Jump to content
IGNORED

E-commerce u Srbiji


rajka

Recommended Posts

Popizddit ću. Valjda već 5 godina skoro svaki mjesec naručujem stvari izvana i nisam platio kune carine, i sada me dva puta za redom zveknu, za lego koji sam kupio sinu 138 kuna, i sad za cipele 150 kuna :fur: Ne naručujem više ništa. ( do 01.07.,kad ulazimo u EU :wub:)

Link to comment
  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    22

  • nera

    21

  • nbg4ever

    19

  • Skyhighatrist

    15

Moguce je da su ga odrali i za usluge spedicije, odn. carinjenja. Pogotovo ako je paket stigao nekom kurirskom sluzbom (FedEx, DHL...)

Edited by katodik
Link to comment

Nadam se da ću doći do tog papira na kojem su navedeni svi troškovi, pa ću da ga postujem ovde. Ali i meni je suludo da se na patike od 120 (ipak funti) carina i špedicija naplate gotovo još toliko.

Link to comment

120gbp = 140eur (manjevise) x 10% (carina) = 14eur + 140eur x 20% (pdv) = 31 eur . .. ukupno = 45eurCenim da je ostatak spediterska usluga posto znam da kurirske sluzbe uzimaju oko 5000 din. za carinjenje.Jeste previse, zato i treba voditi racuna sta se narucuje i cime se salje. Klasicna posta je jedina opcija da se prodje sa minimalnim troskovima cak i kad mora carina i pdv da se plati.

Link to comment

4000din (3300+pdv) je meni trazio DHL pre par meseci.A i ne moraju patike da se carine sa 10%, ima tu prostora za razna tumacenja.

Link to comment
4000din (3300+pdv) je meni trazio DHL pre par meseci.A i ne moraju patike da se carine sa 10%, ima tu prostora za razna tumacenja.
Imajuci u vidu 100eur troska koje je copkillah naveo zaracunali su sve sto su mogli
Link to comment
4000din (3300+pdv) je meni trazio DHL pre par meseci.A i ne moraju patike da se carine sa 10%, ima tu prostora za razna tumacenja.
Sav ovaj sitan soping ide pod djuture tarifu od 10%. Cini mi se da moze na zahtev da ide i na punu proceduru.
Link to comment
kako sada još 100e ? pdv može biti 24e, 25 e carine , gde tu još 50e ?
meni su zimus iz pošte objašnjavali da osim carine ide u troškove i procenat poštarine. na moj komentar da će pošiljalac platiti poštarinu, rekli su mi da to nema veze.
Link to comment

Kad ocarine robu onda se sabira vrednost i troskovi slanja.100€ roba -> 10€ postarina-> + 10% carina = 121 -> + 20% PDV = 145,2 -> + par stotina dinara manupulativnih troskova i sl.Okvirno treba dodati trecinu na zbir cene i troskova.

Link to comment

Mrzim ovu jebenu državu koja koristi i najmanju priliku da te klepi i striktno donosi zakone u korist budžeta a nikad u korist populija. Jebem im mater svima redom. Rant off.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...