Jump to content
IGNORED

E-commerce u Srbiji


rajka

Recommended Posts

  • Replies 363
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    22

  • nera

    21

  • nbg4ever

    19

  • Skyhighatrist

    15

Nema to veze sa carinom u DHL-u (da, imaju ispostavu tamo), nego sa tim da je sportsdirect firma iz evrope, tj. nije iz kine. Mada, znam i dosta ljudi koji narucuju iz Kine sve i svasta pa nikada nisu imali problem.

Link to comment
Nema nikakve diferencijacije po načinu plaćanja, otkud ti to?
Ne tvrdim, samo se pitam. Mala je vrednost (10$), daleko manje od dozvoljenih 50, pa ipak je prebačeno na carinu.Trebalo je da mi poštar donese, a izgleda da ću morati do poštanske carine.
Link to comment

Sve što stiže spolja mora da prođe kroz carinu, ali to ne znači da će i da ga carine.Verujem da knjige najčešće prolaze bez ičega, nekim stvarima naplate samo carinski pregled a ne ocarine, a nešto oderu.

Link to comment

Ako sam dobro shvatio tekst, neko je cinkario da ovo ne košta $39 nego $270 :lolol: ?

Prekršaj je otkriven zahvaljujući informaciji dobijenoj putem „Otvorene carinske linije“. Građani mogu prijaviti svako kršenje carinskih propisa besplatnim i anonimnim pozivom na broj 064/732 ili tako što će popuniti formular koji se nalazi na sajtu Uprave carinahttp://www.carina.rs:81/CarinaAnonimusPortal/OtvorenaCarinskaInternetLinija.aspx
Link to comment

Šta je ustvari taj bitcoin? Ok, kapiram neke virtualne valute ovo, ono ali je l' to nešto ozbiljno ili zajebancija? Vidim pominju se neki izrazi poput rudarenja :Dedit: sad vidim da ima i ovde tema tako da ću tamo da se edukujem.

Edited by Renegade
Link to comment
Ne tvrdim, samo se pitam. Mala je vrednost (10$), daleko manje od dozvoljenih 50, pa ipak je prebačeno na carinu.Trebalo je da mi poštar donese, a izgleda da ću morati do poštanske carine.
Sve što stiže spolja mora da prođe kroz carinu, ali to ne znači da će i da ga carine.Verujem da knjige najčešće prolaze bez ičega, nekim stvarima naplate samo carinski pregled a ne ocarine, a nešto oderu.
Stigla pošiljka danas, donela poštarka. Ništa pdv, ništa takse ni dodatni troškovi.Doduše, juče sam pisao pošti da se raspitam zašto toliki zastoj, možda je to uticalo malo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...