suva  koža+ekcemi.

Neverovatno, može volu rep da iščupa a ospe se od malo znoja, svilenguzi stvor :dry:

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 21.5.2023. at 9:34, Svemir Zeka said:

Šta ste rekla, šta je dobro za fleke od sunca? Čim me je ogrejalo sunce, pojavile su mi se ponovo pege koje glume brkove. :isuse:

Pa za prvu nuždu neka krema/gel sa hidrohinonom, ima Neostrata dobar gel za kontrolu pigmentacije. Osim ako nisu one fleke od sunca koje ne blede i samo laser može potpuno da ukloni (onda je samo IPL rešenje, ili hemijski piling), i treba da uvedeš vitamin c u rutinu asap (npr. LRP od ovih drogerijskih) i da se svaki dan kupaš u spf-u (čak i kad je oblačno, čak i kad si unutra). 
 

edit: sad sam proverila, imaš i Alpha Arbutin (za fleke) i AHA/BHA (za piling) od The Ordinary, u Metropolitenu (ali mislim da TO ima samo u onoj radnji na Vračaru). Cena je kad se sve sabere niža nego za Neostratu.

Edited by Patty Lee
  • Hvala 3
Link to comment

rozacea mi se malo razmahala, na laser mi se trenutno ne ide, a i kasno je, ne radi se ljeti.

 

ima li neko preporuku za njegu? da li ima smisla koristiti azelainsku kiselinu ako je problem samo crvenilo uz kapilare, a bez ikakvih bubuljica i sl i sta bi jos moglo doci u obzir? sve mora da bude njezno i protivupalno.

 

tacno cu da prepjevam onu 'covjek pjeva poslije rata' u 'covjek pjeva poslije perikarditisa', sve je pomalo poslo u materinu, lice, kosa (nije mi jasno kako), bronhitis, al ajde, zivi smo 

 

Edited by morgana
Link to comment

Ja samo da ti dam antipreporuku za Uriage kremu za crvenilo koja ima i SPF 30 u sebi, ne radi nista sem sto nekad malo i dodatno iziritira kozu. Svaka joj čast  :isuse: (Probala je prosle godine)

Link to comment
36 minutes ago, I*m with the pilots said:

Ja samo da ti dam antipreporuku za Uriage kremu za crvenilo koja ima i SPF 30 u sebi, ne radi nista sem sto nekad malo i dodatno iziritira kozu. Svaka joj čast  :isuse: (Probala je prosle godine)

 

hvala, zabiljezeno. imala sam iz iste linije kremu bez spf, i ona iritira.

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Jao molim vas pomagajte. 

Jel prao neko kosu Eucerenovim šamponima? I Noreva SD valja li? Šta god da sam kupila otkad je nestao Selsun blue, ne valja. Ili su preskupi, a da eksperimentišem pa da ne valja, ne mogu. Oću dumrem od češanja :(

Link to comment
  • 2 weeks later...

dr max apoteke s loyalty karticom i online imaju odlicne cijene

 

npr, uriage age lift nocna krema je u tom rezimu 3030 dinara, redovna cijena je 3600 koliko kosta i u srbotrade-u, dok je na benu sajtu i u lilly-ju 3900.

 

svidja mi se njihova apoteka u kolarcevoj, ogromna je, solidno snabdjevena, americkog tj samousluznog tipa

Edited by morgana
  • +1 3
Link to comment

+1 za dr Max, odlična snabdevenost i uvek neke promocije i popusti.

često imaju i razna merenja i testove, besplatno. Šećer, brzu krvnu sliku iz prsta, pričala sam za proveru minerala onom olovkom™ što sam naletela jednom…


imaju i svoj brend, ja kupujem deci vitamine u obliku gumenih aviona, odlični su.

  • +1 2
Link to comment

Ja znam za to zahvaljujući Valk, već ih je ranije ovde spominjala.

Račun mi je bio za preko 2000 manji nego da sam iste stvari naručila u Liliju, a bili su povoljniji i od Srbotrejda.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

sjetila sam se da je valk pricala o mjerenjima u apoteci, ali ne znam kako sam zaboravila da se to odnosi na dr maks, a mogla sam i ranije da ustedim

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...