Jump to content
IGNORED

E-commerce u Srbiji


rajka

Recommended Posts

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    22

  • nera

    21

  • nbg4ever

    19

  • Skyhighatrist

    15

Stigla pošiljka danas, donela poštarka. Ništa pdv, ništa takse ni dodatni troškovi.Doduše, juče sam pisao pošti da se raspitam zašto toliki zastoj, možda je to uticalo malo.
Samo da prenesem tekuće iskustvo sa dva paketa prispela prošle nedelje: na prvi, nešto veći (dvoja klešta za krimpovanje), naplaćen samo PDV uz realnu procenu vrednosti sadržaja, dok je drugi, u kome je bio DVB-T USB dongl, prošao bez naplate i sa pečatom da ne podleže carinskom pregledu.
Link to comment

Je l' moguce podizati evre sa intezine internet kartice? U banci, naravno. Vratili mi ono njihovo "rezervisanje", pa imam 30ak evra na racunu

Link to comment

Koji sajt je dobar za kupovinu (u smislu da ne prodaju krš robu i uvaljuju stare stvari) raznih tehničkih stvarčica. Pod tim mislim na memorijske kartice, usb-ove, baterije i slično. Izbegla bih Kineze i njihovu robu.

Link to comment
Je l' moguce podizati evre sa intezine internet kartice? U banci, naravno. Vratili mi ono njihovo "rezervisanje", pa imam 30ak evra na racunu
Prebaciš na devizni ili tekući (može i online ako imaš e-banking) pa onda podigneš.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Samo da prijavim da su mi pre nedelju dana naplatili carinu na posiljku od $38. Narucio 2 knjige sa amazona, pise na posiljci da su knjige i sve to, ali su ipak otvarali paket i lupili mi carinu od 250RSD.Ono, jeste da su knjige od po 700 strana, tvrd povez, ali svejedno.Eto, cisto da znate.

Link to comment
Imam samo tu karticu kod njih, tako da eban ne radi.Pozvao sam kol centar i rekose mi da mogu da podignem, ali u dinarima.
Moze i u evrima da se podize. Kol centar pojma nema :yawn2:
Link to comment
Samo da prijavim da su mi pre nedelju dana naplatili carinu na posiljku od $38.Narucio 2 knjige sa amazona, pise na posiljci da su knjige i sve to, ali su ipak otvarali paket i lupili mi carinu od 250RSD.Ono, jeste da su knjige od po 700 strana, tvrd povez, ali svejedno.Eto, cisto da znate.
Možda ja lupam ali jesi siguran da ti je naplaćena carina a ne pdv?
Link to comment

To su samo neki sitni troskovi, verovatno pregleda, PDV bi bio vise na tu vrednost. Meni je skoro stigla posiljka, uredjaj u pitanju, male vrednosti, naplatili mi 270 dinara i to je to.

Link to comment
Možda ja lupam ali jesi siguran da ti je naplaćena carina a ne pdv?
Ili samo troškovi carinskog pregleda?
To su samo neki sitni troskovi, verovatno pregleda, PDV bi bio vise na tu vrednost. Meni je skoro stigla posiljka, uredjaj u pitanju, male vrednosti, naplatili mi 270 dinara i to je to.
Moguce, bacicu pogled na priznanicu kada dodjem kuci.
Link to comment

Registrovao sam se na PayPal, povezao karticu, verifikovao,.... Na kartici(tj. racunu) postoji lova. Da li sad treba nekako da prebacim novac na PayPal(stoji balance 0) ili je dovoljno to sto je povezana sa karticom na kojoj nije balance nula?Pitam, jer sam naisao na neka uputstva gde ima kao neka opcija Add funds, ali ja tu opciju ne vidim.Dalje, kako fukcionise konvertovanje valuta.? Meni su na kartici euri, a trebao bi da kupim nesto u dolarima?

Link to comment
Registrovao sam se na PayPal, povezao karticu, verifikovao,.... Na kartici(tj. racunu) postoji lova. Da li sad treba nekako da prebacim novac na PayPal(stoji balance 0) ili je dovoljno to sto je povezana sa karticom na kojoj nije balance nula?Pitam, jer sam naisao na neka uputstva gde ima kao neka opcija Add funds, ali ja tu opciju ne vidim.Dalje, kako fukcionise konvertovanje valuta.? Meni su na kartici euri, a trebao bi da kupim nesto u dolarima?
Dovoljno je što je kartica povezana, ako na kartici nema dovoljno novca, transakcija će biti odbijena. Konverzija valuta se obavlja automatski pa ni o tome ne treba lupati glavu :) Na dosta mesta postoji opcija da se cena proizvoda, po želji, iskaže i u evrima, da bi kupac imao pregled koliko će ga roba koštati u valuti koju poznaje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...