Jump to content
IGNORED

E-commerce u Srbiji


rajka

Recommended Posts

Ja pokusao jutros da otvorim paypal acc. Popunim onaj obrazac, kliknem submit (ili sta vec) i ono me baci na login stranu. Pokusam da se ulogujem, kaze pogresan pass. Nema sanse da je pogresan, taj kucam po 10 puta dnevno, jos je imalo repeat pass u obrascu. Probam jos par puta pa onda odem na resset pass. Stigne mi mail sa linkom ka strani gde treba da ukucam odgovre na security pitanja, a odgovore na ta pitanja nigde nisam ostavljao!? Probao sam da upisem tacne odgovre i naravno kaze da su netacni.Jel se desavalo jos nekome ovo?

Link to comment
  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    22

  • nera

    21

  • nbg4ever

    19

  • Skyhighatrist

    15

Meni knjigu poštar ostavio na pragu ispred stana, sjajan momak.
Meni tako ostavio 5 karata za koncert Brit Floyda, ukupne vrednosti blizu 13.000 dinara. Zadenuo ih za kapiju na sred ulice.
Link to comment
Meni knjigu poštar ostavio na pragu ispred stana, sjajan momak.
Sa bookdepository-a? Oni salju (ili su bar to radili zadnji put kad sam kupovao) obicnom postom (ne preporuceno). Nameravam da uskoro nesto kupujem, moracu da potrazim postara da mu kazem da ostavi kod komsinice, ako ne budem kod kuce kad stigne.
Link to comment

Dobar je bookdepository. Salju obicnom postom i stize za nedelju dana max. Meni postar ubacuje knjige u postansko sanduce bez problema. Nikada sa njima nisam imao problema, a barem 10-tak knjiga sam uzeo do sada...zadnji put pre par meseci...

Link to comment
Vodi samo racuna o granicama za carinjenje. Ovi salju DHLom pa carnina izadje bas mnogo. Vise o tome u E-commerce temi...
bas mi o tome prica drugar kako se iznad 50 evra racuna i carina. e sad u tih 50 evra jel se racuna i shipping?
Link to comment
bas mi o tome prica drugar kako se iznad 50 evra racuna i carina. e sad u tih 50 evra jel se racuna i shipping?
Mislim da to pokušavaju da proguraju, da se računa, ološ
Link to comment
Sa bookdepository-a? Oni salju (ili su bar to radili zadnji put kad sam kupovao) obicnom postom (ne preporuceno). Nameravam da uskoro nesto kupujem, moracu da potrazim postara da mu kazem da ostavi kod komsinice, ako ne budem kod kuce kad stigne.
Bolje mu reci da ostavi u posti ako je knjiga debela i da ti u sanduče ostavi izveštaj kad možeš da je podigneš. To bi oni i trebali da rade ako ne može da stane u sanduče ili te ne nadje, ali neće svi da se cimaju da nose knjigu nazad(pogotovo ako je debela). Ako mu kazes da je uopste i ne nosi nego je u startu ostavi u posti biće ti veoma zahvalan.
Meni tako ostavio 5 karata za koncert Brit Floyda, ukupne vrednosti blizu 13.000 dinara. Zadenuo ih za kapiju na sred ulice.
Imas li sanduče na ogradi? Ako nemaš sam si kriv.
Link to comment
Bolje mu reci da ostavi u posti ako je knjiga debela i da ti u sanduče ostavi izveštaj kad možeš da je podigneš. To bi oni i trebali da rade ako ne može da stane u sanduče ili te ne nadje, ali neće svi da se cimaju da nose knjigu nazad(pogotovo ako je debela). Ako mu kazes da je uopste i ne nosi nego je u startu ostavi u posti biće ti veoma zahvalan.
To se radi za preporucene posiljke. Bookdepository salje najobicnijom (najjeftinijom) postom.
Link to comment

Može i za običnu. U izveštaju koji poštar ostavlja postoje checkbox-ovi kojim te on obavestava koja vrsta poste je pokušana da se uruči. Gotovo sam 100% siguran da postoji i opcija obična posta.Problem je što običnu poštu niko ne kontroliše(ili bar ne redovno, možda postoje neke povremene unutrašnje kontrole) pa oni mogu da ostave i pred vratima i da bude njegova reč protiv tvoje da li ti je uopšte nešto dostavio.edit: NIje opcija obična pošta, ali postoji ovo ostalo i trebalo bi da se koristi kad ne može da ugura debelu knjigu kroz otvor sandučeta.255311_nis-02-izvestaj-o-prispecu-posiljke-k-kamenov_hf.jpg

Edited by deeps
Link to comment
Radi i za obicne posiljke, meni bookdepository nijednom nije donet na vrata, uvek sam nalazio ovo papirce u sanducetu i isao licno po njega.
-1
meni bookdepository uvek donet na vrata, nikad nisam nalazio ovo papirce u sanducetu i isao licno po njega.
+1Izgleda da su poštari na Vračaru nemarniji, da ne kažem ležerni.
Link to comment

Izgleda da je sistem za carinjenje da ako je roba do vrednosti 50€ onda pustaju i ne gledaju troskove transporta a ako je prreko tog iznosa onda sabiraju i klepaju. Dakle ako je 45+10 ne bi trebalo da se placa bilo sta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...